Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня зі вставкою, выстроченной защипами
Сукня з вовняної, напіввовняної тонкої тканини (розміри 44 - 52), відрізне по лінії талії. Ліф прилеглий, попереду зі вставкою, выстроченной защипами (дрібними складочками) або шнурової рядком. Застібка однобортная на один гудзик.Перед ліфа настрочен на вставку широкої оздоблювальною строчкою. Горловина з відкритим фігурним вирізом і невеликий цельнокроенной стійкою з м'яко падає складкою (вытачкой). 

Вузька спідниця з однобічною складкою на задньому полотнищі та зустрічної на передньому полотнище. Кінці вставки втачены в м'які виточки. Рукав цільнокроєна, тричетвертними.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 58) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею. 

 Спинка (рис. 58, а). Від висоти паростка вгору відкласти 2 - 3 см. Середину спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто точки 2 - 3, отримані точки з'єднати. Від точки перетину вниз відкласти 1 см, від точки 2 - 3 вправо - 0,5 див. Точку 0,5 з'єднати з плечовим зрізом. Точки 1, 0,5 з'єднати плавною лінією. Лінія відрізу спинки від спідниці проходить по лінії талії, при бажанні плаття можна робити суцільнокроєні, тобто не відрізний по лінії талії. 

 Поличка (рис. 58, б). Для отримання стійки плечовий зріз продовжити вправо на 2 - 3 см Від точки 2 - 3 вгору відкласти 1 - 1,5 см. Точку 1 - 1,5 з'єднати з вершиною горловини. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 2 - 3 см Від точки 2 - 3 вліво провести допоміжну лінію довільної довжини, а від вершини горловини вниз провести лінію до перетину з нею. Оформити стійку, тобто з'єднати точку 1 - 1,5 з точкою перетину.Від глибини горловини вниз відкласти 9 - 10 см від точки 9 - 10 вправо для заходу застібки - 2,5 см. Від точки 2,5 вниз провести пряму до лінії талії.Відрізок від точки 9 - 10 до глибини горловини розділити на три частини, потім точки перетину і 2,5 з'єднати з нижньою точкою поділу плавною лінією. Для переміщення плечової виточки в горловину з'єднати кінець її з кутом фігурного вирізу горловини.

Для нанесення лінії вставки від середини полички (проти кінця плечової виточки) вліво відкласти 7 - 8 см (половину ширини вставки) і плечового зрізу від другої лінії виточки також вліво - 1 - 1,5 см. Потім лінію виточки розділити на чотири частини і від першої точки ділення зверху відкласти 1 см, від другої - 1,5 см, від третьої - 2 см. Від середини полички вліво по лінії талії відкласти 5 - 6 див. Точки 1 - 1,5, 1, 1,5, 2, 7 - 8, 5 - 6 з'єднати, як показано на рис. 58, б.

Виточку по лінії талії перенести до лінії відрізу вставки, для чого від точки 5 - 6 відкласти глибину виточки, рівну раніше нанесеної, тобто 4 див. Для перенесення виточки на спідниці з'єднати кінець її з точкою 5 - 6 й отриману лінію розділити на три частини. Першу точку поділу (знизу вгору) з'єднати з припуском для заходу по лінії талії. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 59) 

 Спинка (рис. 59, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. При розкрої на широкій тканини шов по середині спинки можна не робити, а покласти її до згину тканини. Для обробки стійки подкроить обтачку, рівну висоті стійки плюс 3 - 4 см на підшивку. 

 3аднее полотнище спідниці (рис. 59, б). Для односторонньої складки до середини заднього полотнища спідниці додати 6 - 7 см, а по лінії низу зменшити її на 1,5 - 2 див. 

 Поличка (рис. 59, в). По нанесених лініях відрізати вставку від полички (деталь 4). Для цього з викрійки переднього полотнища перенести різцем або через тонку папір форму вставки (рис. 59, р) і вирізати її, зберігаючи основні лінії викрійки.

Половину плечової виточки перенести в горловину. Для цього по нанесеній лінії від фігурного вирізу горловини до кінця плечової виточки розрізати викрійку, половину виточки закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії розрізу. Для перенесення другої половини виточки по нанесеній лінії від точки 1 - 1,5 через точку 1,5, потім через кінець плечової виточки зробити розріз. Решту виточки закрити, і вона відкриється по лінії відрізу вставки, потім продовжити розріз від точки 7 - 8 до точки 5 - 6 нижче лінії талії по вытачке.

Перед розкриємо вставки розрахувати і настрочити защипи. Для цього до довжини викрійки вставки дати припуск тканини на защипи. Наприклад, ширина одного защипи 0,2 - 0,3 см, на один защипи тканини потрібно в два рази більше, тобто 0,4 - 0,6 див. В даній деталі 40 защипів, значить до довжини викрійки потрібно додати 40 х 0,4 = 16 см плюс на шви, а ширина - 6 див. Потім заготовлену тканина скласти виворотом усередину, поєднати защипи, сколоти шпильками, накласти викрійку, поєднуючи лінію напряму частковій нитки викрійки з защипами (рис. 59, д).Обтачку для обробки горловини і заходу поличок викроїти після оформлення м'якої виточки.

 Переднє полотнище спідниці (рис. 59, е). Для перецесения талевої виточки зробити розріз від точки 5 - 6 до кінця її. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова по лінії розрізу для м'якої складки. До середини переднього полотнища додати на односторонню складку 10 - 12 см, а по лінії низу глибину її зменшити на 1,5 см. 

Припуск на шви показаний на рис. 59.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, вставки, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Закласти м'яку виточку біля горловини і закріпити її. 

4. Обробити обтачную петлю на вставці однією або двома обтачками (див. тут). 

5. Обробити горловину і застібку вставки подкройной обтачкой. 

6. Обробити внутрішній зріз полички подкройной обтачкой (деталь 4), склавши їх лицьовою стороною всередину. Зробити надсечку, вивернути на виворіт, виправити шов, випускаючи перекат з основної деталі на 0,1 - 0,2 см, вимітати і приутюжить.

7. Стачать середину спинки. 

8. Змітати і стачать виточки на спинці. 

9. Змітати і стачать виточки і складки на задньому полотнищі спідниці. 

10. Змітати і стачать спинку з заднім полотнищем спідниці. 

11. Обробити стійку спинки подкройной обтачкой. 

12. Змітати і стачать складку на передньому полотнищі спідниці. 

13. Закласти м'яку виточку по лінії талії на передньому полотнищі спідниці.

14. По внутрішньому згину виточки зробити надсечку на ширину шва приточування спідниці до ліфа. Надсечку можна зробити далі в залежності від глибини виточки, тобто щоб зріз вставки доходив до згину складки, при цьому оздоблювальна строчка не повинна заходити за внутрішній згин виточки. 

15. Змітати і стачать переднє полотнище спідниці з бочком ліфа, починаючи від м'яких виточки до бічного зрізу. 

16. Накласти бочок ліфа на вставку, намітати, потім прокласти оздоблювальну строчку, відступивши 1 см від згину, продовжуючи сходинку на спідниці на половину виточки.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1194 | Рейтинг: 0.0/0