Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Зимовий сарафан з фігурними бочками і кишенями
Сарафан з вовняної однотонної тканини (розміри 48 - 60), цільнокроєна, з глибоким вирізом горловини. 


В середині переднього полотнища спідниці одностороння складка. 


Попереду застібка на гудзиках і прорізні кишені. 


Спинка з трьох клинів. 


Такий сарафан можна носити з поясом. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 233) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 3аднее полотнище (рис. 233, а). Ширину паростка по плечового зрізу збільшити на 4,5 див. По середині спинки росток поглибити на 10 - 15 див. Отримані точки з'єднати плавною лінією. Лінію пройми розділити навпіл і нанести лінію розрізу від середини пройми до кінця талевої виточки спинки. Лінії виточки продовжити до низу. По боковому зрізу поглибити пройму на 4 см і точку 4 з'єднати з точкою поділу плавною лінією. 


Для расклеша по лінії низу до бічного зрізу додати 5 див. 


 Переднє полотнище (рис. 233, б). Від лінії талії вниз по середині переду відкласти 18 см і провести лінію стегон. Ширину горловини за плечового зрізу збільшити на 4,5 см і від глибини вирізу горловини вниз відкласти 20 див. Точки 4,5, 20 з'єднати. Проведену лінію розділити навпіл і вліво відкласти 1,5 див. Оформити виріз горловини плавною лінією.


Лінію пройми розділити навпіл і точку поділу з'єднати з кінцем талевої виточки. Кінець плечової виточки з'єднати з бочком. По боковому зрізу поглибити пройму на 4 см і точку 4 з'єднати з точкою поділу пройми плавною лінією. Від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 4 - 5 см. Від середини переднього полотнища по лінії стегон вліво відкласти 18 см, а від точки 18 вгору - 2 див. Точку 4 - 5 з'єднати з точкою 2, потім точку 2 - з другої лінією виточки. Проведену лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вправо відкласти 1,5 див. Оформити лінію входу в кишеню, як показано на рис. 233, б.Для оформлення мішковини від кінця талевої виточки провести допоміжну лінію на 4 - 6 см нижче лінії стегон. Ширина мішковини по лінії талії дорівнює глибині виточки. Оформити мішковину, з'єднавши першу лінію глибини виточки і точки 4 - 6, 2 плавною лінією. Дати припуск на захід застібки від глибини вирізу горловини і лінії стегон по 2,5 див.


Для расклеша по лінії низу до бічного зрізу додати 7 див. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки, поставити контрольні точки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 234) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Заднє полотнище (рис. 234, а). Щоб не порушити контурні лінії викрійки, зняти викрійку клинів різцем або вирізати зубцями. Середину викрійки середнього клина (рис. 234, а) покласти до згину тканини. Викрійку бічного клина (рис. 234, б) покласти на тканину так, щоб середина його пройшла по частковій нитки. 

 Переднє полотнище (рис. 234, в). По нанесеній лінії зробити підріз до кінця плечової виточки, закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії бочка. До середини переднього полотнища додати на односторонню складку 6 див. 

 Бочок (рис. 234, г) викроїти разом з мішковиною кишені по частковій нитки. 

Викроїти другу частину мішковини (з основної тканини), яка є одночасно і обтачкой для обробки зрізу входу в кишеню (рис. 234, д). 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 234.
 

Пошиття 

1. Відзначити лінію талії, середину заднього клина, переднього полотнища сарафана і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати середній клин заднього полотнища з боковим, поєднуючи лінію талії і контрольні точки. 

4. Закласти м'яку складку по лінії відрізу бочка і по лінії талії на передньому полотнище.Приметать бочок до переднього полотнища сарафана, поєднуючи силки та контрольні точки. 

5. Змітати складку на передньому полотнище сарафана. 

6. Змітати плечові шви, пріпосажівая спинку.

7. Змітати бічні зрізи від пройми до низу, поєднуючи лінію талії і контрольні точки. Зробити першу примірку. 

8. На примірці уточнити положення кишень, відстань їх від середини полички, положення петель, оформлення горловини, пройми. 

9. Після примірки обробити обтачные петлі (див. тут). Припуски на складку в кінці застібки підрізати поперек до середини переднього полотнища, потім зробити розріз по лінії припуску на захід застібки лівої полички, відігнути припуск на лицьову сторону і в кінці застібки перестрочить його впоперек. Ліву поличку обробити часткової обтачкой шириною 5 см. Обтачке повинна заходити за середину полички на 2 - 2,5 см.

10. Скласти мішковину зі зрізом кишені лицьовою стороною всередину. Приметайте і прітачать, злегка пріпосажівая тканина по лінії входу в кишеню. В кутку зробити надсечку, мішковину відігнути на виворіт, виправити і промітати шов з боку мішковини, випускаючи перекат з основної деталі на 0,1 - 0,2 см За рахунок виточки закласти м'яку складку у кишені і закріпити її поперечної рядком. 

11. Приметайте і прітачать бочок до переднього полотнища, сточуючи одночасно мішковину кишені і продовжуючи строчку до бічного зрізу.

12. Обробити виріз паростка і горловини подкройной обтачкой. Кінці обтачек горловини попередньо стачать зі зрізами застібки, шви заутюжте. 

13. Стачать плечові шви, одночасно сточуючи кінці обтачек паростка і горловини. 

14. Стачать бічні шви. 

15. Обробити пройму подкройной обтачкой.

16. Підшити низ, попрасувати і пришити гудзики. Гудзики можна виготовити з тканини виробу. Для цього по косій нитці викроїти куточки довжиною 13 - 15 см, шириною 5 - 6 см (рис. 234, е). Обрізні краю підігнути так, щоб вони з'єднувалися по середині. Широку сторону підігніть куточком (рис. 234, ж), потім згорнути у вигляді трубочки, розташовуючи згини рівномірно (рис. 234, з). В кінці край куточка підігнути і підшити ниткою в тон тканини. До таких ґудзиків петлі робити не рекомендується.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 822 | Рейтинг: 0.0/0