Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Жіночий одяг

Класичне плаття

Існує безліч форм крою сукні. Але при цьому будь-яку з них ви можете розробити на основі креслення прямого класичного плаття з втачним рукавом. Тому даний креслення і зроблена з нього викрійка називаються основними.

Щоб побудувати сітку і креслення (рис. 103), вам будуть потрібні наступні дані (см):

— ПоШ (18);
— ПоГ1 (44,5);
— ПоГ2 (48);
— Пот (38);
— ПоБ (52);
— ДПл (13);
— ДР (35-58);
— ОР (30-25-17);
— ПШС (17,5);
— ПШП (контрольна) (20);
— ДСТ (42);
— Дпр (21);
— Дб (21);
— ВПС (41,5/37);
— ПШГ1 (контрольна) (17);
— ПШБ (22-30);
— ЦБ (9,5);
— ВГ (27);
— ДпТ (44);
— ДСп (8-36);
— ВПп (24-35);
— Дю (70).

Прибавки на вільне облягання (см):

— ПГ — 4 (в тому числі ПШС — 1, ПШПр — 2,5, ПШП — 0,5);
— ПТ — 4;
— ПБ — 2;
— ПоР — 5;
— Пдст — 0,5;
— ПГПр — 2 3;
— ПШрГ — 1. 
 

Рис. 103. Основне креслення сукні: а — спинка і перед; б — пройма; в — висота пройми.

Сітка. Побудуйте прямий кут з вершиною в точці А і сторонами, спрямованими вправо і вниз.

Лінія середини спинки — вертикальна сторона кута.

Лінія основи шиї у плечового шва спинки — горизонтальна сторона кута.

Лінія талії. Від вершини кута по лінії середини спинки відкладіть відрізок, рівний міркою довжини спини до талії з надбавкою на вільне облягання до довжині спини. Позначте отриману точку буквою Т і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія грудей. Від точки А по лінії середини спинки відкладіть відрізок, рівний міркою глибини пройми з надбавкою на вільне облягання.

Поставте точку Р і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія стегон. Від точки Т вниз по лінії середини спинки відкладіть відрізок, рівний половині мірки довжини спини до талії мінус 1 див. Позначте отриману точку буквою Б і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія низу. Від точки Т вниз по лінії середини спинки відкладіть відрізок, рівний довжині спідниці. Поставте крапку Н і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія середини переду. Праворуч від точки Р відкладіть горизонтальний відрізок, рівний міркою другого напівобхват грудей з надбавкою на вільне облягання по лінії грудей. Поставте крапку Г1 і проведіть через неї вертикальну лінію. Точку її перетину з лінією талії позначте Т1, з лінією бе дер — Б1, з лінією низу — Н1.

Відстань від точок на лінії спинки до відповідних їм точок на лінії переду — ширина сітки креслення.

Лінія основи шиї у плечового шва переду. Від точки Т1 вгору по лінії середини переду відкладіть відрізок, рівний міркою довжини переду до талії з надбавкою на вільне облягання до довжини спини до талії. Позначте отриману точку А1 і проведіть з неї горизонтальну лінію вліво.

Лінія, що обмежує ширину спинки. Від точки М по лінії грудей відкладіть відрізок, рівний міркою ширини спини з надбавкою на вільне облягання до ширини спини. Поставте точку С і відновите з неї перпендикуляр до лінії основи шиї у плечового шва спинки. Отриману точку позначте буквою а.

Ширина пройми. Від точки З вправо по лінії грудей відкладіть відрізок, рівний 1/3 мірки обхвату руки з надбавкою на вільне облягання до ширини пройми плюс 0,5 див. Позначте отриману точку буквою П.

Лінія, що обмежує ширину переду. З точки П проведіть перпендикуляр до лінії основи шиї у плечового шва переду. Отриману точку позначте буквою а1. Виміряйте відрізок ПГ1 (половину ширини переду). Він повинен бути дорівнює половині ширини грудей плюс прибавка на вільне облягання до ширини переду мінус 2 см або другій половині ширини грудей з надбавкою на вільне облягання до ширини переду.

Лінія бічних зрізів. Розділіть навпіл ширину пройми і позначте точку поділу буквою К. З точки До проведіть вертикальну лінію до лінії стегон. Отриману точку позначте буквою б.

Спинка. Лінія середини. Праворуч від точки Т по лінії талії відкладіть відрізок довжиною 1,5 см (ця величина може змінюватися в залежності від форми сукні, ступеня його прилягання і наявності шва посередині) і поставте крапку т. Якщо ви хочете зробити спинку цельнокроеной, проведіть лінію середини по лінійці з точки Р1 (див. росток) через точку Т до лінії низу. Якщо ж на спинці буде шов, проведіть лінію середини з точки виступу лопаток, позначеної буквою Л (щоб знайти цю точку, розділіть навпіл відрізок Р1Г і від крапки розподілу вниз відкладіть 2 см). Перетин скошеної лінії середини з лінією стегон позначте Б2, з лінією низу — Н2.

Лінія талії. З точки т проведіть лінію, перпендикулярну до скошеної лінії середини. Точку її перетину з лінією бічного зрізу позначте Т2.

Росток. Від точки А по лінії підстави шиї у плечового шва відкладіть відрізок, рівний 1/3 мірки напівобхват шиї плюс 1 см (це буде ширина паростка), і поставте крапку Р. Від точки А по лінії середини відкладіть відрізок, рівний 1/3 довжини відрізка АР (глибина паростка), і поставте точку Р1. З'єднайте точки Р і Р1 плавною увігнутою лінією.

Висота плеча. З точки т до прямої Са проведіть відрізок, рівний міркою косою висоти плеча спини з надбавкою на вільне облягання до довжини спини до талії. Точку перетину цього відрізка прямої Са позначте буквою п.

Плечовий зріз. З'єднайте точки Р і п допоміжною лінією і продовжите цю лінію вправо. Від точки Р по цій лінії відкладіть відрізок, рівний міркою довжини плеча плюс 1,5–3,5 см (це буде розчин виточки), і поставте крапку п1.

Від точки Р по допоміжної прямої відкладіть відрізок, рівний 1/3 довжини плеча. З отриманої точки вниз проведіть вертикальну лінію. Відкладіть на ній 8-10 см (довжина виточки). Точку 8-10 см (центр виточки) змістіть вліво на 0,5 см, а початок її боку перенесіть на 0,5 см вище точки, відміченій на допоміжній лінії плечового зрізу. З допомогою лінійки з'єднайте отриману точку з точкою Р.

Від першої сторони виточки по допоміжній лінії плечового зрізу відкладіть величину розчину виточки і з'єднайте отриману точку з точкою 8-10 см. Це буде друга сторона виточки. З допомогою лінійки з'єднайте початкову точку другої сторони виточки з точкою п1 (краєм плеча).

Пройма. Розділіть відрізок Сп на 3 частини. Від нижньої точки ділення вгору відкладіть відрізок довжиною 2 см і поставте точку С1. Проведіть биссектрису кута С1СП і відкладіть на ній відрізок, що дорівнює 1/5 ширини пройми плюс 0,5 див. Отриману точку позначте С2. З'єднайте точки п1, С1, С2 і До плавної увігнутою лінією.

Бічний зріз. Обчисліть різницю між шириною креслення по лінії талії від скошеної лінії середини спинки до лінії середини переду і полуобхватом талії з надбавкою на вільне облягання по лінії талії. Знайдена різниця — сума розчинів всіх виточок по лінії талії. В бічний шов потрібно прибрати 2/5 суми розчинів виточок — по 1/5 на спинці і на фронті. Поставте на лінії талії точку, що обмежує розчин бокової виточки на спинці, та позначте її т2 (Т2т2 = 1/5).

Обчисліть різницю між полуобхватом стегон з надбавкою на вільне облягання по лінії стегон і довжиною відрізка по лінії стегон від скошеної лінії середини спинки до лінії середини переду.

Праворуч від точки б по лінії стегон відкладіть відрізок, рівний половині отриманої різниці. Поставте крапку б1.

Праворуч від точки Н2 по лінії низу відкладіть відрізок, рівний ширині спинки по лінії стегон (якщо ви хочете зробити силует сукні трохи розкльошені, відкладіть відрізок, рівний ширині спинки по лінії стегон плюс 2-5 см), поставте крапку Н3.

З'єднайте точки б1 і Н3 по лінійці, б1 і т2 — плавною опуклою лінією, а т2 і До — знову по лінійці.

Нижній зріз. З'єднайте точки Н2 і Н3 прямою лінією, перпендикулярною до скошеної лінії середини.

Витачками на лінії талії. Розділіть навпіл відрізок ГС — ширину спинки по лінії грудей. Позначте отриману точку буквою у і проведіть з цієї точки до лінії стегон допоміжну лінію, паралельну скошеної лінії середини. Знайдіть 1/5 суми розчинів виточок по лінії талії і додайте 1 див. Це буде розчин виточки. Відкладіть по половині отриманої величини на лінії талії по обидві сторони від допоміжної лінії. Довжина виточки не повинна доходити до лінії грудей на 2 см, до лінії стегон — на 4-5 див. Оформіть сторони виточки прямими лініями.

Перед. Лінія талії. Знайдіть різницю між мірками довжини переду до талії і довжини спини до талії. Якщо вона більше 4 см, опустіть лінію талії на 0,5–1 см

Горловина. Від точки А1 по лінії підстави шиї у плечового шва відкладіть відрізок, рівний ширині паростка. Поставте крапку Ст. По лінії середини від точки А1 відкладіть відрізок, рівний половині напівобхват шиї мінус 1 див. Поставте точку В1. Точки В і В1 з'єднайте допоміжною лінією. Розділіть отриману лінію навпіл і з точки ділення відновити перпендикуляр завдовжки 1,5 див. З'єднайте точки В, 1,5 см і В1 плавною увігнутою лінією.

Плечова витачками. Від точки Г1 по лінії грудей відкладіть відрізок, рівний міркою центру бюста плюс 0,5 див. Поставте точку р і з допомогою лінійки з'єднайте її з точкою Ст. Від точки В за отриманою прямий відкладіть відрізок, рівний міркою висоти грудей (сторона виточки), і поставте крапку г1.

Ліворуч від точки В на лінії основи шиї у плечового шва відкладіть відрізок, рівний подвоєною різниці між мірками другого і першого напівобхват грудей плюс 2 див. Позначте отриману точку В2. По лінійці з'єднайте точки В2 і г1. Це буде друга сторона виточки. Зрівняйте її довжину з довжиною першої від центру сторони виточки вгору. Поставте крапку В3.

Плечовий зріз. З точки В3 проведіть дугу радіусом, рівним міркою довжини плеча, а з точки г1 — радіусом, рівним мірок висоти плеча переду. На перетині цих дуг поставте крапку п2. З'єднайте її з точкою В3 за допомогою лінійки. Точку перетину плечового зрізу з лінією, що обмежує ширину переду, позначте п3.

Пройма. Розділіть на 4 частини відрізок Пп3. Позначте нижню точку поділу П1 і з'єднайте її з точкою п2 допоміжної прямої. З середини отриманого відрізка П1п2 вліво відновити перпендикуляр довжиною 0,5–1 див.

Проведіть биссектрису кута П1ПК і відкладіть на ній відрізок, що дорівнює 1/5 ширини пройми. Поставте крапку П2. З'єднайте точки п2, 0,5–1 см, П1, П2 і До плавної увігнутою лінією.

Бічний зріз. Оформіть так само, як бічний зріз спинки, поставивши відповідно точки т4, б2 і Н4. Зрівняйте його довжину з довжиною бічного зрізу спинки.

Нижній зріз. По лінійці з'єднайте кінцеву точку бічного зрізу з точкою Н1.

Витачками на лінії талії. З точки г1 (центру виточки) до лінії стегон проведіть допоміжну лінію, паралельну середини переду. Розчин виточки дорівнює 2/5 суми розчинів всіх виточок по лінії талії мінус 1 см По обидві сторони від допоміжної лінії відкладіть по половині отриманої величини. Довжина виточки не повинна доходити до центру плечової виточки на 2-4 см, до лінії стегон — на 3-4 див. Оформіть сторони виточки нижче лінії талії прямими лініями, вище лінії талії — трохи зігнутими.

Рукав. Побудуйте прямий кут з вершиною в точці А і сторонами, спрямованими вправо і вниз.
 

Задній зріз — вертикальна сторона кута.

Лінія низу. Від точки А по лінії заднього зрізу відкладіть відрізок, рівний міркою повної довжини рукава. Позначте отриману точку буквою Н і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія, що обмежує висоту оката. Висота оката дорівнює середній висоті пройми мінус 1,5–2,5 см.

Щоб визначити середню висоту пройми, з'єднайте допоміжної прямої краю плеча на кресленні спинки і переду, а потім виміряйте відстань від середини отриманої прямої до лінії грудей. Від точки А по заднього зрізу відкладіть відрізок, рівний висоті оката. Поставте точку а і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія ліктя. Від точки А по лінії заднього зрізу відкладіть відрізок, рівний міркою довжини рукава до ліктя. Поставте крапку Л і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Передній зріз. Від точки А відкладіть горизонтальний відрізок, рівний міркою обхвату руки з надбавкою на вільне облягання до обхвату руки (це буде ширина рукава). Поставте точку А1 і проведіть з неї вертикальну лінію. Точку перетину цієї лінії з лінією, що обмежує висоту оката, позначте а1, з лінією ліктя — Л1, з лінією низу — Н1.

Лінія середини. Розділіть навпіл відрізок АА1. Поставте точку О (центр оката) і проведіть з неї вертикальну лінію вниз. Точку її перетину з лінією низу позначте Н2.

Лінія переднього згину. Розділіть навпіл ширину передньої частини рукава (відрізок ОА1). Позначте точку поділу О1 і проведіть з неї вертикальну лінію вниз.

Лінія ліктьового згину. Розділіть навпіл ширину задньої частини рукава (відрізок ОА). Позначте точку поділу О2 і проведіть з неї вертикальну лінію вниз.

Передня частина оката. З'єднайте допоміжною лінією точки Про і а1. Точку перетину допоміжної лінії з лінією переднього згину позначте О3. Розділіть навпіл відрізок ОО3 і з точки ділення вгору відновити перпендикуляр завдовжки 1,5 див. Потім розділіть навпіл відрізок О3а1 і з точки ділення опустіть перпендикуляр довжиною 2,5 див. З'єднайте точки Про, 1,5 см, О3, 2,5 см і а1 плавною кривою.

Задня частина оката. З'єднайте допоміжною лінією точки О і а. Точку перетину допоміжної прямої з лінією ліктьового згину позначте О4. Від цієї точки вгору по лінії ліктьового згину відкладіть відрізок довжиною 1,5 див. Розділіть навпіл відрізок ОО4 і з точки ділення вгору проведіть перпендикуляр довжиною 2 див. Розділіть на 3 частини відрізок О4а і позначте точки ділення цифрами I і II. З точки I опустіть перпендикуляр довжиною 0,7–1 див. З'єднайте точки Про, 2 см, 1,5 см, II, 0,7–1 см і а плавною кривою.

Нижній зріз. Укоротіть лінію переднього згину на 1 см від лінії низу, а лінію ліктьового згину подовжите на 1 див. З'єднайте точки Н, 1 см, Н2, 1 см і Н1 плавною кривою.

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/zhenskaja_odezhda/klassicheskoe_plate/139-1-0-1743

Категорія: Жіночий одяг | Додано: (09.01.2016)
Переглядів: 1576 | Рейтинг: 0.0/0