Статистика
Онлайн всього: 5 Гостей: 5 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Обробки до суконь
Бейки. Бейки за способом обробки бувають одинарні і подвійні. Для отримання одинарною бейки нарізають по косій смужки тканини шириною від 3 до 10 см, додаючи 0,75 - 1 см на шви. Один бік бейки пришивають на машині, а іншу прикріплюють ручним способом так, щоб це не було помітно з лицьового боку.
Для отримання подвійної бейки нарізають косі смужки тканини шириною від 4 до 20 см. Бейку, складену вдвічі по ширині, зметують, прострочують, вивертають, отглаживают і пришивають до виробу вручну потайними стібками, щоб не було помітно з лицьового боку. Нижній край бейки залишають вільним.
Оборки. Оборка — це коса або поперечна смужка тканини, з одного боку зібрана на нитку, а з іншого — підшита вузьким швом. Оборки можуть бути шириною від 2 до 25 див. Обробка воланів різна — закрутка, піко і вузький шов. До сукні оборка пристрочує по краю швом шириною 1 див Оборки відгинають так, щоб вони закривали шов притачки.
Рюш. Рюш — це обробка, виготовлена із смужки тканини, підшитий з країв і зібраної посередині. Рюш буває косий і прямий. Обрізні краю обробляються швом піко або вузьким швом.
Смужку прострочують посередині, утворюючи складання або складочки, і пришивають до сукні потайними ручними стібками або машинною строчкою.
Вафлі. Для отримання вафель на виробі крейдою намічають горизонтальні і вертикальні лінії на рівній відстані одна від іншої. Місця перетину ліній через одне перетинання скріплюють двома нитками.
Фестони. Фестонами обробляють коміри, манжети, кишені і т. п. Форма фестонів спочатку робиться з картону, а потім переноситься на матеріал. Тканина з наміченими фестонами накладають на підкладку, наметивают і прострочують з вивороту по малюнку. Надлишок тканини відрізують. У кутах роблять надсічки, фестони вивертають на лицьову сторону, виметивают і приутюживают.
Защипки. Защипками називаються дрібні складочки. Защипки завжди розташовують на виробі групами від 3 до 10 штук, в залежності від фасону. Спочатку застрочують защипки, а потім вже викроюють деталь.
Волани. Баски і волани викроюються у вигляді півкола. Нижня частина волана робиться закругленою, а верхня — увігнутою. Посередині волана може проходити часткова і коса нитка. Краї басок і воланів обробляються вузьким швом, закруткою, піко або косою смужкою.
Кокіль і жабо. Кокіль і жабо роблять тільки з тонких тканин, викроєних по окружності. Край кокіль може бути закладено вузьким швом, піко або закруткою. Кокіль пришивають спереду ліфа, починаючи від горловини. Довжина його залежить від фасону.
Кокіль може бути розташоване по горловині у вигляді коміра. Кокіль часто роблять подвійними: викроюють два однакових кокіль, зметують і сточують, вивертають, шов розправляють, приутюживают і пришивають до платтю або блузці.
Для побудови креслення викрійки кокіль (рис. 357) необхідно зняти мірку довжини кокіль за предназначаемому йому місцем пришива.
Радіус меншого кола кокіль дорівнює 1/6 довжини кокіль. Наприклад, якщо довжина кокіль дорівнює 24 см, то радіус меншого кола буде 24 : 6 = 4 див.
Ширина кокіль на початку дорівнює від 5 до 12 см, а до кінця сходить нанівець.
З точки Ц радіусом 4 см описують коло. Точки перетину кола перпендикулярно перетинаються діаметрів позначаємо Про, О1, О2 і О3. З точки О3 на продовження одного з діаметрів відкладають (5 см) і ставлять крапку О4, якої оформляється зовнішній край кокіль.
Жабо може бути різної форми — у вигляді банта, подовженої форми, в складочку і т. д. Обробка жабо така ж, як і кокіль.
Канти. Кант викроюється з косою смужки тканини. Канти подвійні і потрійні можуть бути різних кольорів. У таких випадках один кант викроюється ширше іншого в два рази.
Буффы. Буффы — дуже поширений вид оздоблення дитячих і легких жіночих суконь. Замість виточок на плечі і талії роблять буффы. Для виготовлення буффов на розрізаний деталі виробу намічають крейдою або нитками місце розташування буффов і кількість їх рядів, а потім по намічених лініях прокладають строчку і, стягуючи нитку, збирають тканина. Можна буффы збирати вручну.
Рулик. Рулик робиться з косою смужки тканини шириною 2 див цю Смужку сточують. Початок рулика роблять ширше, щоб зручніше було його вивернути. Вивертають рулик з допомогою голки з ниткою. Застосовується для повітряних рулик петель, гудзиків і різних візерунків на комірах, кишенях і манжетах.
|
Категорія: Жіночий одяг | Додано: (07.09.2016)
|
Переглядів: 595
| Рейтинг: 0.0/0 |
|