Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з прилеглим ліфом
Плаття з бавовняної тканини (розміри 46 - 54), відрізна по талії. 


Спідниця-кльош у клини. 


Чотири клина без шва призібрані по талії і чотири клина зі швом посередині втачены між цілими клинами. 


Відкритий виріз горловини. 


Сукня оздоблена широким білим поясом. 


До сукні можна одягати білий капелюх і білі рукавички. 


Плаття такого фасону можна рекомендувати молодим жінкам зі стрункою фігурою.


Нанесення фасонних ліній на викрійку і розкрій (рис.339) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 


 Спинка (рис. 339, а). Збільшити глибину вирізу паростка по плечового зрізу на 5 - 6 см. При розкрої середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки. 


 Поличка (рис. 339, б). Збільшити ширину вирізу горловини за плечового зрізу на 5 - 6 см, а глибину вирізу на 8 - 9 див. Точки 5 - 6, 8 - 9 з'єднати. При розкрої середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Подкроить обтачку для обробки горловини, паростка і пройми. 


Припуск на шви і запаси показаний на рис. 339.


 Розкрій спідниці (рис. 340). Для розкрою спідниці потрібні наступні мірки (см): 

Повна окружність талії... 76 
Довжина спідниці ....................... 72 

Спідницю такого фасону можна покроить з вузькою та широкою тканини. Для розкрою спідниці з вузької тканини (рис. 340, а) потрібно: три - чотири довжини спідниці по мірці плюс 8 - 10 см для оформлення клину по лінії талії, з'єднання спідниці з ліфом і підшивки низу, а по ширині - в залежності від фасону.

Для визначення ширини клину по лінії талії мірку повної окружності талії розділити на кількість клинів. В даному фасоні 6 клинів: 76 : 6 = 13 див. До отриманої ширині клина додати 2,5 см на шви: 13 + 2,5 = 15,5 див. Спідницю можна подкроить зі складанням по лінії талії.Для цього до отриманої ширині клину по лінії талії додати на складання 2 - 5 см (за бажанням). Тканину, призначену для розкрою спідниці, скласти навпіл лицьовою стороною всередину, зрівнюючи крайки.

Від згину тканини по нижньому зрізу, а також з протилежного боку від кромок відкласти по половині ширини клину по лінії талії, тобто 7,8 див. Отримані точки з'єднати. 

Зробити виїмку клину на 1 - 2 див Вирівняти клини по косим зрізах. Для цього відкласти довжину клину по мірці від лінії талії вниз, залишок тканини зрізати (рис. 340, а). В даному розкрої один клин буде зі швом по крайках і один без шва по середині.

Для розкрою спідниці з широкою тканини (рис. 340, б) потрібно: дві довжини спідниці по мірці плюс 8 - 10 см для оформлення клину по лінії талії, з'єднання спідниці з ліфом і підшивки низу. При розкрої цих клинів з однієї довжини тканина також скласти навпіл лицьовою стороною всередину. Верхній зріз тканини розділити навпіл. Від отриманої точки ділення відкласти вправо і вліво половину ширини клину по лінії талії, тобто 7,8 див. З протилежного боку від згину тканини і кромок відкласти також по половині ширини клину по лінії талії, тобто 7,8 див. Отримані точки з'єднати.Оформити клини по лінії талії і низу аналогічно вищенаведеним, В даному розкрої, при ширині тканини 96 - 120 см, один клин буде зі швом по крайках і три без шва. Всього чотири клина з одного полотнища.

Пошиття 

1. Відзначити середину-спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки по спинці, полички і бічну виточку. 

4. Змітати і стачать плечові шви, шов запрасувати в сторону спинки.

5. Стачать обтачку для обробки горловини в плечових швах і на середину переду, шов заутюжте. Приметать обтачку до вирізу горловини, зрівнюючи зрізи, пристрочивши швом шириною 0,7 - 1 див. Відігнути обтачку на виворіт, підігнути другий зріз, приметать, прітачать нитками в тон сукні. В край вирізу приметать і пристрочите тасьму-вьюнчик або підшити мереживо ручними подшивочными стібками. 

6. Змітати і стачать бічні шви, з лівої сторони залишити шов незастроченным на 6 - 7 см для замка «блискавка». 

7. Заметати низ ліфа на ширину припуску даного при розкрої. 

8. Обробити пройму подкройной тачкою.

9. Змітати і стачать клини так, щоб по середині спідниці був стачной клин по частковій нитки. Зібрати спідницю в збірку. 

10. Приметать ліф до спідниці, пристрочивши швом шириною 0,5 див. 

11. Вирівняти спідницю, підшити низ. В край спідниці приметать і пристрочите тасьму-вьюнчик. 

 ПриміткаСпідниця в клини даного крою практичні в шкарпетці, не витягується і широка по низу. Сукня рекомендується носити з нижньої накрохмаленій спідницею.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 847 | Рейтинг: 0.0/0