Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з прорізними кишенями і листочками, розрізаний разом з планкою
Сукня з однотонної світлої тканини в дрібну смужку або клітку (розміри 46 - 58), прямого крою, полуприлегающее. 

Прорізні кишені з листочками, викроєними разом з планками. 

Планки вработаны в бічні зрізи, внизу закінчуються односторонніми складками. 

Спинка цельнокроенная, полуприлегающая. 

Рукав короткий, цільнокроєна. 

Комір пришивной типу «апаш».

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 244) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним прилеглим рукавом і ластовицею. 

 Переднє полотнище (рис. 244, а). Від лінії талії по другій лінії виточки вниз відкласти 5 - 6 см, а по боковому зрізу - 7 - 8 див. Отримані точки з'єднати прямою лінією, продовживши її за бічний зріз на 2 див. Точку 2 з'єднати з боковим зрізом. Від точки 5 - 6 вниз відкласти ширину листочки 6 см і провести лінію, паралельну верхній. Від бічного зрізу вправо відкласти також 6 см (ширина планки) та провести лінію, паралельну боковому зрізу. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти довжину планки, тобто 18 см, Від точки 18 вправо і вліво відкласти по 3 см і провести лінії, паралельні середини полички. 

 Комір (рис. 244, б). Побудувати прямий кут з точкою А. Від крапки А вправо відкласти 18 см (півколо шиї) і вгору 5 див. Точки 5, 18 з'єднати, отриману лінію розділити на три частини. Від другої точки ділення вгору відкласти 1 см і оформити лінію пришива коміра, з'єднуючи отримані точки плавною лінією.

Від точки Б вгору відкласти ширину коміра (8 - 10 см), а від точки 18 вправо продовжити лінію пришива на 3 см Від точки 3 вгору відкласти 10 - 12 див. Точки 8 - 10, 10 - 12 з'єднати, продовживши лінію вправо на 2 див. Точки 2, 8 з'єднати. Оформити отлетной край коміра, як показано на рис. 244, б. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 245) 

 Заднє полотнище (рис. 245, а) викроїти по викрійці з надбавкою по боковому зрізу на половину односторонньої складки 6 см, відступивши від лінії талії на 13 см вниз. 

 Переднє полотнище (рис. 245, б, в, г). По нанесених лініях викрійку розрізати, 1 деталь викроїти з отриманої викрійці без змін (рис. 245, б). Ширина планки 6 см є припуском на підлогу-складки (на малюнку заштриховане). Розрізати переднє полотнище по нижній частині листочки, довжина розрізу дорівнює входу в кишеню. 

 Листочку (рис. 245, в) викроїти разом з планкою. Щоб не порушити контурні лінії викрійки, перевести різцем або через тонку папір викрійку листочки з планкою. До планки додати з однієї й іншої сторони за 6 см на полскладки, до листочку - 6 см, тобто ширину нижньої листочки, і 10 см для мішковини кишені. Другу частину мішковини викроїти окремо. Ширина її дорівнює входу в кишеню плюс 2 см на шви, а довжина 10 см плюс на шви 1 див. 

 Викрійку планки (рис. 245, г) покласти на тканину так, щоб середина її пройшла по частковій нитки, і викроїти чотири деталі (дві верхні і дві нижні).
 

Пошиття 

1. Відзначити лінію талії, середини заднього і переднього полотнища сукні прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки на задньому полотнищі. 

4. Змітати і стачать бічні виточки. Обробити петлі на поличці.

5. Обробити кишені з листочками. Листочку перегнути по лінії згину тканини, склавши її лицьовою стороною всередину, стачать, обшиті кінець її, зробити надсечку на мішковині на ширину шва, вивернути, виправити шви, приутюжить. Скласти верхню частину листочки і виріб лицьовою стороною всередину, розташовуючи листочку так, щоб зріз листочки сполучився з лінією входу в кишеню і прітачать по нижній листочку обидва шару швом шириною 0,5 - 0,7 см (мішковині) до зовнішнього згину складки, закріпивши сходинку.Другу частину мішковини скласти також з виробом лицьовою стороною всередину.Притаченную листочку з планкою відігнути, потім прикласти другу частину мішковини кишені лицьовою стороною всередину так, щоб вся вона розташовувалася в бік плечового зрізу, а обрізні краю поєдналися зі зрізом листочки і прітачать паралельно нижній сходинці до бічного зрізу (відстань між рядками 1 см). Розрізати кишеня з боку вивороту, не дорізуючи до кінця рядки 1 див. Зробити надсечку в кінці рядка, мішковину кишені відігнути на виворіт. Закріпити подвійний зворотній рядком надсечку в кінці розрізу, одночасно сточуючи мішковину кишені.

6. На передньому полотнище деталі 1 припуск, даний на половину складки, відігнути в бік вивороту, накласти лінією згину на планку, поєднуючи силки, змітати зрізи складки і стачать по внутрішньому згину швом шириною 1 див. 

7. Пришити гудзики, захоплюючи верхню частину мішковини і припуски на складку. 

8. Змітати і стачать плечові шви і шви рукавів.

9. Припуск, даний на половину складки по боковому зрізу переднього полотнища спідниці, відігнути в бік вивороту, змітати і стачать бічні шви, одночасно сточуючи односторонню складку. Верхню частину її прикріпити до мішковині кишені. Втачать ластовицею. 

10. На верхній планці обробити петлю. По лінії заходу планки перегнути виворотом усередину. На планку для лівої полички накласти планку правої полички, поєднуючи середину їх, внизу планки скріпити. 

11. На поличці обрізні краю вирізу горловини підігнути всередину, зробивши надсічки в куточках, промітати і приутюжить.

12. На лицьову сторону заготовлених планок накласти виворотом поличку, поєднуючи силки, приметать переказним швом (рис. 245, д) і прострочити з вивороту кінці планок (чотири шари) в глибину вирізу, потім прітачать верхні планки від початку вирізу горловини до глибини її, в кутах забрати в шов 0,2 див. Видалити намітку, приутюжить.

13. Верхній комір скласти з нижнім лицьовою стороною всередину і стачать за отлетной частини зі сторони нижнього коміра, посаживая в кутах верхній комір. Шви в кутах підрізати. Комір виверніть на лицьову сторону, вимітати з боку нижнього коміра на відстані 0,5 см від краю, випускаючи кант з боку верхнього коміра на 0,1 див. Приутюжить. 

14. Втачать комір. Скласти нижній комір з лицьового боку виробу, втачать його в горловину до згину планки, притачивая одночасно верхній комір на нижній планці (подборту) до плечових швів. При цьому планку тримати в розгорнутому вигляді.

Шви пришивання верхнього коміра до подборту і шов горловини від кінців коміра до плечових швів заутюжте, іншу частину шва по паростку запрасувати в бік нижнього коміра. Обрізний край верхнього коміра по паростку підігнути на виворіт і підшити вручну потайними стібками за шов приточування нижнього коміра. 

15. Обробити низ рукава подкройной обтачкой. 

16. Підшити низ виробу.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 0.0/0