Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з суцільнокроєним драпірованим коміром
Сукня з штучного шовку, тафти, марокена, репса і т. д. (розміри 46 - 52), відрізне вище лінії талії, ліф з двобортною застібкою. 

Спідниця четырехшовная, розкльошена від виточок, на лінії талії м'які складки. 

Рукав цільнокроєна, короткий, з ластка. 

Комір великий, цільнокроєна з м'яко падає складкою. 

Плаття такого фасону рекомендується високим жінкам. 

На витончену фігуру його можна одягати з нижньою спідницею. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 112) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним прилеглим коротким рукавом і ластовицею. 


 Заднє полотнище (рис. 112, а). Цільнокроєна комір повинен злегка відставати. Для цього необхідно збільшити ширину вирізу паростка по плечового зрізу на 2 см. Від лінії талії по середині спинки і по боковому зрізу відкласти вгору по 5 - 6 див. Точки 5 - б з'єднати. Виточку на лінії талії розділити на дві. Для цього від середини заднього полотнища по лінії талії вправо відкласти 6 див. Глибина виточок 2 див. Відстань між вытачками 6 див.

Для расклеша клинів четырехшовной спідниці від кінця виточок нанести лінії розрізу до низу спідниці, а по лінії талії, не доходячи до бічного зрізу і середини спинки, відкласти 0,5 див. Низ спідниці від бічного зрізу расклешить на 5 див. 


 Переднє полотнище (рис. 112, б). Для відставання коміра вліво по плечового зрізу від вершини горловини відкласти 2 див. Щоб побудувати комір, потрібно провести лінію від вирізу горловини через точку 2, продовживши її на ширину вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 10 див. Від точки 10 вправо відкласти 12 - 15 см, а від точки 2 завширшки отлетной частини коміра 15 - 18 див. Точки 15 - 18, 12 - 15 з'єднати, продовживши лінію на 2 см, отриману точку з'єднати з точкою 10. 


Талевую виточку розділити на дві глибиною по 2 см. Для цього зменшити її на 2 см, потім відкласти по лінії талії 6 см і побудувати другу виточку, рівну першої. 


Від лінії талії по боковому зрізу вгору відкласти 5 - 6 см, отриману точку з'єднати з кінцем першої талевої виточки і серединою фронту на лінії талії.


Для двобортною застібки полички провести лінію від кінця талевої виточки до перетину з серединою переднього полотнища, продовживши її вправо на 10 див. Потім з'єднати з серединою фронту на лінії талії, як показано на рис. 112, б. Точку 10 з'єднати з отлетной частиною коміра, тобто точкою 15 - 18. 


Від кінця талевых виточок на спідниці нанести лінії розрізу до низу, а по лінії талії, не доходячи до бічного зрізу і середини переду 0,5 см. По боковому зрізу внизу расклешить сукню на 5 див. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 113) 

 Спинка (рис. 113, а). При розкрої середину викрійки покласти до згину тканини. 

 Поличку (рис. 113, б) викроїти з отриманої викройкою. Середина переду повинна пройти по частковій нитки. 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 113, в). Для отримання розкльошених клинів викрійку по нанесених лініях розрізати від лінії низу по витачками, потім по лінії талії до бічного зрізу і середині заднього полотнища спідниці, не дорізуючи 0,5 див. скласти Тканину вдвоє лицьовим боком всередину, напрямок частковій нитки на викрійці має співпасти з часткової ниткою на тканини. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 113, м) викроїти з отриманої викрійці аналогічно задньому полотнищі. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 113.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Змітати і стачать нижній комір по середині, шов заутюжте. Зробити надсечку в кутку плеча полички на ширину припуску, даного при розкрої. Середину коміра приколоти до середини паростка. Змітати плечові шви, вметать комір в росток. Потім стачать плечові шви, одночасно втачивая комір в росток. У надсічки сходинку звести на 0,2 - 0,3 см від зрізу, сточувати на поличці і коміра. Плечовий шов запрасувати в сторону спинки, шов пришивання коміра - у бік коміра.

4. Змітати і стачать верхній комір по середині, шов заутюжте. Приметать верхній комір нижнім, складаючи лицьовою стороною всередину, пріпосажівая у кутах. Верхній комір прітачать по нижньому, шов заутюжте. Вивернути комір на лицьовий бік, виправити шов, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,2 - 0,3 див. 

5. Змітати і стачать бічні виточку і бічний шов. Вметать ластка, суміщаючи контрольні точки, вметать і встрочить її за ліфа.

6. Обробити низ рукава, стачать кінці обтачку, шов заутюжте. Підшити на машині один із зрізів обтачку, шов приутюжить, приметать обтачку, склавши її лицьовою стороною з лицьовою стороною рукави, прітачать, відігнути обтачку в бік вивороту, замітати, випускаючи перекат з боку рукава, потім підшити потайними стібками. 

7. Замість виточок на спинці зібрати складання подвійний рідкісної рядком. 

8. Змітати і стачать м'які виточки на спідниці, починаючи зверху вниз, закріпити в кінці поперечної рядком, запрасувати до середини. 

9. Стачать шви спідниці, підігнути і підмітати верхній зріз її і приутюжить.

10. Приметать спідницю до ліфа, приколоти середину переднього і заднього - полотнищ до середини полички і спинки. Пристрочите рядком шириною 1 - 0,5 див. 

11. Підшити низ сукні. Пришити оздоблювальні гудзики і відпрасуйте.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1128 | Рейтинг: 0.0/0