Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з пристегивающейся баскою
Сукня з однотонної вовняної або напіввовняної тканини (розміри 46 - 56). Передня частина ліфа зі вставкою, застегивающейся на три гудзики. Вставка выстрочена защипами або шнурової рядком, які тривають на спідниці у вигляді полукокетки. Бічна частина полички настрочив на вставку широкої оздоблювальною строчкою. Спинка пряма, прилегла. Рукав втачной, вузький. Комір цільнокроєна. Плаття можна носити з баскою, прикріпленої до поясу. У верхній частині її по лінії талії закладені дві м'які складки і прорізні петльові кишені.Підлоги баски закруглені.Спідниця пряма з однобічною складкою ззаду.
Плаття такого фасону можна рекомендувати на будь-яку фігуру. Жінкам з короткою шиєю комір краще робити відкладний.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 309)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.
Спинка (рис. 309, а). Для довжини баски на спинці від лінії талії вниз по середині спинки і боковому зрізу відкласти 18 см (за бажанням).
Поличка (рис. 309, б). Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 4 див. пункт 4 з'єднати з вершиною горловини, продовживши її на ширину вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто на 8 см. Від точки 8 вправо відкласти ширину коміра (4 см). Від точки 4 провести пряму, паралельну першої лінії, до рівня вершини горловини. Вгору відкласти 2 см, праворуч 10 см. Для заходу поличок від точки 4 і лінії талії відкласти по 2,5 див. Точки 2,5, 10 з'єднати, продовживши цю лінію вгору на 3 див. Оформити отлетной частину коміра.
Для бочка з плечового зрізу від вершини горловини вліво відкласти 3 див. Бічний зріз від пройми до талії розділити на три частини. Точку 3 з'єднати з нижньою точкою поділу плавною лінією, як показано на рис. 309, б.
Довжина баски на поличці по боковому зрізу дорівнює 18 см Від лінії талії відкласти вниз 10 див. Точку 2,5 з'єднати з довжиною баски по боковому зрізу плавною лінією. Талевые виточки на ліфі і басках розділити на дві. Для цього глибину виточки розділити навпіл і оформити другу виточку на відстані 6 см від першої.
Лінія входу в кишеню. Від талії по першій лінії виточки вниз відкласти 5 см, від точки 5 вліво - 12 - 13 см і від точки 12 - 13вниз - 3 див. Точки 5, 3 з'єднати плавною лінією, як показано на рис. 309, б.
Переднє полотнище спідниці (рис. 309, в). Нанести фасонні лінії вставки. Для цього від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 5 - 6 см і першу лінію виточки продовжити вниз на 2 див. Точки 5 - 6, 2 з'єднати.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 310)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
Спинка (рис. 310, а). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки і викроїти без змін.
Баска до спинки (рис. 310,б). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки і викроїти одну деталь.
3аднее полотнище спідниці. До середини викрійки дати припуск на односторонню складку 8 - 10 див.
Вставка до поличці (рис. 310, в). Для перенесення виточки зробити надсечку від кінця її до фасонної лінії вставки. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по боковому зрізу. Для фігур з великим бюстом половину плечової виточки перенести під вставку, а другу половину бічний зріз. Спочатку настрочити защипи. Наприклад, на один защипи тканини потрібно 0,3 см, а всього защипів 35: 0,3 Х 35 = 10,5 див. При розкрої викрійку (рис. 310, г) покласти так, щоб напрямок частковій нитки проходило за защипу.Припуск на шви після застрочки защипів дати, як показано на рис. 310, ст. Викроїти дві деталі.
Бочок (рис. 310, д). Викроїти дві деталі так, щоб середина бочка пройшла по частковій нитки.
Баска до полички (мал. 310, е). Викроїти дві деталі.
Вставка для спідниці (рис. 310, ж). На вставці спідниці настрочити защипи так само, як і на вставці ліфа. Припуск на защипи показаний на рис. 310, ж. Викроїти дві деталі.
Переднє полотнище спідниці (рис. 310, з). При розкрої середину викрійки покласти до згину тканини і викроїти одну деталь.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 310.
Пошиття
1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Застрочити защипи на вставці полички: на правій поличці строчити знизу вгору, на лівій - навпаки
4. Обробити бочок полички подкройной обтачкой. Скласти обтачку і бочок лицьовою стороною всередину, пристрочивши, відігнути обтачку на виворіт, випускаючи перекат з боку бочка на 0,1 - 0,2 см, вимітати, приутюжить. Намітати бочок на вставку, поєднуючи силки, потім настрочити з лицьової сторони оздоблювальною строчкою шовковими нитками в тон виробу. Ширина строчки 1 - 1,5 см (за бажанням).
5. Змітати і стачать виточки на спинці і м'які складки на поличці.
6. Обробити петлі однією або двома обтачками на правій поличці.
7. Змітати і стачать плечові шви, обробити комір.
8. Змітати і стачать бічні шви.
9. Стачать шви рукава, обробити низ подкройной обтачкой.
10. Вметать і втачать рукав в пройму.
11. Застрочити защипи на вставці спідниці.
12. Обробити кут на передньому полотнищі спідниці.
13. Припуск, даний при розкрої, по зрізу спідниці відігнути в бік вивороту, промітати.З'єднати вставку з спідницею стачного швом за допомогою переказного шва.
14. Змітати і стачать односторонню складку на задньому полотнищі спідниці.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1021
| Рейтинг: 0.0/0 |
|