Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з суцільнокроєним оригінальним коміром
Фасон 52 (див. кольоровий малюнок II)
Сукня з вовняної, шовкової або однотонної тканини бавовняної або в дрібний малюнок, відрізна по талії. На передньому полотнищі спідниці одностороння складка і прорізні кишені, переходять у м'які складки.Спинка пряма. Цільнокроєна комір з м'якою складкою від плеча прикріплений до поличці біля плеча на гудзик, по спинці комір із закругленими кінцями. Рукав втачной, тричетвертними, з фігурним вирізом, що поєднується з закругленими кінцями коміра по спинці. Такий фасон можна виконати в сукні м'якої форми з суцільнокроєним коротким або трехчетвертным рукавом.
Покрий такого сукні можна рекомендувати всім жінкам, особливо для повної фігури, фігури з короткою шиєю.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 185)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.
Переднє полотнище (рис. 185). Для побудови цельнокроенного коміра з м'якою складкою глибину виточки по плечового зрізу розділити навпіл і точку поділу з'єднати з кінцем плечової виточки. Викрійку спинки докласти плечовим зрізом до плечового зрізу полички так, щоб висота паростка збіглася з точкою поділу виточки. Обвести контурні лінії викрійки спинки і по середині її відкласти ширину коміра, тобто 8 - 9 див. Отриману точку з'єднати плавною лінією паралельно вирізу паростка з вершиною горловини. Кут біля точки 8 - 9 розділити навпіл і провести лінію довжиною 3 см.Закруглити отлетной частина коміра по спинці. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 10 см. Від точки 10 вправо відкласти 6 - 8 см, отриману точку з'єднати з вершиною горловини та лінією талії, як показано на рис. 185.
Від точки ділення глибини виточки до пройми плечовий зріз повинен бути дорівнює ширині плеча спинки мінус 1 см, тобто 12 див. Якщо плечовий зріз вже, то подовжити його від кінця пройми до необхідної ширини.
Талевую виточку перемістити на 2 см ближче до бічного зрізу і від точки 2 відкласти 2 см, потім провести лінію, паралельну середини полички і по довжині дорівнює довжині виточки на спідниці і поличці. Проведена лінія є лінією середини талевої виточки. Від середини виточки відкласти також 2 см і побудувати виточку на ліфі. Глибина талевої виточки на спідниці дорівнює 6 см, від середини її відкласти по 3 см в одну і іншу сторони і оформити виточку. Так як глибина талевої виточки в основному сукню 4 см, а для цього фасону потрібно 6 см, то відсутню величину, тобто2 см, додати по боковому зрізу спідниці.
Деталі викрійок пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 186)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
Спинку викроїти по викрійці основного креслення сукні. Середину спинки покласти до згину тканини. Припуск на шви по плечового зрізу дати 1,5 - 2 см, по паростку 0,5 см, по проймі 1 см, по боковому зрізу 2 - 3 см, по лінії талії - 3 - 4 див.
3аднее полотнище спідниці викроїти по викрійці основного сукні. Для односторонньої складки середину викрійки відсунути від згину тканини на 6 - 8 див.
Поличка (рис. 186, а). Заготовлену викрійку покласти на тканини так, щоб середина полички пройшла по частковій нитки. Для обробки коміра подкроить верхній комір за формою нижнього, ширина якого по середині полички повинна бути 5 см, плечового зрізу - 4 див.
Переднє полотнище спідниці (рис. 186, б). Середину викрійки відсунути від згину тканини на ширину односторонньої складки (6 - 8 см).
Для кишені від першої лінії виточки вліво відкласти 1 см на шов і провести лінію входу в кишеню, рівну 10 - 12 см, паралельно першій лінії виточки, потім розрізати вхід у кишеню.Для обробки кишені подкроить мішковину шириною по лінії талії 4 - 5 см і довжиною, рівній лінії входу в кишеню плюс 12 см (за бажанням). Ширина низу мішковини від точки 12 дорівнює 12 - 14 див. Викроїти чотири деталі (рис. 186, в).
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 186.
Пошиття
1. Відзначити середину полички, спинки, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Стачать шов по середині полички, заутюжте, а потім запрасувати в бік лівої полички.
4. Змітати і стачать талевые виточки на спинці, полички і задньому полотнищі спідниці.Запрасувати виточки в сторону середини виробу.
5. Змітати і стачать односторонню складку на передньому та задньому полотнищах спідниці з боку вивороту від лінії талії, не дострачивая до низу 30 - 35 см (за бажанням). В кінці складку перестрочить поперечної рядком.
6. Обробити кишеню. Для цього зробити надсечку в кінці кишені. Потім прикласти мішковину кишені виворотом до вивороті підзора так, щоб мішковина виступала на 0,7 - 1 див. Приметайте і прітачать, виступаючою частиною мішковини кишені обігнути шов приточування, приметайте і прітачать на 0,1 - 0,2 см від згину. До лінії входу в кишеню докласти другу частину мішковини кишені виворотом до вивороті спідниці, зрівнюючи зрізи.Приметать, прикласти лицьовою стороною на лицьову сторону спідниці обтачку шириною 4 см і довжиною, рівній довжині входу в кишеню плюс 2 см, і прітачать.Відігнути обтачку на мішковину, другий зріз обтачку підігнути на 0,5 - 0,7 см, накласти на мішковину кишені і прітачать на 0,1 - 0,2 см від згину, відгинаючи при цьому спідницю і нижню частину мішковини. Зрізати нерівності мішковини кишені, стачать її выворотным швом.
7. Змітати і стачать бічні зрізи спідниці, заутюжте шов, потім запрасувати в бік переднього полотнища спідниці.
8. Позначте в кутку тканину у горловини полички на ширину припуску, даного при розкрої.
9. Обробити комір. Скласти верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, прітачать за отлетной частини на ширину шва 0,5 - 0,7 див. Відігнути верхній комір в бік вивороту, випускаючи перекат до згину коміра з боку полички, а потім з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 см, промітати і приутюжить.
10. Змітати і стачать плечові шви полички зі спинкою, шов заутюжте, потім запрасувати в сторону спинки.
11. Вметать комір у росток (обидва шару), зверху докласти обтачку, викроєні за формою вирізу паростка, шириною 4 см і довжиною, рівній ширині вирізу паростка плюс 3 см на шов. Стачать всі чотири шару на ширину 0,7 см, шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, другий зріз обтачку підшити до сукні ручними стібками.
12. Стачать шов рукава, заутюжте (з щільних тканин) або запрасувати в бік передньої частини. Обробити нижній зріз рукава подкройной обтачкой. Вметать і втачать рукав в пройму.
13. З'єднати ліфа з спідницею, поєднуючи фасонні лінії виточки на ліфі і спідниці.
14. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики до коміра.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 944
| Рейтинг: 0.0/0 |
|