Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня зі знімним коміром-шалька, перехідним в клапан
Сукня з напіввовняної, бавовняної або з тканини букле (розміри 48 - 56). Ліф по лінії талії відрізний з двома вытачками.Спідниця двошовний, на задньому полотнищі дві односторонні складки. Переднє полотнище спідниці з відстаючими кишенями від лінії талії до бічного шва. Рукав цільнокроєна, тричетвертними. Низ рукава закінчується підкрійним клапаном.Комір - знімна шалька, що переходить у клапан. По коміру, низу рукава і кишенях прокладена оздоблювальна строчка.

Плаття такого фасону рекомендується жінкам з виступаючим животом. Відстаючі кишені скрадають видимість його і візуально збільшують стегна.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 43)

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.

 Заднє полотнище (рис. 43, а). Від кінця талевої виточки для отримання складок провести лінію розрізу вниз, паралельну лінії середини заднього полотнища. Для застібки рукава від лінії низу вправо відкласти 7 - 8 см і вгору 3 див. Отримані точки з'єднати. Лінія відрізу ліфа від спідниці повинна проходити по лінії талії.

 Переднє полотнище (рис. 43, б). Глибину вирізу горловини розділити на чотири частини. Точки поділу горловини з'єднати з кінцем плечової виточки. По лінії низу рукава нанести клапан.Для цього від лінії низу вправо відкласти 7 - 8 див. Отриманий відрізок розділити навпіл і від крапки розподілу вгору відкласти 3 див. Точку 3 з'єднати з точкою 7 - 8 і з низом рукава.

Талевую виточку на поличці розділити на дві, розташувавши першу вліво від середини переду на 4 - 5 см, а другий ліворуч від першої на 5 см і оформити нові виточки, як показано на рис. 43, б. Глибина виточок 2 див. Лінія відрізу полички від спідниці повинна проходити по лінії талії.

 Лінія входу в кишеню. Від лінії талії вниз по боковому зрізу відкласти 15 - 17 див. Точку 15 - 17 з'єднати з точкою 4 - 5, потім отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу під прямим кутом вниз відкласти 1 див. Оформити вхід в кишеню, з'єднавши точки, як показано на рис. 43, б. Виточку в спідниці побудувати на рівні другої талевої виточки.
 

 Мішковина кишені (деталь VII). Від точки 15 - 17 по боковому зрізу вниз відкласти 10 - 12 див. Точку 4 - 5 з'єднати з точкою 10 - 12 плавною лінією.

 Комір (рис. 43, в). Побудувати прямокутник довжиною 24 - 26 см, шириною 17 см. Від нижнього правого кута відкласти вліво 3 см, а від верхнього лівого кута - 7 см (ширина коміра). Точки 3, 7 з'єднати, продовживши цю лінію на 7 - 8 див. Відстань між точками 3 і 7 розділити на три частини. Від верхньої точки ділення вправо відкласти 2 см, від нижньої точки - 1 див. Оформити пришивную частина коміра, з'єднавши точки 3, 1, 2, 7 плавною лінією, як показано на рис. 43, ст.

Від верхнього лівого кута вправо відкласти 5 див. Правий верхній кут розділити навпіл і відкласти 9 см. Від точки 7 продовжити лінію на 1 див. Оформити отлетной частина коміра, з'єднавши нижній правий кут з пунктами 1, 5, 9. Для оформлення клапана від точки 7 - 8 вгору провести лінію, паралельну лінії рамки і дорівнює 14 см, і розділити її навпіл. Від точки ділення вправо відкласти 7 - 8 см, отриману точку з'єднати з пунктами 7 - 8, 14. Точку 14 з'єднати з отлетной частиною коміра так, щоб лінії рамки, які перетинають клапан, були рівні між собою (на малюнку показані знаки рівності (=).

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 44)

 Спинка (рис. 44, а). Спинку від спідниці відрізати по лінії талії. Для обробки паростка при знімному комірі і низу рукава подкроить обтачку (показано штрихами).

 3аднее полотнище спідниці (рис. 44, б). Для отримання односторонньої складки по нанесеній лінії зробити розріз і розсунути викрійку на 18 - 20 см По лінії низу глибину складки зменшити на 2 - 2,5 см. Середину викрійки заднього полотнища покласти до згину тканини.

 Поличка (рис. 44, в). Плечову виточку перенести в горловину, для цього з нанесеним від горловини лініях зробити розрізи до кінця виточки, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриються нові виточки по лінії горловини. Глибину виточок розподілити порівну. Для отримання глибоких м'яких виточок по лінії горловини до середини полички додати 2 - 3 см (показано пунктиром).

 Переднє полотнище спідниці (рис. 44, р). Відокремити деталь V від деталі VI, тобто розрізати по нанесених лініях. Решту виточки на передньому полотнищі спідниці можна перенести до бічного зрізу, потім зняти або залишити на місці, за рахунок чого кишеню буде відставати. Середину викрійки покласти до згину тканини. Для обробки лінії входу в кишеню викроїти обтачку, тобто мішковину кишені.

 Бічну деталь (рис. 44, д) викроїти разом з мішковиною кишені з основної тканини. При нестачі тканини мішковину кишені можна подкроить з підкладкової тканини на 4 - 5 см нижче лінії входу в кишеню (подкрой з основної тканини показаний штрихами).

 Ластовицею (рис. 44, е) викроїти по викрійці ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.

 Комір (рис. 44, ж) викроїти в розгорнутому вигляді. Часткова нитка повинна пройти вздовж клапана. Кроїти дві деталі.

Припуск на шви показаний на рис. 44.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, полички, переднього і заднього полотнищ спідниці і коміра прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Змітати і стачать виточки на спинці і поличці.

4. Обробити обтачные петлі на клапанах рукавів і комірі (див. тут).

5. Змітати і стачать плечові шви спинки і полички, роблячи посадку по спинці.

6. Змітати і стачать бічні шви спинки і полички.

7. Вметать і втачать ластовицею.

8. Обробити низ рукава подкройной обтачкой.

9. Закласти м'які складки в горловині і обробити її подкройной обтачкой (по середині полички зробити розріз), вгорі вирізу заготовити повітряну петлю для застібки.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1469 | Рейтинг: 0.0/0