Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з планкою переходить в кишені
Сукні з тканини в дрібний малюнок (розміри 48 - 56), суцільнокроєна. На передньому полотнище планка, що переходить в кишені. Спинка пряма. 


Рукав втачной, тричетвертними. Комір пришивной з клапаном, що застібається на ґудзик. Застібка по плечу. 


Плаття такого фасону можна рекомендувати жінкам з виступаючим животом. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 68) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 Переднє полотнище (рис. 68, а). По лінії талії від середини переду вліво відкласти половину ширини планки, тобто 4,5 - 5 см, а від лінії талії по боковому зрізу вниз 12 - 13 див. Отримані точки з'єднати допоміжною лінією, яку розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 2 див. Точки 12 - 13, 2, 4, 5 - 6 з'єднати плавною лінією. Від лінії талії по середині переду вниз відкласти 9 див. По боковому зрізу від точки 12 - 13 відкласти ширину планки, тобто 8 - 9 див. Точки 8 - 9, 9 з'єднати, отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 2 див.Точки 8 - 9, 2, 9 з'єднати плавною лінією, як показано на рис. 68, а.


Половину плечової виточки перенести до бічного зрізу, другу половину - під фасонную лінію. Для цього боковий зріз полички розділити навпіл, від отриманої точки провести лінію до кінця плечової виточки. Для перенесення другої половини виточки нанести лінію від кінця плечової виточки до фасонної лінії. 


 Комір до поличці (рис. 68, б). Від вершини горловини за плечового зрізу вліво і вгору відкласти 3,5 см і вправо під прямим кутом до проведеної лінії - 1 див. Отримані точки з'єднати плавною лінією. Від глибини горловини по середині полички відкласти вниз 3,5 см, вгору - 4 див. Точки 1, 4 з'єднати плавною лінією, продовживши її вправо на 2 див. Точки 3,5 з'єднати також плавною лінією, продовживши її на ширину заходу, тобто на 2 см. Для оформлення мису коміра від глибини горловини вправо відкласти 5 див. Оформити мис, як показано на рис. 68, б.


 Комір до спинки (рис. 68, в). По середині спинки від глибини вирізу паростка вгору і вниз відкласти 3,5 см. Від висоти паростка вгору відкласти висоту стійки коміра, тобто 3,5 див. Утворився кут розділити навпіл і на отриманої лінії відкласти 0,5 див. плечового зрізу від висоти паростка вправо відкласти 3,5 див. Оформити комір, як показано на рис. 68, ст. 


Деталі викрійок пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій(рис. 69) 


 Заднє полотнище викроїти по викрійці основного сукні. 


 Переднє полотнище (рис. 69, а). По нанесеній лінії викрійку розрізати від бокового зрізу, не дорізуючи до кінця плечової виточки 0,5 див. Закрити половину її, за рахунок чого відкриється нова витачками по боковому зрізу. Від фасонної лінії до кінця виточки позначте викрійку, залишок плечової виточки закрити, і вона відкриється за фасонної лінії планки. Бічну виточку вкоротити на 5 див. Викрійку планки на передньому полотнище вирізати тільки до лінії талії. 


 Планка (рис. 69, б). З викрійки переднього полотнища різцем зняти форму планки і вирізати її. При розкрої викрійку планки покласти до згину тканини. Подкрой для обробки нижній частині планки викроїти на 2 - 3 см вище лінії талії, але на 0,3 см вже планки. 


 Комір (рис. 69, в, г). Викроїти 6 деталей. Для переднього полотнища (див. рис. 69, в) 4 деталі, а для заднього (рис. 69, р) - 2 деталі. Нижню частину коміра викроїти вже верхній на 0,5 см. 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього, переднього полотнищ, планки та лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Подкрой для обробки нижній (отлетной) частини планки лицьовою стороною прикласти до лицьової сторони планки, приметайте і прітачать до надсічки на лінії талії. Вивернути планку на лицьову сторону, виправити шви, випустити перекат з боку планки на 0,1 - 0,2 см, промітати і приутюжить. 

4. Приметайте і прітачать внутрішнім швом планку до переднього полотнища сукні (деталь 2), складаючи їх лицьовою стороною всередину, від плечового зрізу до надсічки на лінії талії (втачать планку за допомогою переказного шва).

5. Змітати і стачать талевые виточки, плечові і бокові шви, втачивая одночасно в бічний шов планку. Перед сточуванням плечових швів в лівому плечовому зрізі обробити застібку. 

6. Змітати і стачать плечові шви верхнього і нижнього коміра. Скласти верхній і нижній комір лицьовою стороною всередину і обшиті навколо, залишаючи незастроченным 4 - 5 см, щоб вивернути її на лицьовий бік. Горловину обробити обтачкой, розрізаний по косій нитці. Ширина обтачку 3 см, довжина дорівнює вирізу горловини. 

7. Змітати і стачать рукави, обробити низ рукава, вметать і втачать рукав в пройму.

8. Прикріпити нижню частину планки до сукні потайними стібками. 

9. Підшити низ. Відпрасуйте сукню.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1333 | Рейтинг: 0.0/0