Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукню оригінального крою без плечових і бокових швів
Сукня з набивної шовкової тканини (розміри 48 - 52). 


Ліф без плечових і бокових швів. 


На поличці від пройми фігурний підріз, від якого закладено три м'які складки. 


Спинка з глибоким вирізом паростка і драпіруванням від лінії талії. 


Круглий виріз горловини. 


Рукав цільнокроєна, короткий.


Спідниця розкльошена по лінії низу, без бічних швів. 


По середині переднього і заднього полотнищ закладені односторонні складки. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 164) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і підрізом в проймі. 


 3аднее полотнище (рис. 164, а). Ширину паростка по плечового зрізу збільшити на 2 - 3 см Для утворення заходу спинки (права сторона спинки заходить на ліву) по лінії талії виміряти відрізок від середини спинки до першої лінії талевої виточки і вліво від середини спинки відкласти такий же відрізок по лінії талії, тобто 7,5 см, потім з'єднати точку 7,5 з точкою 2 - 3 за плечового зрізу. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу під прямим кутом до даної лінії вгору.відкласти 2 - 3 см. Отримані точки з'єднати плавною лінією.Для утворення м'яких складок від лінії талії відрізок від початку заходу спинки до першої лінії талевої виточки розділити на три частини, а ширину плеча - навпіл і нанести лінії розрізу викрійки, як показано на рис. 164, а.


Довжина рукава по плечового зрізу від контрольної точки 10 - 12 см, по проймі 2 див. 


Для отримання розкльошених клинів на спідниці лінії талевої виточки продовжити до низу. 


 Переднє полотнище (рис. 164, б). Ширину горловини за плечового зрізу збільшити на 2 - 3 см, а глибину її на 3 - 5 см (за бажанням).Довжина рукава полички повинна бути дорівнює довжині рукава спинки, тобто 10 - 12 див. Кінець підріза по проймі (від контрольної точки) з'єднати плавною лінією з другої лінією талевої виточки. По нанесеній лінії поставити 2 - 3 контрольні точки. Для переміщення плечової виточки з'єднати кінець її з підрізом по проймі. По боковому зрізу полички і спинки поставити контрольні точки від лінії талії вгору на 5 - 7 див. На спідниці лінії талевої виточки продовжити до низу.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 165) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Поличка і спинка (рис. 165, а). Щоб розкроїти ліф без плечових і бокових швів, від полички відрізати бочок (деталь 5) по нанесених лініях викрійки і з'єднати його з лінією бічного зрізу спинки (деталь 1), суміщаючи контрольні точки лінії бічних зрізів деталей 1 і 5 (на рис. 164, а показано пунктиром). Нижню частину викрійки рукава спинки, яка знаходить на бочок полички (деталь 5), відрізати від спинки і прикласти до подрєзу пройми полички, суміщаючи контрольні точки так, щоб низ рукава відрізаною деталі поєднувався з низом рукава полички (деталь 4).Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по боковому зрізу полички. Для утворення м'яких складок на спинці по нанесених лініях викрійку розрізати від лінії талії до плечового зрізу, не дорізуючи 0,5 див. Частини викрійки (деталі 1) розсунути на 5 - 6 див.

Видозмінену викрійку спинки і полички з'єднати по лінії плечового зрізу, суміщаючи контрольні точки, і викроїти, уклавши середину полички по частковій або поперечної нитки. 

 Спідниця (рис. 165, б). Щоб викроїти спідницю без бічних швів, потрібно бічні зрізи заднього і переднього полотнищ з'єднати лінії талії (деталей 3 і 6), за рахунок чого вийде расклеш по лінії низу. До зрізах 3 і 6 деталі додати по половині глибини складки, т. е, 3,5 см (за бажанням). Ширину середнього клина заднього полотнища по лінії талії і низу розділити на три частини і розрізати (рис. 165, в). Середину викрійки клина відсунути від згину тканини на 6 см для зустрічної складки, а решта частини викрійки розсунути на односторонні складки також по 6 см (рис. 165, г).Глибину складок можна зменшити, а збільшити кількість їх або замінити складанням або розкльошені клином.

Середній клин переднього полотнища спідниці (деталь 7) викроїти аналогічно середньому клину заднього полотнища спідниці. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 165.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину полички, спинки, переднього і заднього полотнищ спідниці. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. На поличці закласти м'які складки по фасонної лінії. 

4. Змітати бочок (деталь 5) з поличкою (деталь 4), суміщаючи контрольні точки і сильця. 

 Примітка. На тканини зробити підрізи під проймою в місцях з'єднання бочка (5 деталь) зі спинкою (1 деталь) до контрольної точки, а на поличці - вздовж фасонної лінії, тобто на місці з'єднання нижньої частини викрійки рукава з поличкою в області бокової виточки. На рис. 165, а показані точки подрєзов.

5. Стачать шов довжини рукава і підріз пройми. 

6. Обробити виріз горловини і застібку спинки подкройной обтачкой, розрізаний по поперечної або часткової нитки. 

7. Закласти м'які складки на спинці. 

8. Накласти праву частину спинки на ліву, поєднуючи середину спинки. 

9. На середніх клинах заднього і переднього полотнища спідниці закласти складки і з'єднати з бічними клинами. 

10. З'єднати ліфа з спідницею внутрішнім стачного швом, поєднуючи середину спідниці з серединою ліфа. 

11. Підшити низ рукава і спідниці, відпрасуйте сукню.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1013 | Рейтинг: 0.0/0