Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня зі смугастої тканини з оригінальним розташуванням смуг на спідниці
Плаття з бавовняної тканини (розміри 46 - 52), відрізна по талії. 


Верхня частина ліфа відрізана у вигляді широких бретелей і присобрана по спинці. 


Бретелі утворюють видимість коміра. 


Спідниця з восьми клинів, нижня частина їх викроєна з косим розташуванням смужок тканини. 


Плаття такого фасону на сухорляві фігури можна зібрати по талії. 



Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 133) 



Фасон розроблений за викройкою основного креслення ліфа. 



 Спинка (рис. 133, а). Від глибини вирізу паростка по середині спинки вниз відкласти 12 - 15 см і отриману точку з'єднати з висотою паростка. Ширина бретелі у вигляді коміра дорівнює ширині плеча, яку з'єднати з серединою спинки по талії.Оскільки плаття без рукавів, зменшити виріз пройми, продовживши бічний зріз вгору на 2 - 3 см, і оформити її, як показано на рис. 133, а. 



 Поличка (рис. 133, б). Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 10 - 12 см Від точки 10 - 12 провести лінію відрізу бретелі (деталь 3) до перетину з проймою. Зменшити виріз пройми, продовживши бічний зріз вгору на 2 - 3 см. Залишок плечової виточки перенести на лінію талії. Для цього нанести лінію розрізу, з'єднавши кінці талевої і плечовий виточок. 



 Спідниця. Для розкрою восьмишовной спідниці необхідно мати мірку повної окружності талії (ВІД = 76 см) та поділити її на кількість клинів, в даному випадку на 8: 76 : 8 = 9,5 + 3,5 (на шви) = 13 см - ширина клину по лінії талії. Ширина низу клина повинна бути в 3 рази ширше клину по талії: 13 Х 3 = 39 див. 



 Побудова клина (рис. 133, в). Провести пряму, рівну міркою довжини спідниці, тобто 76 див. Від отриманої лінії вгору вправо і вліво відкласти по половині ширини клину по талії, тобто по 6,5 см, а внизу також в обидві сторони - по половині ширини клину по низу, тобто з 19,5 див.



Від лінії низу по першій лінії клина вгору відкласти 35 см, по другій лінії - 15 див. Точки 35, 15 з'єднати. 



Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.





Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 134) 


 Спинка (рис. 134, а, б). По нанесених лініях викрійку розрізати.При розкрої деталі викрійок покласти так, щоб напрямок частковій нитки на тканині співпало з часткової ниткою на викрійці. 



 Поличка (рис. 134, в, г). На деталі 3 плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками для присборки по низу бретелі. Для збільшення збірок розсунути викрійку на 6 - 8 див. Залишок плечової виточки на поличці перенести на лінію талії. Для цього від кінця талевої виточки розрізати викрійку до кінця плечової, не дорізуючи 0,5 див. Залишок виточки закрити і відкриється нова витачками, збільшена по лінії талії. Талевую виточку зменшити. Для цього по боковому зрізу зняти глибину перенесеної плечової виточки або залишити (за бажанням), причому надлишок тканини призібрати по лінії талії. 



 Клин (див. рис. 133, в). По нанесеній лінії відрізати нижню частину викрійки (деталь 6). При розкрої розкласти деталі викрійок так, щоб напрямок частковій нитки на тканині збігалося з часткової ниткою на викрійці. 


Для пояса викроїти косу смужку тканини шириною 6 см і довжиною, що дорівнює окружності талії плюс 25 - 30 див. 


Деталі викрійок розкласти на тканини, як показано на рис. 135. 


Припуск на шви і запаси показаний на рис. 135.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину всіх деталей прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Нижній зріз бретелі полички(деталь 3) прострочити подвійний рідкісної рядком і зібрати. 

4. Змітати і стачать по середині бретелі спинки (деталі 1), шов заутюжте. При сточуванні стежити за тим, щоб смужки збіглися. 

5. Зрізи бретелі відігнути в бік вивороту на ширину припуску, даного при розкрої, промітати і приутюжить, потім накласти на спинку, поєднуючи основні лінії викрійки, прітачать з лицьового боку нитками в тон вироби на 0,1 - 0,2 см від згину.

6. Змітати і стачать плечові шви спинки з бретелями полички, шов запрасувати в сторону спинки. 

7. Обробити росток подкройной обтачкой, горловину дольовими. Стачать кінці обтачек, шов заутюжте. Скласти обтачку і горловину лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, шов заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 див.

8. Припуск, даний при розкрої по верхньому зрізу полички, відігнути в бік вивороту на ширину припуску, потім накласти на бретелі, поєднуючи основні лінії викрійки, і прітачать з лицьової сторони ниткою в тон вироби на 0,7 - 1 см від згину. 

9. Змітати і стачать бічні зрізи, запрасувати шов у бік полички. 

10. З'єднати частини клинів, складаючи деталі 5 і 6 лицьовою стороною всередину, стачать, шов сточування відігнути в бік низу. Змітати і стачать клини від лінії талії донизу. 

11. Приметайте і прітачать ліф до спідниці. 

12. Підшити низ спідниці, відпрасуйте сукню.

13. Скласти косу смужку тканини для пояса лицьовою стороною всередину, стачать і виверніть на лицьову сторону.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1075 | Рейтинг: 0.0/0