Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукню оригінального крою з драпіруванням від фігурного підріза
Сукню (рис. 73) шиється з однотонної світлої тканини (розміри 46 - 52). Ліф подовжений спереду, нижче лінії талії фігурний підріз.Замість виточок на ліфі і спідниці закладені м'які складки. Спинка цельнокроенная зі швом посередині, який вработан до талії замок «блискавка». 


Рукав у сукні цільнокроєна, виріз горловини прямий («човник»).До такої сукні добре одягати шарф. 


Витрата тканини на 48 розмір сукні 2 метра при ширині 140 див. Якщо тканина вузька, то з середини переду на спідниці буде шов. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 74)


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом без ластовіци. 


 3аднее полотнище (рис. 74, а). Росток розширити за плечового зрізу на 4 см, а глибину паростка збільшити на 8 див. Оформити виріз, як показано на рис. 74, а. 


 Переднє полотнище (рис. 74, б). Від глибини вирізу горловини відкласти вгору 5 - 6 см від вершини горловини вліво по плечового зрізу 4 див. Точки 4, 5 - 6 з'єднати плавною лінією. По лінії талії від середини переднього полотнища відкласти вліво 6 - 7 см, вниз 8 - 10 см. Від точки 8 - 10 відкласти вліво 7 - 8 див. Отримані точки з'єднати прямими лініями. Довжина мису з середини переду повинна бути 4 див. Талевую виточку перенести до фасонної лінії, тобто від точки 6 - 7 вліво відкласти 4 см, та оформити виточку. Від кінця талевої виточки нанести лінію розрізу викрійки до кінця плечової виточки.Від кінця талевої виточки на поличці вниз відкласти 5 див. Точку 5 з'єднати пунктиром з контрольною точкою ширини плеча. Другу лінію талевої виточки на спідниці розділити на три частини, бічний зріз від талії до лінії стегон розділити навпіл. Отримані точки з'єднати.


Нижню частину підріза і лінію низу спідниці розділити на три частини і отримані точки з'єднати прямою лінією. 


Деталі пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 75) 


 Заднє полотнище (рис. 75, а) викроїти без бокового шва разом з переднім полотнищем спідниці. 


 Поличка (рис. 75, б). Від другої лінії виточки по лінії талії та фігурного подрєзу поличку відрізати (рис. 75, б). Для утворення м'яких складок по нанесених лініях зробити розріз викрійки до кінця плечової виточки і до контрольної точки плеча, не дорізуючи по 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками у фігурному підріз. Викрійку по лінії розрізу відвести в сторону на 3 - 4 см. При розкрої середину полички (деталь 1) покласти до згину тканини. Зробити розріз На спідниці викрійки від фігурного підрізу в бік бічного зрізу і лінії низу, не дорізуючи 0,5 див.


Призначену для розкрою тканина скласти вдвічі по частковій нитки лицьовою стороною всередину. Від згину тканини середину переднього полотнища спідниці (рис. 75, а вгорі відсунути на 2 см для утворення м'якої складки, а потім по наступних лініях розрізу викрійку відвести на 3 див. Бічний зріз заднього полотнища сукні (рис. 75, а, деталь 3) з'єднати з боковим розрізом переднього полотнища спідниці (деталь 2), суміщаючи контрольні точки на лінії стегон. Середина заднього полотнища матиме косе напрямок нитки тканини.Після з'єднання бічних зрізів (від лінії низу до контрольної точки) по двом наступним розрізах (деталі 2) викрійку відвести настільки, щоб бічні зрізи спідниці деталей 2 і 3 від контрольної точки вгору до талії стикалися (рис. 75, а). Глибина складок буде приблизно 5 - 6 див.


Припуск на шви і запаси показаний на рис. 75. 


 ПриміткаПри розкрої сукні з різьбленим фасонним лініях рекомендується припуск тканини на шви збільшити.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички, лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. На спинці змітати і стачать виточки і шов по середині спинки. 

4. По нанесених лініях ліфа і спідниці закласти м'які складки. 

5. З'єднати ліф (деталь 1) з спідницею (деталь 2) по лінії підріза талії. 

6. Змітати плечові шви, роблячи посадку по плечу спинки. 

7. Змітати нижній шов рукава і бічний шов, попередньо злегка відтягнувши рукав під проймою, і зробити примірку.

8. На примірці уточнити положення плечових і бокових швів, лінію підріза і ширину фасонної деталі. За рахунок припуску тканини, даного при розкрої, ширину і довжину фасонної деталі можна змінити. Уточнити положення і глибину м'яких складок на ліфі і спідниці. Надлишок тканини по ширині вироби забрати в різьблену лінію. 

9. Після примірки всі зміни перенести з правої сторони вироби на ліву.

10. Обрізний край фігурного підріза ліфа (деталь 1) по нанесеній лінії підігнути всередину і промітати, накласти на лицьову сторону спідниці (деталь 2), поєднуючи силки і контрольні точки і з'єднати з нею косими стібками через край, набираючи на голку по згину деталі 1 дві нитки. Першу намітку видалити і стачать з вивороту по стежках деталі 2 (рис. 75, в). 

11. Стачать плечові шви на поличці, шов сточування запрасувати в сторону спинки. 

12. Стачать нижні шви рукава, натягуючи тканину під проймою. 

13. Стачать бічні шви на поличці, шви сточування запрасувати в бік полички.

14. Втачать «блискавку». Шов по середині спинки на довжину «блискавці» заутюжте.Одну з сторін припуску на шов розсікти до середини спинки. До вивороті вироби докласти лицьовою стороною «блискавку» так, щоб середина її знаходилася проти шва сточування, і приметать з невеликим натягом «блискавки». 

По краю застібки прокласти оздоблювальну строчку бажаної ширини. Шов сточування на довжину «блискавці» розпороти, яка сточується рідкісної рядком.

15. Обробити виріз горловини поперечної обтачкой. Стачать обтачку паростка і горловини по плечовим швах, шов заутюжте. Приметать обтачку лицьовим боком до лицьового боку виробу, зрівнюючи зрізи, і прітачать по горловині швом шириною 0,5 див. Шов приточування заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту, випустити перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, вимітати і приутюжить. Другий зріз обтачку підігніть в бік вивороту на 0,5 см і прострочити, відступивши від згину 0,2 див. 

Обтачку підшити до полотна «блискавки» та прикріпити до виробу через 5 - 6 див.

16. Обробити низ рукава подкройной обтачкой. 

17. Підшити низ сукні і відпрасуйте.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1200 | Рейтинг: 0.0/0