Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з різними варіантами великого коміра
Плаття з тонкої шовкової або бавовняної кольоровий або однотонної тканини (розміри 46 - 56), відрізне по лінії талії з відкритим вирізом горловини: на поличці овальної форми, а на спинці мисом.
Спідниця до сукні оригінального крою, що складається з 8 або 12 клинів.
При такому крої спідниця набуває форму «дзвони».
Рукав цільнокроєна, короткий.
Комір великий, попереду закруглений, на спинці із гострими кінцями.
До обробленої горловині можна приметывать різні коміри з тканини сукні або оздоблювальної, і плаття завжди буде виглядати свіжим, оновленим і ошатним (варіанти комірів показано на рис. 120, а, б, в, г).
Плаття такого фасону можна рекомендувати всім жінкам.
Кількість клинів можна збільшити або зменшити залежно від повноти фігури.
Худорлявим жінкам можна одягати нижню накрохмалену спідницю.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 121)
Фасон розроблений за викройкою креслення прилеглого ліфа.
Спинка (рис. 121, а). Розширити виріз паростка по плечового зрізу на 5 см (за бажанням), глибину вирізу по середині спинки збільшити на 14 - 16 см (за бажанням). Точки 5 і 14 - 16 з'єднати і оформити виріз паростка. Зменшити виріз пройми на 2 - 3 см. Для цього боковий зріз від глибини пройми вгору продовжити на 2 - 3 см і оформити пройму.
Комір до спинки (рис. 121, а). Ширина коміра з плечового зрізу спинки повинна бути 10 - 12 див. По середині спинки від точки 14 - 16 вниз відкласти 5 см і від отриманої точки вправо - 5 див. Точки 14 - 16 і 5 з'єднати, продовживши лінію так, щоб вона дорівнювала ширині коміра з плечового зрізу, тобто 10 - 12 див. Отримані точки з'єднати, як показано на рис. 121, а.
Для заокруглених кінців коміра ширину його від плечового зрізу звести нанівець до глибини вирізу паростка по середині спинки.
Поличка (рис. 121, б). Ширина вирізу горловини за плечового зрізу повинна бути дорівнює 5 см. Від глибини вирізу горловини по середині полички вниз відкласти 6 - 8 див. Оформити виріз горловини, з'єднавши точки 5 і 6 - 8. Зменшити виріз пройми на 2 - 3 см аналогічно проймі спинки.
Ширина коміра з плечового зрізу повинна бути дорівнює ширині коміра спинки (10 - 12 см). Від глибини вирізу горловини з середини переду, тобто від точки 6 - 8, вниз відкласти 10 - 12 см і вліво 3 см (щоб комір підводився від горловини). З'єднати точки 3 і 6 - 8 і оформити нижню лінію комірця паралельно верхній. Щоб комір по горловині лежав без напливу, тобто рівно, то 3 см з середини переду знімати не треба.
Деталі викрійки пронумерувати і, показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 122)
Спинка (див. рис. 121, а). Середину викрійки спинки при розкрої покласти до згину тканини. Дати припуск на шви по горловині 0,5 см, по проймі 1 см, по плечового зрізу 1,5 - 2 см, по боковому 2 - 3 см і по низу спинки для запасу і на шов 4 - 5 див.
Поличка (див. рис. 121, б). Середину викрійки при розкрої покласти до згину тканини. Припуск на шви такий же, як і на спинці.
Для розкрою коміра скласти тканину вдвоє лицьовим боком всередину і викрійку середини передньої частини коміра покласти до згину тканини так, щоб вона пройшла по частковій нитки.
Комір (рис. 122, а). До плечового зрізу коміра полички впритул докласти плечовим зрізом комір спинки, суміщаючи контрольні точки, які наносять довільно, але на однаковій відстані по плечових зрізах передній і задній частині коміра. Викроїти без шва по плечу дві деталі з основної або оздоблювальної тканини.
Комір може бути одинарним. У такому разі відлітні боку його обробити подкройной обтачкой шириною 3 - 4 см і довжиною, рівній отлетной частини.Обтачке може бути з основної та оздоблювальної тканини.
Спідниця (рис. 122, б). Для розкрою спідниці в клини необхідно мати мірки; довжину спідниці (DU = 75 см) і повну мірку окружності талії (ВІД = 76 см).Щоб знайти радіус виїмки клину по лінії талії за принципом спідниці кльош «полусолнце», потрібно повну мірку окружності талії розділити на три (три - постійна величина для всіх розмірів): 76 : 3 = 25 див.
Тканини по довжині потрібно два полотнища.Довжина кожного з них дорівнює довжині спідниці плюс радіус виїмки клина: 76 + 25 = 100 див
По ширині тканина повинна бути не вже 90 див.
Тканина скласти навпіл лицьовою стороною всередину. Поєднати кромки і змітати на 0,7 - 1 см від країв. Ширину тканини по верхньому зрізу розділити навпіл, від отриманої точки провести лінію, паралельно крайках на нижній зріз тканини, потім точку поділу верхнього зрізу з'єднати по лінійці з протилежними кутами зрізів, як показано на рис. 122, б.
По згину, кромок і нанесеним лініях відкласти 25 см, оформити виїмку клинів і вирівняти їх по косим зрізах, відкладаючи від виїмки зняту мірку, тобто 75 див.
При такому розкрої з одного полотнища тканини викроюється 4 клина: 2 клина в розгорнутому вигляді (деталь 1), 1 клин в згорнутому вигляді (деталь 2) і 1 клин (деталь 3) стачной по середині (по краях).
Для контролю, перш ніж викроїти клини, необхідно виміряти ширину клину по лінії талії, і одержану величину помножити на кількість клинів, в даному випадку 8.
У нашому прикладі ширина клину по лінії талії 13 см: 13 Х 8 = 104 см, а мірка окружності талії 76 см: 104 - 76 = 28 див. 28 см - надлишок тканини. З нього дати припуск на шви, а решту ширину спідниці по талії злегка призібрати.
З недорогої тканини на худорляву фігуру можна викроїти не 8, а 12 клинів, при цьому взяти три довжини спідниці.
Пошиття
1. Відзначити середину спинки, полички, коміра прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Змітати і стачать виточки на поличці і спинці.
4. Змітати і стачать плечові шви полички і спинки.
5. Змітати і стачать спідниці клини. Клини зі швом посередині сточувати по крайках. При сметывании всій спідниці чергувати клини: зі швом посередині, без шва і т. д. Клини сметывать від лінії талії донизу, а сточувати від низу до лінії талії, щоб не витягнути клини по косому зрізу.
6. Заготовити комір. Цей комір може бути одинарним або подвійним. У першому і у другому випадку комір в горловину ушивати з обтачкой. Якщо комір подвійний, то скласти верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину, змітати, стачать за отлетному зрізу. Потім вивернути комір на лицьовий бік, вимітати косими стібками, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 див. Докласти комір нижньою частиною до лицьовій стороні ліфа, приметайте до горловини, зрівнюючи зрізи, зверху накласти подкройную обтачку, стачать всі чотири шари, шов заутюжте.В глибині вирізу паростка зробити надсечку, не дорізуючи до шва 0,1 - 0,2 див. Обтачку відігнути в бік вивороту, промітати, випускаючи перекат з боку коміра. Другий зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см і прітачать на 0,1 см від згину.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1406
| Рейтинг: 0.0/0 |
|