Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня зі вставкою і накладними бочками, перехідними в кишені
Плаття з світлою однотонної тканини або в дрібний малюнок (розміри 48 - 52), суцільнокроєна з прямокутним вирізом горловини, в кінці якого закладені м'які складки.


Накладні бічні деталі спідниці утворюють кишені, закінчуються патами, в нижній частині яких закладені м'які складки.


Пати прикріплені до сукні гудзиками.


Від кишень закладені односторонні складки.


Спинка цельнокроенная.

 
Рукав втачной, тричетвертними з манжетою.


Манжети та кишені відстрочені широкої оздоблювальною строчкою.


Плаття одягається зі світлою вставкою.


Плаття такого фасону рекомендується для повних і літніх жінок.


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 92)


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.


 Переднє полотнище (рис. 92, а)


Від глибини вирізу горловини вниз по середині переднього полотнища відкласти 13 - 15 см і від отриманої точки вліво 6 - 7 див. Вершину горловини і точку 6 - 7 з'єднати з кінцем плечової виточки.


 Вхід у кишеню


По лінії бічного зрізу від лінії талії вниз відкласти 11 - 13 см і від лінії талії по вытачке вниз - 4 - 6 див. Отримані точки з'єднати, продовживши лінію до середини талевої виточки. Під прямим кутом по відношенню до даної лінії відкласти вниз ширину клапана, тобто 9 см. Від точки 9 провести пряму, паралельну верхньої лінії, і відкласти вліво 9 див. До отриманій точці перемістити виточку, яка залишається на клапані.


Ширину спідниці по лінії низу розділити навпіл і першу лінію талевої виточки з'єднати з отриманої точкою розподілу по лінії низу. Це буде лінія відрізу клапана кишені разом з бочком. Бічний зріз спідниці по лінії низу розширити на 5 - 6 див.


 Манжета з вилогами (рис. 92, б)


Побудувати прямокутник довжиною 24 см, однаковою міркою окружності руки плюс 2 см (22 + 2 = 24 см), шириною 5,5 см. Від точки 5,5 відкласти вгору 4,5 см - ширину верхньої манжети і провести лінію, паралельну нижнім лініях. Від точки 4,5 вправо відкласти 2,5 див. З'єднати точку 2,5 з точкою 5,5. З іншого боку відкласти вліво 2,5 см і дану точку з'єднати з середньою лінією, як показано на рис. 92, б.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 93)


 Заднє полотнище викроїти по викрійці основного сукні. Лінію низу заднього полотнища від бічного зрізу розширити на 4 див.

 Переднє полотнище (рис. 93, а). По нанесених лініях викрійку розрізати.

Від горловини до кінця плечової виточки викрійку (деталь 1) розрізати, не дорізуючи 0,5 см, закрити плечову виточку, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині.

По лінії розрізу переднього полотнища спідниці додати на половину глибини складки, тобто 6 см, мішковину кишені 9 - 10 див. В кінці мішковини зробити розріз, не дорізуючи до основної лінії 0,3 див.

Талевую виточку на бічній деталі 2 закрити.По лінії розрізу додати 6 см на половину глибини складки (на клапані). У верхній частині складки зробити розріз до контрольної точки.

 Мішковину кишені (мал. 93, б) викроїти за формою деталі 2.

 ПриміткаЦе плаття можна кроїти з подовженою лінією талії по спинці і без бічних швів на спідниці. При цьому спинку потрібно подовжити від лінії талії на 11 - 13 см і при розкрої бічні зрізи переднього і заднього полотнищ спідниці поєднати. Расклеш по лінії низу переднього і заднього полотнищ прибрати.

 Манжета (рис. 92, б). Отлетной частина манжети покласти до згину тканини і викроїти дві деталі. Дати припуск на шви по всіх зрізах по 1 див. Намітити місце петель, відступивши від зрізу 2,5 див.

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 93.

Пошиття

1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Змітати і стачать талевые виточки заднього полотнища, заутюжив їх в сторону середини.

4. Обробити обтачные петлі однією або двома обтачками. Верхні зрізи деталі 2 (рис. 93, б) обшиті мішковиною з основної тканини до контрольної точки швом шириною 0,7 сі. Шви в кутах помітьте, залишаючи припуск 0,2 - 0,3 див. Мішковину відігнути в бік вивороту вироби, вимітати з боку мішковини, випускаючи кант з основної деталі шириною 0,1 - 0,2 див. Прокласти строчку по краях кишень на відстані 1 - 2 см від згину. Від контрольної точки по нанесеній лінії зовнішнього згину складки припуск тканини відігнути в бік вивороту.

5. Накласти бічну деталь на передньому полотнище сукні (деталь 1), поєднуючи силки.

6. Змітати і стачать талевую виточку, одночасно сточуючи мішковину кишені і складку. З лицьового боку прокласти оздоблювальну строчку по складці, не пристрачивая складку до виробу. Ширина строчки на складці повинна бути дорівнює обробної рядку по клапану.

7. Змітати і стачать плечові і бокові шви.

8. У вирізу горловини закласти м'які складки.

9. Обробити росток горловину і поперечними обтачками. Плечові шви обтачек стачать, шов сточування заутюжте. Скласти обтачку і плаття лицьовою стороною всередину, поєднуючи плечові шви, приметать, прітачать, шви заутюжте, в кутах помітьте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат на 0,1 - 0,2 см з основної деталі. Другий зріз обтачку підігніть в бік вивороту на 0,5 см, прострочити, відступивши від згину на 0,2 см і приутюжить. Обтачку прикріпити до виробу по плечовим швах, м'яким складкам.

10. Обробити низ рукава. Заготовити манжети. Обробити обтачные петлі. По лінії згину перегнути манжету лицьовою стороною всередину. На нижню частину манжети покласти прокладку з тонкої тканини на 0,5 см вже основної деталі, проти петлі прокладку вирізати.Кінці манжети стачать по прокладці швом шириною 0,7 див. Шов сточування заутюжте, виверніть на лицьову сторону, виправити шов, випускаючи перекат з боку манжети, вимітати, приутюжить і підшити петлі. За отлетной частини манжети прокласти оздоблювальну строчку, рівну ширині рядка клапана. Лінію одвороту верхній манжети запрасувати.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1262 | Рейтинг: 0.0/0