Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукню для театру або випускного вечора з відкритим вирізом горловини
Сукня з однотонної або в дрібний малюнок тканини муару, тафти і ін. (розміри 46 - 52). Ліф з великим відкритим вирізом горловини, выкроенным разом з клапанами, і невеликий драпіруванням у клапанів. Рукав замінює крильце, задрапірований по лінії пришива, що створює видимість продовження драпірування з ліфа. Ліф прилеглий без виточок.

Спідниця-кльош з трьома зустрічними складками на передньому та задньому полотнищах, м'яко падали від талії. Фасонні лінії ліфа можна нанести на суцільнокроєна сукня, не відрізна по лінії талії, зберігаючи талевые виточки. Плаття такого фасону рекомендується молодим жінкам. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 192) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 3аднее полотнище (рис. 192, а). За плечового зрізу від висоти паростка вправо відкласти 7 - 8 см. Глибина вирізу паростка по середині спинки 8 - 10 см (за бажанням). Отримані точки з'єднати плавною лінією. Від вирізу паростка по плечового зрізу вправо відкласти ширину плічка 5 - 6 див. Точку 5 - 6 з'єднати з глибиною пройми плавною лінією. 

 Крильце спинки. Довжина крила від ширини плічка, тобто точки 5 - 6, дорівнює 13 - 15 див Напрямок лінії крильця є продовженням плечового зрізу. Для оформлення крильця пройму розділити на три частини і точку 13 - 15 з'єднати з нижньою точкою поділу плавною лінією, продовжуючи її до перетину з отриманої лінією. На крильці для отримання драпірування нанести лінії розрізу, як показано на рис. 192, а.Талевую виточку розділити навпіл, половину її відкласти по середині спинки, а другу половину перемістити до бічного зрізу і зняти.

Для отримання расклешенной спідниці від кінця талевої виточки провести лінію до низу.Талевую виточку закрити. Розширити спідницю по низу на 7 - 8 см і оформити бічний зріз. 

 Переднє полотнище (рис. 192, б). Плечову виточку перемістити ближче до проймі. Для цього по плечового зрізу від другої лінії виточки відкласти 8 см і провести пряму, паралельну цієї лінії. Отриману лінію з'єднати з кінцем плечової виточки. Талевую виточку розділити навпіл, половину її відкласти по середині полички, а другу половину перемістити до бічного зрізу і зняти.

Викрійку ліфа по лінії талії відрізати, потім по нанесеній лінії від плечового зрізу розрізати викрійку, не дорізуючи до кінця виточки на 0,5 см. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії розрізу. 

На отриманій викрійці полички (рис. 192, в) від горловини за плечового зрізу вліво відкласти 7 - 8 см і від точки 7 - 8 вниз - 8 - 9 см. Глибина вирізу горловини 12 - 13 див. Точку 8 - 9 з'єднати з глибиною вирізу горловини, тобто з точкою 12 - 13, плавною лінією.Від вирізу горловини за плечового зрізу вліво на ширину плічка відкласти 5 - 6 см і від цієї точки провести лінію, паралельну до першої. 

Від точки 8 - 9 вниз продовжити лінію також на 8 - 9 см і розділити її на три частини, потім провести лінії розрізу викрійки в сторону середини полички паралельно вирізу горловини. 

 Клапан. Від кута вирізу горловини відкласти ширину клапана, рівну ширині плічка, тобто 5 - 6 див. Проведену лінію розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти вгору 2,5 див. Оформити мис клапана, як показано на рис. 192, ст. Другу лінію клапана провести паралельно першій і рівної їй по довжині. По другій лінії плечової виточки від плечового зрізу вниз відкласти відрізок, рівний довжині плічка. Отриману точку з'єднати з глибиною пройми плавною лінією. 

 Крильце поличкиДовжина крила від ширини плічка, тобто від точки 5 - 6, 13 - 15 см. Від плечового зрізу по другій лінії виточки відкласти вниз 15 див.

Точки 13 - 15 і 15 з'єднати плавною лінією. Для отримання драпірування нанести лінії розрізу, як показано на рис. 192, ст. 

Для отримання расклешенной спідниці від кінця талевої виточки провести пряму до низу і потім лінію низу від бічного зрізу продовжити на 7 - 8 див.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 193) 

 Спинка (рис. 193, а). До плечового зрізу спинки докласти плічко полички (деталь 7) і викроїти без шва по плечового зрізу. По нижньому зрізу плічка дати припуск 3 - 4 см для пришива гудзики. 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 193, б, в). По нанесеній лінії викрійку розрізати знизу вгору, не дорізуючи до кінця талевої виточки 0,5 див. Талевую виточку закрити, за рахунок чого вийде расклеш по низу спідниці. Отриману викрійку (рис. 193, в) розсунути на зустрічну складку на 14 - 16 див. Середину викрійки відсунути від згину тканини для зустрічної складки на 12 - 14 див. 

Переднє полотнище спідниці викроїти аналогічно задньому. 

 Поличка (рис. 193, г). По нанесеній лінії від клапана викрійку розрізати, не дорізуючи до середини переду на 0,5 см, і розсунути частини викрійки для драпірування по 2 - 3 див.

 Крильце (рис. 193, д). З'єднати плечові зрізи крильця полички і спинки. Зробити підрізи по нанесених лініях і розсунути частини викрійки по 2 - 3 см для драпірування. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 193.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички, заднього і переднього полотнищ прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать по середині поличку і спинку, шви заутюжте. 

4. Змітати і стачать бічний шов полички і спинки. 

5. Обробити подкройной обтачкой плічка спинки разом з проймою і вирізом паростка.Підрізати кути, обтачку відігнути в бік вивороту, випускаючи перекат з боку спинки і полички. Другий зріз обтачку підігнути на 0,5 см і підшити вручну.

6. Обробити петлю на клапані однією або двома обтачками, а клапан на поличці подкройной обтачкой. Обтачке повинна бути вже клапана на 0,5 см. Відігнути обтачку в бік вивороту, виправити шви, випускаючи перекат з боку полички. 

7. Закласти по дві м'які складки на поличці і крильцях. 

8. Накласти плічка на крильця і пришити потайними стібками з боку вивороту. Зрізи полички і крилець пришити до плічок хрестоподібним швом. 

9. Стачать бічні шви спідниці. 

10. Закласти по лінії талії зустрічні складки, приметать. 

11. З'єднати ліфа з спідницею. 

12. Підшити і приутюжить низ спідниці.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 826 | Рейтинг: 0.0/0