Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Жіночий одяг

Фартух на бретельках

Розрізняють фартухи різної конструкції: суцільнокроєні, відрізні по лінії талії і т. п. Креслення фартуха з суцільнокроєними бретелями і застібкою посередині спинки ви можете побудувати на основі викрійки нічної сорочки. Для обробки низу можна використовувати неширокий рюш.

Щоб побудувати сітку креслення фартуха (рис. 73), вам потрібно буде зняти наступні мірки (см):

— Дст (41);
— Дпт (44);
— ПоШ (18).

Спинка. Побудуйте прямий кут з вершиною в точці А і сторонами, спрямованими вправо і вниз.

Лінія середини — вертикальна сторона кута.

Лінія талії. Відкладіть від точки А по лінії середини спинки вертикальний відрізок, рівний довжині спини до талії (у даному разі 41 см). Отриману точку позначте буквою Т і проведіть з неї горизонтальну лінію вправо.

Довжина. Від точки Т вниз по лінії середини спинки відкладіть відрізок довжиною 20-22 см і поставте точку Н.

Ширина. Від точки Т вгору по лінії середини спинки відкладіть відрізок довжиною 5 див Поставте крапку Т1, відкладіть вправо від неї горизонтальний відрізок довжиною 14-15 см і поставте крапку т1. Вправо по горизонталі від точки Т відкладіть 19-21 см і позначте отриману точку буквою т.

Бічний зріз. З точки т вниз проведіть вертикальну лінію довжиною 20-25 см і поставте крапку Н1. Потім відкладіть вправо від точки Н1 горизонтальний відрізок довжиною 3 см і поставте крапку Н2. З допомогою лінійки з'єднайте точки т і Н2, отриману лінію продовжіть на 10 див.

Нижній зріз. З'єднайте плавною лінією точки Н і 10 див.

Лінія шиї — горизонтальна сторона кута А.
 

Рис. 73. Креслення фартуха з суцільнокроєними бретелями і застібкою посередині спинки: а — спинка; б — перед

Росток. Праворуч від точки А по лінії шиї відкладіть горизонтальний відрізок. Його довжина повинна бути дорівнює 1/3 напівобхват шиї плюс 3-4 см, в даному випадку приблизно 10 див. Поставте крапку Р.

Вниз від точки А по лінії середини спинки відкладіть 16-19 см і поставте крапку Р. Вправо від точки Р відкладіть відрізок довжиною 7-9 см, отриману точку з'єднати допоміжною лінією з точкою Т1. Розділіть допоміжну лінію на 3 частини. Вправо з верхньої точки ділення відновити перпендикуляр довжиною 1,5–2 см, а з нижньої — 1-1,5 см. З'єднайте точки Р, 1,5–2 см, 1-1,5 см і Т1 плавною увігнутою лінією.

Припуск на захід застібки. Ліворуч від точок Т1 і Н відкладіть 2-2,5 см і проведіть горизонтальну лінію, паралельну лінії середини спинки.

Пройма. Праворуч від точки Р відкладіть горизонтальний відрізок довжиною 3,5–4 см, потім посуньте отриману точку вниз на 0,5–1 див Це буде скіс плеча.

З'єднайте точки 0,5–1 см, т1 і т плавною увігнутою лінією.

Перед. Побудуйте прямий кут з вершиною в точці А і сторонами, спрямованими вліво і вниз.

Лінія середини — вертикальна сторона кута.

Лінія талії. Від точки А по лінії середини переду відкладіть відрізок, рівний довжині переду до талії (44 см). Відзначте отриману точку буквою Т і проведіть з неї горизонтальну лінію вліво.

Довжина. Від точки Т вниз по лінії середини переду відкладіть відрізок, рівний 45-50 см і поставте точку Н.

Ширина. Від точки Т вгору по лінії середини переду відкладіть відрізок завдовжки 6-8 см Поставте крапку Т1. Ліворуч від неї відкладіть горизонтальний відрізок довжиною 17-19 см, а від точки Т — 24-25 див. Поставте точки т1 і т.

Бічний зріз. З точки т вниз проведіть вертикальну лінію довжиною 22-25 див. Поставте крапку Н1 і ліворуч від неї відкладіть 5-6 див. Позначте отриману точку Н2. З допомогою лінійки з'єднайте точки т і Н2 і продовжите лінію вниз на 8-10 див.

Нижній зріз. З'єднайте точки 8-10 см і Н плавною кривою.

Лінія шиї — горизонтальна сторона кута А.

Горловина. Ліворуч від точки А по лінії шиї відкладіть відрізок, рівний 1/3 напівобхват шиї плюс 3-4 див. Поставте крапку В і з'єднайте її з точкою Т1 плавною увігнутою лінією.

Пройма. Ліворуч від точки В на лінії шиї відкладіть відрізок довжиною 3,5–4 см, потім посуньте отриману точку вниз на 0,5–1 див З'єднайте точки 0,5–1 см, т1 і т плавною кривою.

Якщо ширина тканини становить 60 см, візьміть дві довжини переду фартуха. Якщо ж матеріал має ширину 80 см, вам потрібно одна довжина переду фартуха і ще 30 див.

Складіть тканину вздовж лицьовою стороною всередину. Викрійку спинки укладіть таким чином, щоб відстань від краю припуску на захід застібки до згину тканини становило 3,5–4 див. Таку відстань необхідно залишити для припуску на обробку заходу застібки. Зробіть припуски на шви (0,5–0,8 см по всіх зрізах). З основної або оздоблювальної тканини виріжте косі обтачку, які знадобляться вам для обробки пройми і горловини. Прокладете по контурним лініям викрійок копіювальний шов. Відзначте середину переду прокладочными стібками. Обробіть захід застібки зробленим при розкрої припуском. Також для цього можна використовувати часткову обтачку. Підшийте припуск або обтачку швом вподгібку із закритим зрізом.

Плечові і бокові зрізи спинки і переду стачайте запошивальним швом (запошивайте до спинки). Обробіть пройму і горловину попередньо підготовленої косою обтачкой. З лівої сторони застібки пришийте повітряні петлі, з правого — гудзики.

Низ фартуха обробіть швом вподгібку із закритим зрізом. Можна також окантувати його, як пройму і виріз для шиї, або обшити. Крім того, ви можете прітачать до низу нешироку оборку. 

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/zhenskaja_odezhda/fartuk_na_bretelkakh/139-1-0-1730

Категорія: Жіночий одяг | Додано: (09.01.2016)
Переглядів: 1771 | Рейтинг: 0.0/0