Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з суцільнокроєним клапаном, перехідним на спідницю
Фасон 51 (див. кольоровий малюнок VII) 

Плаття з однотонної вовняної чи шовкової тканини (розміри 46 - 52).Ліф відрізний по лінії талії з фігурним вирізом горловини, в кутах вирізу закладені м'які виточки. З середини переду цільнокроєна клапан, нижня частина якого прикріплена до спідниці на 1 гудзик, а верхня закінчується м'якою складкою. Нижня частина ліфа під клапаном выстрочена защипами.Спідниця пряма, з зустрічною складкою попереду. Талевая витачками закладена фігурної м'якою складкою. Рукав може бути короткий, цільнокроєна або втачной, тричетвертними або довгий.

Плаття такого фасону рекомендується жінкам з тонкою талією. Для жінок з короткою талією ліф сукні, выстроченный защипами, можна подовжити на 5 - 6 см Для худенької фігури спідницю краще зробити кльош з однобічною складкою попереду. При бажанні спідницю можна зібрати на стегнах, залежно від статури фігури і щільності тканини. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 183) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом.

 Поличка (рис. 183). Від глибини вирізу горловини з середини переду вниз відкласти 12 - 13 см, а від отриманої точки вгору - 7 см. Від точки 7 під прямим кутом до лінії середини переду вліво відкласти 3 см і від точки 3 продовжити лінію на 5 див. Оформити виріз горловини, з'єднавши точки 5, 3, 12 - 13, як показано на рис. 183. Для переміщення плечової виточки в горловину нанести лінію розрізу, з'єднавши ширину горловини, тобто точку 5, з кінцем плечової виточки плавною лінією. 

 Клапан. По лінії талії від середини полички відкласти половину ширини клапана, тобто 4 - 4,5 см, і вниз від лінії талії 4 - 5 див. Оформити нижню частину клапана, з'єднавши отримані точки. Від кінця талевої виточки провести допоміжну лінію до перетину з серединою полички. Точку перетину позначити буквою а. Від точки а вліво відкласти 7 см і отриману точку з'єднати плавною лінією з точкою 4 - 4,5 по лінії талії. 

 Переднє полотнище спідниці. Для отримання фігурної виточки від кінця талевої виточки вліво відкласти 4 см, глибину її розділити навпіл і отриману точку з'єднати з половиною виточки. Першу і другу лінії виточки з'єднати з точкою 4. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 184) 

 Спинку і заднє полотнище спідниці викроїти з отриманої викрійці без змін. 

 Поличка (рис. 184, а). По нанесеній лінії від вершини горловини зробити підріз до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками для м'якої складки в горловині. Для переміщення талевої виточки під клапан зробити підріз від лінії талії по нанесеній лінії від ширини клапана, потім підсікти до кінця виточки, не дорізуючи 0,5 див. Талевую виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в підріз клапана. Надлишок тканини, отриманий при переміщенні виточки, зрізати. Для защипів від середини талевої виточки дати припуск 3,5 - 4 див.Щоб ліф не звузити, необхідно від пройми бічний зріз викроїти по прямій лінії, тобто виїмку по талії не робити. Після застрочки защипів покласти викрійку на тканину (з застроченными защипами), уточнити контурні лінії викрійки на тканині та викроїти поличку.При розкрої виточку в горловині не вирізати. Подкрой для обробки горловини викроїти після того, коли буде закладена м'яка витачками. До нижньої частини клапана зробити подкрой на 0,5 см вже клапана і на 2 см вище лінії талії.

 Переднє полотнище спідниці (рис. 184, б). Середину викрійки від згину тканини відсунути на ширину зустрічної складки (10 см), звузити глибину складки по низу на 1 - 1,5 см. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 184. 

Пошиття 

1. Відзначити середину полички, спинки, спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Выстрочить защипи на поличці. Для цього зробити підріз від лінії талії по середині виточки на 8 - 9 см і від підріза прокласти перший защипи, наступні на ширину лапки або на відстані 0,7 - 1 див. Стачать підріз внутрішнім швом, застрачивая при цьому виточку довше підріза на 1 - 1,5 см, і закріпити в кінці поперечної рядком. 

4. Закласти і застрочити у вирізі горловини м'яку виточку на 1 - 1,5 см. Змітати і стачать плечові і бокові шви полички і спинки. Обробити виріз горловини і клапан подкройной обтачкой.

5. Застрочити внутрішнім швом зустрічну складку по середині переднього полотнища спідниці, не дострачивая до низу 30 - 35 см (за бажанням). 

6. Застрочити виточки на задньому і передньому полотнищах спідниці (передні виточки відігнути в бік бічного шва). На передньому полотнищі спідниці можна замість виточок закласти м'які складки довжиною 3 - 4 див. 

7. Змітати і стачать бічні шви переднього і заднього полотнищ спідниці. 

8. З'єднати ліфа з спідницею, поєднуючи середину переднього полотнища спідниці з серединою середину переду і заднього полотнища з серединою спинки. 

9. Обробити пройму подкройной обтачкой.

10. Підшити низ сукні потайними стібками.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1083 | Рейтинг: 0.0/0