Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з підрізом нижче лінії грудей і м'якими складками
Сукня з однотонної тканини або в дрібний малюнок (розміри 48 - 62), суцільнокроєна. 


Полички з м'якими складками від підріза нижче лінії грудей. 

Переднє полотнище сукні із завищеною лінією талії, закінчується фігурним мисом, який відстрочена оздоблювальною строчкою. 


Прорізні кишені з листочками. 


Фігурна застібка закінчується односторонньої складкою. 


Спинка пряма з однобічною складкою. 


Рукав втачной, довгий, звужений донизу. 


Комір - цельнокроенная стійка. 


Плаття такого фасону рекомендується пропорційно складену і повну фігури. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 89) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 3аднее полотнище (рис. 89, а). До середини заднього полотнища додати 5 см на односторонню складку. Від верхнього кута паростка вгору відкласти 2,5 - 3 см і від отриманої точки вліво - 0,5 див. Середину спинки продовжити вгору на 2,5 - 3 див. Оформити комір-стійку, як показано на рис. 89, а. 


 Переднє полотнище (рис. 89, 6).Плечовий зріз продовжити в сторону середини полички на 1 см і від отриманої точки вгору відкласти 2,5 - 3 див. Оформити комір-стійку, як показано на рис. 89, б.Середину полички від глибини вирізу горловини до лінії талії розділити на чотири частини. Від нижньої точки ділення відкласти праворуч 2,5 см на захід поличок, вліво - 12 см, потім лінію від середини полички до точки 12 розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти вгору 7 див. Отримані точки 12, 7, 2, 5 з'єднати. Крапку 12 з'єднати з першою лінією зміненої талевої виточки.


По другій лінії талевої виточки на спідниці відкласти вниз 4 см, по боковому зрізу - 8 см і нанести лінію входу в кишеню, з'єднавши точку 8 до точки 4. Ширина листочки кишені 4 див.


До середини переднього полотнища сукні від фасонної лінії додати 6 см на односторонню складку. Подовжити застібку від талії на 19 див. Для оформлення заходу поличок від точки 7 по фасонної лінії під прямим кутом за середину полички вправо відкласти 6 див. Висоту коміра-стійки, глибину горловини і точку 6 з'єднати плавною лінією, а потім точку 6 з'єднати з нижньою точкою поділу на середині полички. Для утворення м'яких складок на ліфі необхідно нанести лінії розрізу викрійки від точки 7 до кінця плечової виточки і додаткову лінію розрізу, як показано на рис. 89.Для цього плечовий зріз від другої лінії виточки до пройми розділити навпіл. Лінію від точки 12 до точки 7 також розділити навпіл.Отримані точки ділення з'єднати.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 90) 

 Заднє полотнище (див. рис. 89, а) викроїти з отриманої викрійці з надбавкою на шви. 


 Переднє полотнище(рис. 90, а, б). По нанесених лініях викрійку розрізати. Зробити підріз по нанесеній лінії на поличці, не дорізуючи до плечового зрізу і кінця плечової виточки 0,5 см. При розкрої викрійку покласти так, щоб бокова частина лягла по частковій нитки. Плечову виточку закрити. Для утворення м'якої складки по другій лінії розрізу верхню частину полички (мал. 90, а) відвести вгору на 3 - 4 див. На мішковину кишені додати 10 - 12 див.


Деталь 3 розкроїти по частковій нитки разом з листочками і мішковиною кишені, як показано на рис. 90, б. Листочку і мішковину кишені можна викроїти окремо, при цьому другу частину мішковини викроїти за формою мішковини деталі 2 з підкладкової або основної тканини. 


Припуск на шви, односторонню складку і запаси показаний на рис. 90. 


Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки, застрочити складку на бажану довжину з поперечним закріпленням складки в кінці.

4. По нанесених лініях на поличці (деталь 2) закласти м'які складки. Прітачать мішковину кишені (якщо не вистачило тканини на мішковину при розкрої). 

5. На правій стороні переднього полотнища обробити обтачные петлі і застібку за рахунок припуску тканини на складку. В кінці застібки припуск на захід поличок перестрочить до середини правого полотнища. Ліву поличку обробити окремо подкройной обтачкой.Обтачке повинна заходити за середину переду на 1,5 см. Стачать складку. 

6. Обробити кишеню. 

 Перший варіант. Якщо листочки кишень цілокроєні з нижніми частинами мішковини кишень, то верхні краї мішковини кишень перегнути по нанесеній лінії, складаючи виворотом усередину. 

 Другий варіантЯкщо листочка викроєна окремо, то заготовлену листочку докласти обрізними краями до обріза краю спідниці, лицьовою стороною всередину. Якщо листочки викроєні без мішковини, то докласти мішковину виворотом вгору і прітачать одночасно з листочками.

7. Обробити верхній зріз фасонної лінії деталі 3 по лінії грудей за рахунок припуску тканини, даного при розкрої. Зрізи припуску відігнути по нанесених лініях на лицьову сторону. У кутах зайву тканину, зрізати і стачать зрізи, як показано на рис. 90, ст. Шви в кутах заутюжте, відігнути в бік вивороту, промітати і приутюжить. 

8. Стачать плечові шви.

9. Стачать подкройную обтачку паростка з обтачкой полички по плечовим швах.Приметать обтачку до вирізу горловини, поєднуючи плечові шви, прітачать, склавши обтачку і виріз горловини лицьовою стороною всередину, відігнути обтачку в бік вивороту.Вимітати, випускаючи перекат з боку сукні на 0,1 - 0,2 див. Другий зріз обтачку обшити на машині і прикріпити до плечовим швах і по паростку вручну. 

10. Закласти м'які складки на поличці деталі 2, потім накласти заготовлену деталь 3 на поличку, поєднуючи силки.

11. По лінії талевої виточки обрізний край деталі 3 підігнути всередину, промітати. Накласти деталь 3 на лицьову сторону деталі 2, поєднуючи сильця, і з'єднати з нею косими стібками через край, набираючи на голку дві нитки. Першу намітку видалити. Стачать деталі з боку вивороту, продовжуючи сходинку мішковині кишені. Вгорі по фасонної лінії настрочити оздоблювальною строчкою шириною 1 - 1,5 см. Стачать бічні шви. 

12. Стачать рукави, шов заутюжте. Обробити низ рукава обтачкой. Вметать і втачать рукава в пройму. 

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1288 | Рейтинг: 0.0/0