Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Жіночий одяг

Класична пряма спідниця

На основі креслення класичної спідниці можна зробити викрійки всіх прямих спідниць (з защипами, з запахом, зі складками, плісированих, гофрованих, на кокетці, з рельєфом та ін).

Для побудови сітки креслення цієї спідниці (рис. 74) вам будуть потрібні наступні мірки (см):

— ПоТ (38);
— Побіди (53);
— Дю (72);
— Дп (70);
— Дс (71);
— ДСТ (42).

Також необхідно зробити прибавки на вільне облягання (см):

— ПТ (прибавка по лінії талії) — 1 см;
— ПБ (прибавка по лінії стегон) — 2 див.

Сітка. Лінія середини заднього полотнища. Поставте в лівому верхньому куті аркуша точку Т. Проведіть з неї вертикальну лінію вниз.
 

Рис. 74. Креслення прямої спідниці двухшовной

Лінія низу. Від точки Т по лінії середини заднього полотнища відкладіть відрізок, рівний довжині спідниці від талії ззаду. Позначте отриману точку буквою Н і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія стегон. Від точки Т по лінії середини заднього полотнища відкладіть відрізок, довжина якого повинна бути дорівнює половині довжини спини до талії мінус 1 см (в даному випадку 21 см). Позначте отриману точку буквою Б і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Лінія середини переднього полотнища. Від точки Б по лінії стегон відкладіть відрізок, рівний полуобхвату стегон з надбавкою на вільне облягання по лінії стегон. Поставте крапку Б1 і проведіть через неї вертикальну лінію. На її перетині з лінією низу поставте крапку Н1. Вгору від точки Н1 відкладіть вертикальний відрізок, рівний довжині переду. Отриману точку позначте буквою Т1.

Лінія бічних зрізів. Праворуч від точки Б по лінії стегон відкладіть відрізок, рівний половині напівобхват стегон з надбавкою на вільне облягання мінус 0,5–1 див. Поставте крапку Б2 і проведіть через неї вертикальну лінію. Точку її перетину з лінією низу позначте буквою Н2. Від точки Н2 вгору відкладіть вертикальний відрізок, рівний довжині спідниці. Позначте отриману точку буквою Т2.

Ви можете змістити лінію бічних зрізів у бік заднього або переднього полотнища. Але якщо ви збираєтеся шити спідницю невеликого розміру або розширену донизу, краще, щоб ширина полотнищ була однаковою. 

Переднє і заднє полотнища. Лінія талії. З допомогою лінійки з'єднайте точки Т, Т2 і Т1.

Виточки. Викрійка прямий двухшовной спідниці передбачає три виточки. При цьому сума розчинів всіх виточок повинна дорівнювати різниці між шириною готового виробу по лінії стегон і шириною по лінії талії (у даному випадку В = (Побіди + Пб) – (Піт + Пт) = (53 + 2) – (38 + 1) = 16 см).

Розчин бокової виточки повинен дорівнювати половині суми розчинів всіх виточок. Вправо і вліво від точки Т2 відкладіть по відрізку, рівному половині розчину (4 см), і поставте відповідно точки т і т1. З допомогою лінійки з'єднайте ці точки допоміжними лініями з точкою Б2 і розділіть навпіл кожен з отриманих відрізків. З точок поділу відновіть перпендикуляри всередину виточок (довжина кожного перпендикуляра — 0,5–1 см). Потім з'єднайте точки т і т1 з точкою, віддаленій від лінії стегон на 1-2 див. У вас повинні вийти плавні угнуті лінії з вигином у точок 0,5–1 див.

Розчин задньої виточки повинен дорівнювати 1/3 суми розчинів всіх виточок. Праворуч від точки Т відкладіть горизонтальний відрізок, рівний 1/4 напівобхват стегон мінус 2 см (тобто 11 см). Позначте отриману точку т2. Вниз по вертикалі з цієї точки проведіть допоміжну лінію до лінії стегон, а праворуч і ліворуч від неї відкладіть по 2,7 см (половина розчину виточки). Плавною увігнутою лінією з'єднайте точки 2,7 см з точкою, розташованою на 3-4 см вище лінії стегон.

Розчин передньої виточки повинен дорівнювати 1/6 суми розчинів всіх виточок. Ліворуч від точки Т1 відкладіть горизонтальний відрізок, рівний 1/4 напівобхват стегон мінус 1 див. Поставте точку т3 і проведіть з неї допоміжну лінію до лінії стегон. Вправо і вліво від точки т3 відкладіть по 1,7 см (половина розчину виточки). З'єднайте отримані точки до точки, розташованої на 6-8 см вище лінії стегон, з допомогою лінійки.

Бічні зрізи. Якщо ви збираєтеся шити абсолютно пряму спідницю, ширина заднього полотнища по лінії низу повинна бути дорівнює ширині по лінії стегон. Також можна зробити спідницю трохи розширеної. У цьому випадку ширина заднього полотнища по лінії низу повинна бути на 2-6 см більше ширини по лінії стегон. Керуючись цим правилом, поставте крапку Н3 на відстані 2-6 см вправо від точки Н2 і з'єднайте її з точкою Б2 за допомогою лінійки (у випадку з прямою спідницею з'єднайте точки Б2 з точкою Н2).

Ширина переднього полотнища по лінії низу у прямої спідниці також повинна дорівнювати ширині по лінії стегон, а в трохи розширеної — на 3-4 см більше. Ліворуч від точки Н2 по лінії низу відкладіть 3-4 см, поставте точку Н4 і з допомогою лінійки з'єднайте її з точкою Б2.

Верхній зріз. Оформіть його з невеликим вигином при закритій вытачке. Якщо ширина вибраної вами тканини становить 140 см, достатньо буде однієї довжини спідниці плюс 5-8 см. При ширині тканини 80-100 см вам потрібно дві довжини спідниці і ще 10-15 див. 
 

Рис. 75. Розкрій прямий двухшовной спідниці: а — заднє полотнище; б — переднє полотнище; — надбавка на оформлення верхнього зрізу корсажной тасьмою

Складіть матеріал вздовж лицьовою стороною всередину. Розкладіть викрійки заднього і переднього полотнищ серединами до згину тканини (рис. 75). Зробіть припуски на шви і підгин низу. Слід враховувати, що застібка (16-20 см) повинна розташовуватися на лівому боці.

Виточки на припуске на шов у верхнього зрізу відмітьте вертикальними лініями. Прокладіть копіювальний шов по контурним лініям викрійки. Відзначте середини переднього і заднього полотнищ прокладочными стібками. Потім змітайте виточки. Скріпіть з допомогою шпильок бічні зрізи і змітайте їх. При цьому не забувайте про те, що з лівого боку потрібно залишити 16-20 см на застібку.

Приметайте до верхнього зрізу корсажную тасьму (можна пояс). Після першої примірки необхідно відзначити всі зміни в облегании. Стачайте виточки. В кінці зведіть рядки немає і сутюжьте утворилася слабину тканини.

Стачайте і обмітайте бічні зрізи. Після цього обробіть застібку і верхній зріз, підшийте низ. Потім відпрасуйте виріб і пришийте гачки і петлі.

Дану модель можна видозмінити, виконавши з боків не великі розрізи.

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/zhenskaja_odezhda/prjamaja_klassicheskaja_jubka/139-1-0-1731

Категорія: Жіночий одяг | Додано: (09.01.2016)
Переглядів: 1913 | Рейтинг: 0.0/0