Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з вертикальними рельєфами
Дана модель сукні ось вже протягом багатьох років, незважаючи на примхи мінливої моди, користується великою популярністю у представниць прекрасної статі (рис. 121). Оригінальний крій робить фігуру помітно стрункішою і візуально зменшує об'єм талії і стегон. Така модель сукні може стати основою для подальшого моделювання виробів. Застібку можна приховати в шві спинки, за бажанням додати накладні кишені, що зробить сукня не тільки оригінальним, але і функціональним.
Побудова креслення викрійки
Спочатку побудуйте креслення спинки. Розкладіть на столі креслення викрійки основи сукні з позначеними на ньому точками. Як креслення використовуйте базове лекало спинки і полички.
Від точки А4 вправо по лінії нахилу плеча відміряйте половину довжини плеча: Дп : 2 = 13 : 2 = 6,5 см — і позначте її точкою Р. Для приготування викрійки за розміром візьміть власні мірки.
Знову отриману точку Р з'єднайте з точкою m1 по лінії талії пунктирною лінією. Розділіть отриманий відрізок навпіл і по перпендикуляру від точки ділення вліво відміряйте 0,5 див. Змалюйте злегка увігнуту фасонную лінію.
Праворуч від точки Р по лінії нахилу плеча відміряйте 1,5 см і позначте точку Р1. Спустіться вниз по округленої лінії на 8-9 см і поставте точку Р2. З'єднайте точки Р1 і Р2 плавною увігнутою лінією. Опустіть вершину виточки спинки до рельєфною лінії і з'єднайте її з точкою m2 увігнутою лінією, не змінюючи місця і глибини виточки спідниці.
Для нанесення фасонної лінії при побудові передній частині сукні спереду відміряйте від точки А6 вліво по лінії нахилу плеча половину довжини плеча і поставте крапку Р3.
З'єднайте знову отриману точку з високою точкою грудей (Ц) прямою лінією. Виміряйте глибину виточки А12А11 і радіусом, рівним цієї величини, з точки Р3 засічіть дугу на лінії нахилу плеча переду. Знову отриману точку позначте точкою Р4. Точку Р4 з'єднати прямою лінією з високою точкою грудей (Ц). Продовжіть по прямій до точки m5 початок рельєфною лінії Р3Ц.
Вершину нагрудної виточки перемістити до проведеної лінії. З вершин виточок на спідниці опустіть перпендикуляр до лінії низу. Не змінюйте місця і глибини виточки на спідниці. Вертикальні рельєфи продовжите до лінії низу сукні спереду і ззаду або лише спереду.
Рукав у даній моделі сукні трохи коротше стандартного. Для отримання викрійки рукава коротше основного відміряйте від високої точки оката вниз бажану довжину. Якщо рукав потрібен вище лінії ліктя, лінію відрізу на викрійці позначте горизонтальною лінією. Якщо ж рукав потрібен довший основного, лінію відрізу проведіть по лінії низу основного рукава.
Розкладка викройок на тканині
Зверніть увагу на розташування окремих деталей по відношенню до лінії згину тканини і до напрямку ниток тканини. Кожен фасон вимагає свого особливого розкладу деталей на тканини, він може змінюватися в залежності від ширини тканини, малюнку, ворсу і т. д. При розкладі враховуйте положення викрійок щодо часткової нитки тканини.
На кресленні пронумеруйте деталі і виріжте їх з контурним лініям. Бічну частину викрійки, коли одна деталь перекриває іншу, виріжте зигзагоподібно. Бічну виточку виріжте. Середину переду укладіть на згин тканини, а лінію середини спинки — на часткову нитка. Лінію високої точки оката рукава укладіть також на часткову нитка. Економте тканина при розкладці, якщо дозволяє малюнок.
Розкрій
Обтачку і подкрои горловин вирізуйте так, щоб вони повторювали форму вирізу ворота вироби. Ширина обтачек і подкроев — 5-7 см. Для виконання розкрою цих деталей перенесіть їх на кальку і укладіть на тканину. При цьому обов'язково зберігайте напрям ниток розкладених деталей.
Там, де шви розрізані зигзагоподібно, з'єднайте вертикальні крайні відрізки прямою лінією. Після розкладки деталей на тканини намітьте крейдяними лініями припуски на шви: по лінії горловини і пройми — 1-1,5 см, по лініях плеча — 2-3 см, по лінії низу рукава — 3-4 см, по лінії низу прямого сукні — 3-5 див. Розріжте деталі по наміченим лініям.
Послідовність обробки
1. Шов на спинці і відстань між нагрудної і подгрудной вытачками виконайте без запасу на шов. На цих ділянках приметайте з виворітного боку шматочки тканини шириною 3 см і завдовжки 7-9 см для рельєфу переду. Для рельєфу спинки приметайте шматочки тканини довжиною 9-12 див. Прокладете з лицьового боку тканини машинну строчку по лінії рельєфу трохи вище і нижче вершин виточок. Зніміть намітку і змітайте рельєфи, прийнявши пришиті шматочки тканини за припуски на шви. Зніміть «тенета» і прокладете строчку ближче до намітці. Між вершинами виточок прокладете строчку впритул до рядку притачной смужки тканини. Шви заутюжьте в сторону середини переду.
2. Змітайте і стачайте плечові шви і разутюжьте їх.
3. При обробці горловини обтачками змітайте і стачайте бічні шви обтачек. Шви разутюжьте. По лінії середини спини відігніть запас шва по «силкам» з виворітного боку тканини на лицьову сторону і приколіть шпильками до виробу. Укладіть виріз на ворота сукні лицьовими сторонами всередину обтачку горловини і приколіть по лінії середини переду, плеча і ще в кількох місцях горловини. Вирівняйте і змітайте «пастки» з боку основної деталі. Машинну строчку виконайте по обтачке. Подрежьте, якщо необхідно, запас шва до 0,7 см і зробіть на ньому надсічки, не дорізуючи до машинної строчки 0,1–0,15 див. Настрочив обтачку на запас шва, щоб вона не виверталася на лицьову сторону виробу. Між рядком і швом з'єднання подкроя з виробом відстань 0,1–0,15 див.
4. Обтачку відігніть на виворітну сторону, выметайте перекат з боку обтачку шириною 0,1 див. Шов злегка проутюжьте і зніміть намітку. Вирівняйте відлітний край обтачку і обмітайте через край.
5. Рідкісними вільними потайними стібками прикріпіть обтачку до виробу через 5-7 див. На спинці запас шва прикріпіть до обтачке швом «козлик».
6. Розташуйте нитяную петлю на правій стороні застібки, а на лівій пришийте невелику ґудзик під колір тканини виробу.
7. Змітайте і стачайте бічні шви, разутюжьте їх. Змітайте і стачайте нижні шви рукава. Разутюжьте всі шви. Запас шва рукава по лінії низу спочатку відігніть на виворітну сторону по силкам і заметушився згин. Підігніть ще раз нижній зріз, заметушився і підшийте потайним швом.
8. Підшийте низ сукні і ушийте рукава.
Дану модель можна виконати з глибоким декольте.
|
Категорія: Жіночий одяг | Додано: (10.01.2016)
|
Переглядів: 898
| Рейтинг: 0.0/0 |
|