Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукню для випускного вечора з підрізом і складанням з боків
Фасон 56 (див. кольоровий малюнок VI) 

Плаття з світлою однотонної шовкової тканини (розміри 44 - 50). Ліф прилягає з підрізними бочками нижче лінії талії, попереду з пластроном.Спідниця розкльошена, у подрєзов присобрана. Рукав короткий цільнокроєна. Виріз горловини - фігурне каре. 

Якщо сукня виконана з прозорої тканини, шов по середині переднього полотнища не робити. Носити його слід на чохлі іншого кольору в тон сукні. З непрозорої тканини, наприклад крепдешину, трикотажу, плаття можна носити з нижньою спідницею.

Плаття такого фасону рекомендується дівчатам з нормальною або завищеною талією і невеликими стегнами. Для фігури з низькою талією лінію підріза підняти вище. На фігуру з сильно розвинутими стегнами присборку зробити менше. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 194) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом.

 3аднее полотнище (рис. 194, а).Виріз паростка поглибити і розширити на 4 див. 

 ПриміткаВ даному фасоні виріз горловини і паростка зменшені порівняно з малюнком.Збільшити його на примірці за бажанням.

Для нанесення лінії підріза від лінії талії по середині заднього полотнища вниз відкласти 9 - 10 см, а по боковому зрізу - 3 - 4 див. Точки 3 - 4 і 9 - 10 з'єднати плавною лінією. 

Для расклеша заднього полотнища спідниці від виточки провести лінію. до низу, паралельну лінії середини спинки. 

 Переднє полотнище (рис. 194, б). Розширити виріз горловини за плечового зрізу на 4 см, Від точки 4 за першої лінії плечової виточки вниз відкласти 9 см і від глибини вирізу горловини також вниз - 8 - 10 див. Точки 8 - 10 і 9 з'єднати плавною лінією.

Лінію пройми розділити навпіл. Точку розподілу з'єднати з кінцем плечової виточки плавною лінією. Для отримання м'яких складок нанести лінію розрізу від проведеної лінії, як показано на рис. 194, б. Кінець плечової і талевої виточок з'єднати. 

Для нанесення лінії підріза від талії по другій лінії талевої виточки вниз відкласти 7 - 9 см, по боковому зрізу 3 - 4 див. Точки 3 - 4 та 7 - 9 з'єднати плавною лінією.

Для расклеша клинів від кінця талевої виточки спідниці провести лінію до низу. Від точки перетину в одну і іншу сторони відкласти по 7 - 9 див. Отримані точки з'єднати з першою і другою лінією виточки. Від бічного зрізу лінію низу продовжити вліво також на 7 - 9 см і цю точку з'єднати з лінією стегон. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 195) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинку (рис. 195, а) викроїти з отриманої викрійці, поклавши середину її до згину тканини по частковій нитки. 

 3аднее полотнище спідниці (рис. 195, б). Від лінії низу до кінця талевої виточки зробити розріз, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого вийде расклеш по лінії низу. До бічного зрізу викрійки додати на .складання 8 - 10 см (за бажанням). Викроїти дві деталі. 

 Середній клин переднього полотнища (рис. 195, в). По нанесених лініях від пройми до кінця плечової виточки зробити розріз. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриються нові виточки для м'яких складок. Додатково розсунути частини викрійки на 3 - 4 див. Щоб відокремити середній клин від бокового, підкласти під викрійку чистий аркуш паперу і перевести різцем окремо кожну деталь або вирізати клини зубцями. 

З прозорої тканини середній клин переднього полотнища краще викроїти без шва, для чого середину викрійки покласти до згину тканини. 

 Бочок(рис. 195, г). Викроїти дві деталі, при цьому середина викрійки повинна пройти по частковій нитки. 

 Бічний клин переднього полотнища спідниці (рис. 195, д). На збірку додати 10 - 12 див. Викроїти дві деталі. 

Викроїти обтачку для обробки горловини і пройми (показано на малюнку штрихами). 

Для подкроя обтачку до проймі полички з'єднати деталь 3 з деталлю 4, потім подкроить обтачку. 

Припуск на шви показаний на рис. 195.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать виточки на спинці, запрасувати їх до середини спинки. 

4. Стачать клини заднього полотнища спідниці, шов заутюжте. 

5. Зібрати складання на задньому полотнищі спідниці. 

6. Змітати і стачать спинку з заднім полотнищем спідниці, складаючи лицьовою стороною всередину, або настрочити спинку на спідницю оздоблювальною строчкою. 

7. Зібрати складання по верхньому зрізу бічних деталей переднього полотнища спідниці (деталь 5) подвійний рідкісної рядком.

8. Приметайте і прітачать до бочку бічні спідниці клини внутрішнім швом, розподіляючи рівномірно складання. Сметывать і сточувати по спідниці. 

9. Змітати і стачать клини (деталь 3) переднього полотнища сукні по середині, шов заутюжте. 

10. Закласти м'які складки у верхній частині середнього клина (деталь 3). 

11. Змітати і стачать бочок з середнім клином (сметывать і сточувати, починаючи від пройми до низу одним швом). 

12. Змітати і стачать плечові шви спинки і полички, шов заутюжте або запрасувати в сторону спинки.

13. Обробити горловину подкройной обтачкой. Стачать кінці обтачек по плечу, шов заутюжте, нижній зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см і прострочити. Скласти обтачку з горловиною лицьовою стороною всередину, поєднуючи плечові шви і середину полички з серединою обтачку горловини. Приметать, зрівнюючи зрізи, прітачать, зробити надсічки в кутах горловини. Шов заутюжте на лінійці або краї столу, потім відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку основної деталі на 0,1 - 0,2 див. Промітати, приутюжить злегка, видалити намітку і приутюжить до повного прилягання обтачку.Прикріпити обтачку 5 - 6 стібками через 5 - 6 см або на ніжці. Нижній зріз обтачку горловини в прозорих тканинах вирізати по формі горловини.

14. Змітати і стачать бічні шви спинки і полички.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 941 | Рейтинг: 0.0/0