Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з підрізом в кінці горловини і м'якими складками

Сукня з вовняної або щільною шовкової тканини (розміри 48 - 58), відрізна по талії.Поличка з м'якими складками від горловини і підрізним клапаном, пристебнутим двома гудзиками. Спинка нижче талії з невеликим напуском. Рукав цільнокроєна, довгий, звужений донизу. Вузька спідниця з однобічною складкою спереду і ззаду. Сукня має вигляд плаття-костюма. 

Плаття такого фасону можна рекомендувати жінкам високого зросту. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 318) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею. 

 Спинка (рис. 318, а). Побудувати стійку. Від висоти паростка вгору відкласти 3 см, лінію середини спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто точки 3, і отримані точки з'єднати. Від точки перетину вниз відкласти 1 см, а від точки 3 вправо - 0,5 див. Оформити стійку. 

 Переднє полотнище (рис. 318, б). Для переміщення плечової виточки вершину горловини з'єднати з кінцем виточки. Побудувати стійку. Для цього продовжити лінію плечового зрізу на 1 см і від точки 1 вгору відкласти 3 див. Точку 3 з'єднати з лінією плеча плавною лінією. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 5 см. Від точки 5 провести пряму до перетину з лінією переміщення виточки. Від точки 5 вліво відкласти 3 - 4 див. З'єднати висоту стійки з точкою 3 - 4, оформляючи виріз каре. Для переміщення талевої виточки з'єднати кінець з кінцем плечової виточки.Від лінії талії по середині переду вниз відкласти 15 см, а по боковому зрізу 17 див. Отримані точки з'єднати. Від лінії талії вниз по боковому зрізу відкласти 9 див. Точку 9 з'єднати з першою лінією талевої виточки. Ця лінія є входом в кишеню.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 319) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинку викроїти по викрійці ліфа з суцільнокроєним рукавом і оформленої стійкою. 

Для напуску від лінії талії додати 3 - 4 см плюс 2 - 3 см на шов.

Подкроить обтачку для обробки стійки. 

 Заднє полотнище спідниці викроїти з припуском для односторонньої складки. 

 Поличка (рис. 319, а). По нанесеній лінії зробити розріз від точки 3 - 4 до кінця плечової і талевої виточок. Виточки закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині для м'якої складки. Потім по першій лінії отриманої виточки вниз відкласти 5 см і від точки 5 вліво зробити надсечку на половину глибини виточки. Подкроить обтачку для обробки стійки по частковій нитки. 

 Карман (рис. 319, б). При розкрої викрійку покласти.до згину тканини. Витачками залишається на відставання кишені. 

 Бічну деталь (рис. 319, в) викроїти разом з мішковиною кишені. Від лінії входу в кишеню по боковому зрізу довжина мішковини повинна бути дорівнює 6 див. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 319, г). При розкрої до середини викрійки додати на половину односторонньої складки 8 - 10 див. Талевую виточку зменшити по глибині, для чого половину її, тобто 2 см, перемістити під складку. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 319, р. 

Пошиття 

1. Відзначити середину полички, спинки, переднього і заднього полотнищ прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки

3. Обробити петлі однією або двома обтачками в горловині. 

4. По нанесеній лінії на поличці для закладання м'якою складки в горловині від точки 6 зробити надсечку до середини виточки (показано на рис. 319, а). Припуск, даний при розкрої по верхній частині підріза, відігнути на лицьову сторону, стачать з припуском в пайовому розрізі, виверніть на лицьову сторону, вимітати, підрізати з боку вивороту петлю, підшити зрізи петлі.

5. Змітати і стачать плечові шви і верхній шов рукава. Стачать підкрійні обтачку для обробки горловини по плечу, шов заутюжте. Додати обтачку лицьовим боком до лицьового боку горловини, поєднуючи плечові шви і середину спинки. Приметать, прітачать, шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, виробляючи перекат з боку ліфа на 0,1 - 0,2 див. Другий зріз обтачку в грубошерстних тканинах підшити хрестоподібним швом, а у виробах з тонких тканин підігнути на 0,7 см і підшити на машині, потім прикріпити вручну до плечовим швах і по середині спинки.Накласти підрізної клапан в горловині на ліф, зазначити місце пришива гудзики, поєднуючи силки.

6. Змітати і стачать бічні шви до надсічки втачіванія ластовіци. Змітати і стачать нижній шов рукава, посаживая по лінії ліктя рукав спинки, не дострачивая до низу 8 - 10 см для застібки. 

7. Вметать і втачать ластка з боку ліфа, звівши сходинку в кінці підріза на 0,2 - 0,3 см від зрізу. 

8. Обробити нижній зріз рукава. Оскільки рукав донизу вузький, по руці, по нижньому шву обробити застібку на кнопках (див. рис. 319, д).

9. Обробити петлі однією або двома обтачками на кишені (деталь 2).

10. Додати обтачку-мішковину для обробки лінії входу в кишеню лицьовим боком до лицьового боку кишені, приметайте і прітачать, відігнути мішковину в бік вивороту, випускаючи перекат з боку кишені на 0,1 - 0,2 див. 

11. Накласти заготовлену деталь на бічну деталь 3, поєднуючи силки і бічні зрізи, приметайте і стачать мішковину кишені. 

Підшити низ ліфа. 

12. Змітати і стачать складки по середині переднього і заднього полотнищ спідниці, а також талевые виточки на спідниці.

13. Накласти заготовлену нижню частина ліфа з кишенею виворотом на лицьову сторону спідниці, зрівнюючи талевые і бічні зрізи, і приметать. 

14. Змітати і стачать бічні зрізи переднього і заднього полотнищ спідниці. 

15. Приметайте і прітачать ліф до спідниці, поєднуючи бокові шви. 

16. Підшити низ спідниці, випрасувати, пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 935 | Рейтинг: 0.0/0