Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Жіночий одяг

Нічна сорочка

В першу чергу, як і при пошитті будь-якого іншого виробу, потрібно побудувати креслярську сітку, а на її основі — креслення сорочки. Для цього вам будуть потрібні наступні мірки (см):

— ПоГ2 (48);
— ПоШ (18);
— Побіди (53);
— ДСТ (42);
— Дпр (21);
— Дб (21);
— Дю (70);
— ДпТ (44).

Крім того, необхідно враховувати надбавки (в см) на вільне облягання. Вони однакові для всіх розмірів:

— ПГ (прибавка по лінії грудей) — 3-4 см;
— ПГПр (надбавка до глибини пройми) — 3-4 см;
— ПБ (прибавка по лінії стегон) — 3-4 див.

Спочатку побудуйте прямий кут з вершиною в точці А і сторонами, спрямованими вправо і вниз (рис. 68).
 

Лінія середини спинки — сторона кута, спрямована вниз.

Лінія талії. Від вершини кута на його вертикальній стороні відкладіть відрізок, рівний довжині спини до талії, і поставте крапку Т. Таким чином, АТ = ДСТ = 42 див. Проведіть з цієї точки горизонтальну лінію вправо.

Лінія грудей. Відкладіть від точки А по лінії середини спинки відрізок, рівний сумі глибини пройми і надбавки до глибини пройми на вільне облягання. Поставте точку Р і проведіть горизонтальну лінію вправо.

Лінія стегон. Відкладіть від точки Т вниз по вертикалі відрізок, який повинен бути дорівнює половині мірки ДСТ мінус 1 див. Поставте точку Б і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія низу. Вниз по вертикалі від точки Т відкладіть відрізок, рівний довжині спідниці. Поставте крапку Н і проведіть з неї лінію вправо по горизонталі.

Лінія середини переду. По лінії грудей від точки Р відкладіть відрізок, рівний сумі напівобхват грудей 2 і прибавки на вільне облягання по лінії грудей. Поставте крапку Г1 і проведіть з неї вертикальну лінію вниз.

Позначте точку її перетину з лінією талії буквою Т1, з лінією стегон — Б1, з лінією низу — Н1.

Таким чином, відстані між точками М і Г1, Т і Т1, Б і Б1, Н і Н1 однакові і становлять 51 см (ГГ1 = ПоГ2 + ПГ = 48 + 3 = 51 см). Це і буде ширина сітки креслення виробу.

Найвища точка горловини. Від точки Т1 вгору по лінії середини переду відкладіть відрізок, рівний довжині переду до талії (у даному разі 44 см). Поставте точку А1.

Лінія бічних зрізів. Розділіть лінію грудей навпіл і поставте крапку К. З цієї точки проведіть вертикальну лінію вниз. 

У місці її перетину з лінією талії поставте букву т, з лінією стегон — б, з лінією низу — Н2.

Спинка. Росток. Праворуч від точки А по горизонталі відкладіть відрізок, довжина якого повинна відповідати 1/3 мірки ПОШ плюс 4 див. Поставте крапку Р. Потім від цієї ж точки А по лінії середини спинки відкладіть відрізок, рівний 1/3 мірки ПОШ плюс 6 див. Позначте отриману точку буквою а. Після цього з'єднайте точки Р і а увігнутою лінією.

Плечовий зріз. Праворуч від точки Р відкладіть горизонтальний відрізок довжиною 4-7 см (для всіх розмірів) і поставте точку Р1. Це буде ширина плеча.

Далі з точки Р1 проведіть вертикальну лінію до лінії грудей. Точку її перетину з лінією грудей позначте буквою С. Потім відкладіть вниз по вертикалі від точки Р1 відрізок довжиною 0,5–1 см і за допомогою лінійки з'єднайте отриману точку з точкою Р.

Пройма. Розділіть навпіл кут Р1СК. Від точки З цієї лінії відкладіть відрізок довжиною 4-5 см (дана цифра постійна для всіх розмірів) і поставте точку С1. Після цього з'єднайте плавною увігнутою лінією точки К, С1 і 0,5–1 див.

Бічний зріз. Вліво по горизонталі від точки т відкладіть відрізок довжиною 1 см По лінії стегон відкладіть від точки б відрізок, що дорівнює половині різниці між полуобхватом стегон з надбавкою на вільне облягання по лінії стегон і шириною сітки. Поставте крапку б1. В даному випадку бб1 = ((Побіди + ПБ) — ББ1) : 2 = ((53 + 3) — 51) : 2 = 2,5 див. По лінії низу вправо від точки Н2 відкладіть відрізок довжиною 10-12 см і поставте крапку Н3. Потім за допомогою лінійки з'єднайте точку Н3 з точкою 1 см, розташованої на лінії талії, а її, в свою чергу, з точки До лінії грудей.

Нижній зріз. Вгору по боковому зрізу від точки Н3 відкладіть відрізок довжиною 1,5–2 см і з'єднайте отримані точки з серединою відрізка НН2 плавною лінією. Від точки Н до середини відрізка НН2 нижній зріз буде співпадати з лінією низу.

Перед. Горловина. Ліворуч від точки А1 відкладіть горизонтальний відрізок, рівний 1/3 напівобхват шиї плюс 4 см (для всіх розмірів), і поставте крапку Ст. Потім від цієї ж точки А1 вниз по лінії середини переду відкладіть відрізок, довжина якого відповідає 1/3 напівобхват шиї плюс 10 см (для всіх розмірів) і поставте точку В1. З'єднайте точки В і В1 плавною увігнутою лінією.

Плечовий зріз. Ліворуч від точки В відкладіть відрізок довжиною 4-7 див. Це буде ширина плеча. Поставте крапку в і прочертите від неї вертикальну лінію до лінії грудей. Точку перетину цих ліній позначте буквою П. Потім відкладіть від точки в вниз відрізок довжиною 0,5–1 см і за допомогою лінійки з'єднайте отриману точку з точкою Ст.

Пройма. З точки, розташованої на лінії грудей, проведіть вгору вертикальну лінію довжиною 4-5 см (це буде величина розчину виточки) і поставте точку К1. Розділіть навпіл кут вПК і на отриманої лінії (бісектрисі) від точки П відкладіть відрізок довжиною 5-7 див

Поставте крапку П1. З'єднайте точки 0,5–1 см, П1 і К1 плавною увігнутою лінією.

Бічний зріз. Праворуч від точки т, розташованої на лінії талії, відкладіть відрізок довжиною 1 см Вліво від точки б, розташованої на лінії стегон, відкладіть відрізок, рівний розширенню спинки по лінії стегон (в даному випадку 2,5 см), і поставте крапку б2. Ліворуч від точки Н2 відкладіть 10-12 см і поставте точку Н4. З'єднайте точки Н4, б2 і точку 1 см, розташовану на лінії талії, так само, як відповідні точки в спинці. Від лінії талії проведіть пряму до точки К1.

Нижній зріз. Від точки Н4 вгору по боковому зрізу відкладіть 1,5–2 см і з'єднайте отримані точки з серединою відрізка Н1Н2 плавною лінією.

Від середини відрізка Н1Н2 нижній зріз буде співпадати з лінією низу.

Витачками в бічному зрізі. Праворуч від точки До відкладіть відрізок довжиною 12-15 см (для всіх розмірів) і поставте крапку р. Це буде довжина виточки. Вниз по боковому зрізу від цієї ж точки відкладіть 4 см, що складе величину розчину виточки. Поставте крапку К2. З'єднайте точки р і К2 з допомогою лінійки.

Після того як ви побудували креслення, можна приступати до розкрою. Якщо ширина тканини становить 75-80 см, потрібно взяти дві довжини сорочки і додати 5-8 див. Якщо ж тканина має ширину 60 см, вам знадобляться дві довжини сорочки плюс 6-8 см плюс довжина клина.

Складіть матеріал вздовж лицьовою стороною всередину. Укладіть викрійки спинки і переду сорочки серединами до згину тканини так, щоб їх плечові зрізи були спрямовані на зустріч один одному (рис. 69). 
 

Рис. 69. Розкладка викройок на тканині і розкрій сорочки з суцільнокроєними плічками

Відзначте припуски на шви і підгин низу. Потім виріжте косі або підкрійні обтачку шириною 2,5–3 см, які знадобляться вам для обробки горловини і пройми.

Для пошиття сорочки застосовується білизняний запошивочный шов. Спочатку прітачать до низу клини, запошивая зрізи основної деталі. Потім стачайте плечові зрізи сорочки (їх слід запошивать спинкою).

Попередньо підготовленої косою або подкройной обтачкой обробіть горловину. Можна також скористатися мереживом з обтачкой. Після цього стачайте бічні зрізи, запошивая їх до спинки, і обробіть пройму так само, як виріз для шиї. Низ сорочки підшийте швом вподгібку із закритим зрізом.

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/zhenskaja_odezhda/nochnaja_sorochka/139-1-0-1728

Категорія: Жіночий одяг | Додано: (09.01.2016)
Переглядів: 1200 | Рейтинг: 0.0/0