Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Жіночий одяг

Як зшити нічну сорочку самостійно
В даний час можна зустріти чимало піжам – комплектів, що складаються з шортиків, або штанів і топа. Однак вибір більшості жінок падає на класику жанру – на нічні сороки довжиною нижче коліна. В принципі в придбанні сорочки для сну немає ніяких проблем. Її можна виготовити власноруч! Справа лише за вибором тканини і належним фасоном. Для тих дам, для яких подібний пошиття буде новим завданням, ми представляємо опис розкрою і пошиття вироби з нуля. Для пошиття нічний сорочки нам буде потрібно: ножиці, форма, матерія, нитки, голки, шпилька.

1. Спочатку зробимо вимірювання. Нам необхідно знати обхват грудей та інші вимірювання, що дозволяють бути в курсі про параметри майбутнього виробу. До обсягу грудей приплюсуємо добавку на вільне облягання і припуски на шви. Для свободи можна низ виробу зробити трохи ширше. З допомогою наявних значень вимальовуємо прямокутник, який слаживаем навпіл. Тепер залишається намалювати силует сорочки.
 

2. Після нанесення силуету, прикладіть до себе тканина. Виходить те, що ви хочете? Якщо ні, то коригуємо. А при позитивному результаті сміливо беремося за ножиці! Зрізаємо надлишки тканини (не забувайте про припуски на шви і подгибку низу). Не поспішайте викидати відрізані лоскуточки. Їх можна використовувати для виробів, прикрас і для виготовлення всяких корисностей. Щоб зшити рюші, наприклад, знадобиться деякий кількість смужок.
 



3. Тепер найголовніше! Як вирізати пройми без складного конструювання? Швидше за все, у вас знайдеться футболка або топік, які можна прикласти до тканини і обвести по контуру пройму. Сподіваюся, ви запримітили, що ми обійшлися без спеціальної викрійки? Знову все прикладаємо до себе і перевіряємо. При негативному результаті – коригуємо. Якщо у вас все пройшло вдало, то вирізаємо пройми, не забуваючи при цьому про припуски на шви. 
 

Прийшла пора сточування нашого виробу. Спочатку зшиваємо бокові шви. Потім обробляємо пройми і горловини. На фото для обробки краю просто подвернули припуски і прострочили. Але, для того, що б виріб сиділо добре на вас, і тканина не стовбурчив – краще використовувати косу бейку, або обтачку.

4. Спереду, зверху вшиваємо невелику еластичну тасьму. 
 

Приколіть передбачувані бретельки (з обрізків тканини) і, з допомогою примірки, відрегулюйте їх довжину. Решта обрізки тканини можна використовувати в якості прикраси з рюшів бретелей і низу виробу. В крайньому випадку, якщо немає бажання возитися, низ нічний сорочки можна просто підігнути і прострочити. Нічна сорочка готова! Якщо є бажання, то спереду можна прикрасити творіння бантиком з атласної стрічки.
 

Тканина для подібних виробів бажано вибирати натуральну. Це додасть вам комфорт і зручність під час сну і відпочинку. Для свого першого виробу не беріть найкращу і дорогу тканину. Потренуйтеся на чому-небудь старому.

Тканина для сорочки належить вибирати природне, щоб вам було досить комфортно. Для зимового варіанту цілком згодиться фланель. На теплу пору року ідеально підійде бавовна. Якщо ви творите нічну сорочку, призначену для студеної зими, то тут цілком згодиться фланель. А ось влітку вам буде комфортно в ситцевій або батистових сорочці. В сорочці, пошитого власноруч, вам прекрасні сни будуть снитися. 

Розглянемо інший варіант виготовлення нічної сорочки. Щоб зшити виріб, найкращим варіантом буде підібрати для нього м'яку х/б тканина. Для даної моделі нам знадобиться приблизно півтора метра матеріалу. З тканиною визначилися, так що можна взятися за розкрій і пошиття.

1. Першим компонентом викрійки будуть дві деталі прямокутної форми. Якщо візьмемо половину обхвату вашої грудей і додамо два – три сантиметри, то отримаємо довжину наших деталей. Висоту візьмемо приблизно дванадцять сантиметрів.

2. Кожну деталь складаємо навпіл лицьовою стороною назовні і складаємо по довгому краю.

3. Другий выкраиваемой частиною центральна деталь, що складається з прямокутного великого шматка. Ширина вашої грудної частини (обхват грудей), помножена на 1.5, ширину прямокутника, а висоту можна зробити 75 сантиметрів (довжина від грудей до подолу).

4. Так, як наш виріб буде на бретельках, то приймемось за їх виготовлення. Беремо дві смужки тканини шириною 3 см і завдовжки 45 див. Заготовки складаємо лицьовою стороною всередину, отстрачиваем по довгому краю, отутюживаем шов і вивертаємо отримані вироби. Бретельки є сенс зробити і довше. Зайве завжди можна обрізати.

5. З'єднуємо верхню частину і основне полотно. Так, як центрова частина набагато ширше верхньої частини, то для їх сточування треба присборить нижню деталь. Або просто закласти складки. Для присборивания на верхньому зрізі прокладаємо два рядки на відстані сім міліметрів і стягаємо велику деталь. Сточуємо з вивороту обидві деталі, прасуємо шов. Потім отримане виріб слаживаем лицьовою стороною всередину і прокладаємо ще один шов. Залишилося підшити поділ, і пришити бретелі. Наша нічна сорочка готова!

Категорія: Жіночий одяг | Додано: (12.01.2016)
Переглядів: 2284 | Рейтинг: 0.0/0