Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з широким воланом в складку
Плаття з бавовняної тканини або штучного шовку (розміри 46 - 56), відрізне вище лінії талії. Полички з заходом і м'якими складками від підрізу. Заднє полотнище з трьох розкльошених клинів з воланом в складку. Виріз горловини мис. Плаття оздоблене бейкой з оздоблювальної тканини в тон горошку.
Плаття такого фасону жінкам маленького зросту не рекомендується.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 153)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним прилеглим коротким рукавом і ластовицею.
Заднє полотнище (рис. 153, а). Від висоти паростка для стійки вгору відкласти 1 - 2 див. Лінію середини спинки продовжити вгору до рівня висоти стійки, тобто точки 1 - 2. Отримані точки з'єднати і від точки перетину вниз відкласти 0,5 див. Оформити стійку.
Ширину плеча розділити навпіл і точку поділу з'єднати з кінцем талевої виточки. Для облягання лопаток зробити виточку завглибшки 1 див. Довжину спідниці по середині заднього полотнища і боковому зрізу від лінії талії до лінії низу розділити на три частини. Оформити лінію відрізу волана від спідниці, з'єднавши нижні точки ділення плавною лінією. Для расклеша клинів продовжити лінії талевых виточок до лінії відрізу волана спідниці. Расклеш клинів можна зменшити (за бажанням).
Переднє полотнище (рис. 153, б). Щоб знайти лінію підріза, середину полички від глибини вирізу горловини до лінії талії розділити навпіл і від крапки розподілу (для заходу поличок) провести лінію вправо від середини переду на 5 см і точку 5 з'єднати з кінцем бокової виточки. Отримана лінія є лінією відрізу полички від спідниці. Першу лінію талевої виточки продовжити до перетину з вказаною лінією підрізу. Для цельнокроенной стійки продовжити плечовий зріз в бік середини полички на 1 см. Від отриманої точки вгору відкласти 2 див.Оформити стійку, з'єднавши точку 2 з вершиною горловини, потім до точки 5, як показано на рис. 153, б. Нанести три лінії розрізу для драпірування, з'єднавши точку поділу середини полички з вершиною горловини. Друга і третя лінії проходять паралельно першій з відстанню між ними в 2 див.
Лінію відрізу волана на передньому полотнищі спідниці відзначити так само, як і на задньому полотнищі.
Для расклеша клинів провести пряму від кінця талевої виточки до лінії відрізу волана, паралельно середині переднього полотнища. Від точки перетину вліво і вправо відкласти 2 див. Глибину талевої виточки з'єднати з точками 2.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 154)
По нанесених лініях викрійку розрізати. Щоб не порушити контурні лінії викрійки, перевести розкльошені клини різцем, підклавши під викрійку аркуш паперу, або вирізати зубцями.
Заднє полотнище (рис. 154, а, б). При розкрої заднього полотнища сукні середину викрійки клина (деталь 1) покласти до згину тканини по частковій нитки, викрійку бічного клина (деталь 2) приколоти на тканину в розгорнутому вигляді так, щоб часткова нитка проходила по середині клина.
Поличка (рис. 154, в). Викроїти дві деталі. Для отримання м'яких складок по нанесених лініях викрійку розрізати від низу до плечового зрізу, не дорізуючи 0,5 см, і відвести частини викрійки вправо з відстанню між ними по 3 див. Для обробки горловини при розкрої дати припуск до лівої і правої поличках по 5 див.
Викрійку середнього клина переднього полотнища спідниці (рис. 154, г) при розкрої покласти до згину тканини по частковій нитки.
Викрійку бічного клина (рис. 154, д) покласти на тканини так, щоб середина її пройшла по частковій нитки. Викроїти дві деталі.
При розкрої волана тканини потрібно в 3 рази більше лінії пришива. Довжина волана повинна бути дорівнює довжині викрійки плюс 3 см на шов і 4 см на підшивання низу.Наприклад лінія пришива дорівнює 170 см: 170 Х 3 = 510 див.
Припуск на шви показаний на рис. 154.
Пошиття
1. Відзначити середину поличок і лінію талії прокладним швом.
2. Змітати клини в задньому полотнищі сукні. Сметывать на столі, склавши зрізи клинів.Поєднати контрольні точки по лінії талії, сколоти. Сметывать зверху вниз, роблячи посадку в бічному клині в області лопаток. Стачать клини по середньому клину. Шви запрасувати в сторону середини спинки. Обметати зрізи з вивороту.
3. Пристрочите обтачку до стійки спинки, склавши їх лицьовою стороною всередину, пристрочивши, відвернути на виворіт, випускаючи перекат з боку стійки. Приутюжить стійку.
4. Приметать і пристрочите крайку з вивороту до згину заходу полички (крайку взяти з основної тканини шириною 1 см).
5. Змітати плечові шви одночасно з обтачкой спинки і стійкою полички, злегка роблячи посадку на спинці в області лопаток. Стачать плечові шви. В області вершини горловини і паростка зробити надсічки, шов стійки заутюжте, плечовий шов запрасувати в сторону спинки. Відвернути обтачку стійки, другий зріз обтачку підігнути на 0,5 см в сторону вивороту, підшити на машині від згину на 0,1 см, випрасувати, потім закріпити на стовпчиках.
6. Закласти і закріпити м'які виточки на поличці.
7. Змітати і стачать клини переднього полотнища сукні. Підігніть верхній зріз клинів (припуск 3 см дан на шви і запаси для регулювання при примірці), намітати, настрочити на ліф швом шириною 0,1 - 0,5 см і приутюжить.
8. Змітати і стачать бічні шви, заутюжте.
9. Вметать і втачать ластка, втачивая з основної деталі. Шов заутюжте, потім запрасувати і прострочити по лицьовій стороні на 0,1 см від згину з основної деталі.
10. Обробити низ рукава подкройной обтачкой.
11. Підігніть нижній зріз спідниці.
12. Підшити низ волана.
13. Закласти на волану складки.
14. Приколоти спідницю до волану, намітати, потім настрочити (ширина строчки 1 - 1,5 см).
15. По лінії шва пришивання спідниці до ліфа і низу рукава приметать оксамитову стрічку або бейку з оздоблювальної тканини і пришити потайними стібками.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1235
| Рейтинг: 0.0/0 |
|