Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукню для театру або випускного вечора
Фасон 54 (див. кольоровий малюнок III) 

Плаття з однотонної тканини: тафти, муару або цупкого шовку (розміри 46 - 50). 

Кокетка викроєна разом. з рукавами.Ліф у кокетки закладений м'якими складками. Спинка відрізна по лінії талії.Спідниця ззаду на кокетці, пишна, густо зібрана в збірку. Великий виріз горловини. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 189) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 3аднее полотнище (рис. 189, а).Росток за плечового зрізу розширити на 4 см, глибину паростка збільшити на 2 - 3 см. Отримані точки з'єднати плавною лінією. Рукав вкоротити на 4 см (можна довжину рукава залишити без змін). Від лінії талії вниз відкласти 7 - 8 см - довжину кокетки. 

Для отримання розкльошених клинів лінії талевої виточки продовжити до низу спідниці. По низу від бічного зрізу спідницю розширити на 9 см. Для расклеша бічного клина спідниці верхню і нижню лінії розділити на три частини і отримані точки з'єднати. 

 Поличка (рис. 189, б). Плечову виточку перемістити на лінію талії, а потім на видозмінену викрійку полички нанести фасонні лінії. Ширину горловини за плечового зрізу збільшити на 4 см, а глибину - на 8 див. Отримані точки з'єднати прямою лінією. Довжину полички від глибини вирізу горловини до лінії талії розділити навпіл і від крапки розподілу провести лінію (лінію кокетки), паралельну лінії вирізу горловини, довжиною 22 - 25 см. 

Від глибини пройми по боковому зрізу вниз відкласти 5 див. Точки 5, 22 - 25 з'єднати плавною лінією. Це і буде лінія відрізу кокетки.

Зрівняти плечові зрізи спинки і полички. Для отримання драпірування нижче лінії кокетки нанести лінії розрізу на викрійку, як показано на рис. 189, б. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 189, в). Для отримання розкльошених клинів продовжити лінії талевої виточки до низу. По боковому зрізу від лінії талії відкласти вниз 7 - 8 см (довжину кокетки), а по лінії виточки 10 - 11 див. Отримані точки з'єднати плавною лінією.

Для расклеша бічного клину по низу від бічного зрізу спідницю розширити на 10 см, верхню і нижню лінії розділити на три частини, отримані точки з'єднати, як показано на рис.189, ст. До середини переднього полотнища по низу додати 8 - 12 см для расклеша. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 190) 

 Спинку (рис. 190, а) до лінії талії викроїти з отриманої викройкою. За формою паростка,і низу рукава подкроить обтачку шириною 4 - 5 див. 

 Кокетка спідниці (рис. 190, б). Талевую виточку закрити, середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки. 

 Середній клин спідниці (рис. 190, в). При розкрої середину викрійки (деталь 3) відсунути від згину тканини до утворення складання вгорі на 4 - 8 см, внизу для расклеша на 12 - 20 див. 

 Бічній клин заднього полотнища спідниці (рис. 190, г). По нанесених лініях викрійку розрізати і розсунути частини її для утворення зборок вгорі на 4 - 8 см, внизу для расклеша на 12 - 20 див. 

 Кокетка полички (мал. 190, д). При розкрої середину кокетки покласти до згину тканини або розкроїти зі швом. 

Для обробки горловини викроїти обтачку по поперечної нитки шириною 4 - 5 см, а для обробки низу рукава подкроить обтачку по формі рукава. Кокетку можна викроїти подвійну, потім нею ж обробити горловину і низ рукава, при цьому напрямок частковій нитки двох частин кокетки повинно бути однаковим. 

 Переднє полотнище (рис. 190, е). На поличці (деталь 6) до талевої виточки розрізати викрійку, не дорізуючи 0,5 див. Половину талевої виточки закрити, залишивши глибину її в 2 див. Для збільшення кількості збірок від кокетки в бік бокового зрізу, не дорізуючи 0,5 см, викрійку розрізати і частини її розсунути на 2 - 3 см. 

Поличку кроїти разом з переднім клином спідниці (деталь 9). По середині переднього полотнища шов буде сточування. 

 Кокетку спідниці (рис. 190, ж) викроїти з отриманої викройкою. 

 Бічний клин переднього полотнища спідниці (рис. 190, з). По нанесених лініях викрійку розрізати і деталі викрійки розсунути для освіти складання вгорі по 4 - 10 см, внизу для расклеша на 12 - 22 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 190.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і кокетки заднього полотнища спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. На спинці змітати і стачать талевые виточки і з'єднати спинку спідниці з кокеткою (деталь 2). 

4. Закласти м'які складки на поличці. 

5. З'єднати кокетки ліфа і спідниці з поличками. 

6. Змітати плечові, бічні шви і передній шов пластрона. 

7. Змітати і стачать клини заднього полотнища і бічні клини переднього полотнища спідниці.

8. Зібрати вгорі спідницю в збірку. 

9. Намітати ліф на заготовлену спідницю.

10. Змітати виточки на поличках, одночасно поєднуючи пластрон з бічними клинами спідниці. Зробити примірку. На примірці закласти м'які складки на ліфі, уточнити довжину кокетки, виріз горловини, облягання ліфа по лінії талії і лінії стегон і т. д. Після примірки всі виправлення перенести з правого боку сукні на ліву. Потім стачать виточки і шви в такій же послідовності, в якій вони сметывались. Плечовий шов і шов ліфа з середини переду до лінії талії не сточувати.

11. Обробити росток і пройму спинки подкройными обтачками, відігнути обтачку на виворіт, випускаючи перекат з боку обтачек, промітати. 

12. Скласти верхню кокетку з нижньої лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, і стачать кокетки правої і лівої поличок по проймі і горловині. Шви заутюжте, вивернути кокетки, випускаючи перекат у бік нижньої кокетки. Нижній зріз верхній кокетки приметайте і прітачать до правої і лівої поличках.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 814 | Рейтинг: 0.0/0