Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з прямим вирізом горловини «човник»
Фасон 50 (див. кольоровий малюнок в середині) 

Шестишовное сукню з однотонної тканини типу крепу (розміри 46 - 54), суцільнокроєна, сильно розкльошені донизу. На передній частині сукні вставлений клин, ліф біля мису клина задрапирован. Виріз горловини - фігурна «човник». Заднє полотнище з трьох сильно розкльошені клинів.Рукав цільнокроєна, короткий.

Плаття такого фасону рекомендується жінкам невеликого зростання. При сильно розвинених стегнах расклеш сукні по низу робити як можна менше.Високим худим жінкам покрій такої сукні не підходить, так як цілокроєні клини зорово подовжують фігуру. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 181) 

Фасон розроблений за викройкою ліфа з суцільнокроєним рукавом.

 Заднє полотнище (рис. 181, а).Ширина вирізу паростка по плечового зрізу вправо 9 - 10 см. Глибина вирізу паростка по середині спинки 1,5 див. Отримані точки з'єднати. По лінії талії звузити спинку на 1 см і точку 1 з'єднати з глибиною вирізу паростка, продовживши цю лінію до низу. Лінію пройми розділити навпіл. Від кінця талевої виточки на спідниці провести пряму лінію стегон і від точки перетину в одну і іншу сторони по лінії стегон відкласти 2 див. Точку поділу пройми з'єднати з кінцем талевої виточки і з точками 2 на лінії стегон, продовживши лінії до низу.По боковому зрізу расклешить сукню.Для цього від точки перетину по лінії стегон провести пряму лінію низу, виміряти расклеш внутрішньої частини бічного клина і рівний відрізок відкласти по низу від бічного зрізу заднього полотнища.

 Переднє полотнище (рис. 181, б). За плечового зрізу від вершини горловини вліво відкласти відрізок, рівний ширині вирізу паростка, тобто 9 - 10 см, а від глибини вирізу горловини вниз 1 - 1,5 см, і отримані точки з'єднати. Від вирізу горловини з середини переду вліво відкласти 1,5 см, вниз 7 - 8 см і отримані точки з'єднати, як показано на рис.181, б. Від точки 7 - 8 вниз відкласти 5 - 6 див. По лінії талії вліво відкласти ширину пластрона, тобто 7 - 7,5 див. Талевую виточку перемістити ближче до пластрону, потім кінець її з'єднати з точкою 5 - 6.Від кінця талевої виточки на лінію стегон провести пряму лінію від точки перетину вправо і вліво відкласти 2 див. Оформити пластрон і бічну частина переднього полотнища аналогічно задньому полотнищі. Для отримання драпірування плечову виточку перемістити в середину переду під пластрон і нанести лінії розрізу від верхньої частини пластрона до проймі, як показано на рис. 181, б.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 182) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Заднє полотнище (рис. 182, а, б) викроїти з отриманої викройкою. Середину викрійки середнього клина (рис. 182, а) покласти до згину тканини по частковій нитки і викроїти одну деталь. Для бічних клинів (рис. 182, б) викроїти по частковій нитки дві деталі. 

 Переднє полотнище (рис. 182, в, г). Для переміщення плечової виточки зробити підріз від середини переду до кінця її, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по середині переду для драпірування. Для збільшення драпірування викрійку розрізати по нанесених лініях, не дорізуючи до пройми 0,5 см, і розсунути кожну частину її на 5 див. викрійки На тканині покласти так, щоб часткова нитка пройшла по середині кожного клину. Для обробки вирізу паростка і горловини подкроить обтачку. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 182.
 

Пошиття 

1. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

2. Змітати і стачать клини заднього полотнища сукні, деталь 1 з деталлю 2, стачного швом.

3. Зробити драпіровку на лінії грудей переднього полотнища деталі 4 (згин складки повинен бути в сторону плеча). 

4. Припуск, даний при розкрої по верхньому зрізу клина переднього полотнища (деталь 3), підігнути в бік вивороту, промітати, приутюжить, накласти на бічну частина переднього полотнища, поєднуючи силки, приметать переказним швом і стачать з вивороту. У кутах, де не можна прострочити на машині, пришийте вручну.

5. Змітати і стачать плечові шви. 

6. Обробити виріз горловини подкройной обтачкой. Додати обтачку паростка лицьовим боком до лицьового боку спинки, зрівнюючи зрізи, і приметать. Подкройную обтачку для вирізу горловини докласти лицьовою стороною до лицьовій стороні переднього полотнища сукні і приметать. Змітати і стачать обтачку горловини по плечу, шви заутюжте, після чого прітачать одним швом обтачку вирізу горловини і паростка. При притачивании обтачку вирізу горловини в глибині фігурного вирізу зробити подвійний укол голки аналогічно обробці вирізу горловини строгий мис.

7. Обробити пройму подкройной обтачкой. Приметать обтачку, склавши обтачку і плаття лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи. Стачать обтачку по плечовому і боковому зрізах, шви заутюжте, потім прітачать обтачку до проймі і також заутюжте шви.Відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку сукні на 0,1 - 0,2 см, промітати. Другий зріз обтачку підігніть в бік вивороту на 0,7 - 1 см і підшити вручну, приутюжить пройму, видалити намітку, після чого приутюжить обтачку до повного прилягання до проймі. 

8. Підшити низ сукні потайними стібками і відпрасуйте сукню.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1063 | Рейтинг: 0.0/0