Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Жіночий одяг

Розробка фасону за журнальної ілюстрації
Моделі жіночого одягу на основі журнальних розробок

Навчившись будувати основне креслення, знаючи правила нанесення фасонних ліній, використовуючи накопичений досвід і художній смак, ви можете самостійно зробити викрійку по будь ілюстрації з журналу.

Але при розробці фасонів журналу пам'ятайте, що на ілюстрації не збережені природні пропорції фігури. Вона трохи витягнута у висоту для посилення зорового ефекту. Враховуючи це, для точного перенесення фасонних ліній розраховуйте два масштабу — вертикальний і горизонтальний. Для цього, коли ви приготуєте креслення сукні, переснимите малюнок на кальку і нанесіть на нього допоміжні лінії.

Розробка фасону за журнальної ілюстрації
 

Лінія вирізу горловини. Проведіть її на рисунку від руки основи шиї через яремну виїмку (точка А7) (рис. 126).

Центральна лінія. Проведіть її по лінійці, якщо малюнок фронтальний. При іншій проекції малюнка цю проведіть лінію від руки. При цьому орієнтуйтеся на наступні точки: яремна виїмка, ґудзики, застібки, пряжка пояса, середина відстані між центрами грудей і симетричні фасонні лінії.

Лінія талії. Проведіть її під прямим кутом до центральної лінії, посередині пояса. При цельнокроеном фасоні проведіть лінію талії по самому вузькому місці фігури на рівні ліктя руки.

Лінія пройми. Нанесіть цю лінію на ту сторону малюнка, яка повернена до вас. Проведіть її паралельно центральній лінії по дотичній до проймі рукава. При нанесенні на креслення лінії пройми відміряйте від точки Г3 вправо по лінії грудей 1-1,5 см. Ви отримали точку П. Проведіть через точку П вертикальну лінію паралельно центральній лінії.

Лінія грудей. Розділіть навпіл відрізок А7Т, розташований на центральній лінії, і отримаєте точку Р. Через точку М проведіть лінію паралельно лінії талії і продовжите її до лінії пройми.

Порівняйте відрізки А7Т на малюнку та кресленні викрійки. В даному випадку на малюнку А7Т = 4,8 див. На кресленні він дорівнює 36,5 див. Розділивши ці величини, ви отримаєте коефіцієнт вертикального масштабу Кв. Кв = 36,5 : 4,8 = 7,6.

Знайдіть коефіцієнт горизонтального зміщення Кш. Для цього порівняйте відрізки ПГ на малюнку і на кресленні викрійки. В даному випадку на ілюстрації ПГ = 1,8 см, а на кресленні — 20 див. Кш = 20 : 1,8 = 11.

Намітьте на малюнку точки фасонних ліній, а потім перенесіть їх на креслення з урахуванням знайдених коефіцієнтів.

Точка глибини вирізу ворота З. На малюнку виміряйте відстань А7С по центральній лінії. Воно дорівнює 1,6 див. Враховуючи коефіцієнт вертикального масштабу, розрахуйте відстань для креслення викрійки. Воно одно для даного випадку 12 см (1,6 х 7,6). Потім відміряйте відстань на кресленні від точки А7 вниз по лінії середини переду і позначте отриману точку буквою С.

Точка лінії грудей М. Для її знаходження виміряйте на ілюстрації відстань ТМ. Воно дорівнює 1 див. Визначте відстань для креслення з урахуванням коефіцієнта горизонтального масштабу. Тоді ви отримаєте 1 х 11 = 11 див. Від точки Р відміряйте відстань вліво по лінії грудей і поставте крапку М.

Точка лінії пройми М1. По лінії пройми виміряйте відстань від лінії талії до точки М1. Воно одно для даного випадку 1,7 див. Це відстань на кресленні з урахуванням Кв дорівнює 13 см (1,7 х 7,6). Після розрахунку відміряйте відстань від точки Т5 вліво по лінії талії і поставте точку М1.

Точка лінії талії М2. На малюнку виміряйте відстань ТМ2. Воно дорівнює 0,7 див. Зробіть розрахунок для креслення викрійки з урахуванням Кш. Це відстань дорівнює 7,7 см (0,7 х 11). Від точки Т5 вліво по лінії талії відміряйте відстань і поставте точку М2.

Точка лінії відльоту баски М3. На малюнку з точки М3 опустіть перпендикуляр на центральну лінію і позначте його буквою Б. Виміряйте відстань ТБ по вертикалі на малюнку. Воно в даному випадку дорівнює 1,2 див. Розрахуйте його для креслення викрійки з урахуванням Кв: 1,2 х 7,6 = 9 см. Від точки Т вниз по лінії середини відміряйте відстань 9 см і поставте крапку Б. Виміряйте на ілюстрації відстань М2Б. Воно дорівнює 0,15 див. Розрахуйте це відстань для креслення викрійки з урахуванням Кш. Воно складе 0,15 х 11 = 1,6 див. Отриману величину відміряйте від точки Б вліво і поставте крапку М3.

Точка лінії низу баски на лінії пройми М4. На малюнку виміряйте відстань від лінії талії до точки М4 по лінії пройми. Воно складе 1 див. Розрахуйте це відстань для креслення викрійки з урахуванням Кв. Воно буде дорівнює в даному випадку 7,6 см (1,7 х 7,6). Отриману величину відміряйте від лінії талії вниз по лінії пройми і поставте крапку М4.

Визначення ширини лінії борта костюма. Для цього виміряйте на малюнку відстань від центральної лінії до краю борта. Воно дорівнює 0,14 див. Розрахуйте це відстань для креслення викрійки з урахуванням Кш. Воно становитиме 0,14 х 11 = 1,5 див Від лінії середини переду вправо відміряйте відстань і проведіть лінію краю борта паралельно лінії середини переду. З'єднайте лініями знайдені точки. Вони будуть відповідати лініях журнальної ілюстрації. Продовжіть лінії ММ1 і М3М4 до лінії бічного шва і поставте крапку М5. Потім нанесіть лінію низу баски на рівні точки М5 паралельно лінії талії.

Перенесіть високу точку грудей в точку М, а вершину подгрудной виточки на лінію ММ2. Опустіть на 1 см глибину вирізу ворота для кращого прилягання отложного коміра.

Відкладний комір. Щоб побудувати креслення стоячого отложного коміра до будь-якого виробу з розкритим коміром, побудуйте прямокутник ОВВ1В2. Його горизонтальна лінія дорівнює довжині вирізу АА4 + А6А7, а вертикальна лінія ОВ = 7-8 див. Розділіть навпіл лінію ВВ1. Відміряйте вниз від точки В1 1,5–2 см і поставте крапку В3. З'єднайте ці точки опуклою лінією. Таким чином ви отримаєте лінію втачіванія коміра в горловину (ВВ2). Проведіть лінію згину коміра ІВ. Для цього продовжите вправо на величину довжини мисика 1-3 см лінію відльоту ОВ2. Отриману точку з'єднати з точкою В3 прямою лінією.

Категорія: Жіночий одяг | Додано: (10.01.2016)
Переглядів: 724 | Рейтинг: 0.0/0