Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з підрізом на лівій поличці і драпіруванням
Асиметричне плаття з однотонної щільної тканини: панами, крепу, тонкої вовни (розміри 48 - 58), суцільнокроєна. На лівій поличці замість талевої виточки підріз, який закінчується м'якою складкою.Права поличка з двома м'якими складками входить в підріз на лівій поличці. У спідниці від підріза закладені дві м'які і одна одностороння складки. Спинка цельнокроенная.
Рукав цільнокроєна, тричетвертними. Комір - цельнокроенная стійка.
Таке плаття можна виконати відрізний по лінії талії з втачним довгим або коротким рукавом, а також суцільнокроєна з односторонніми складками на спідниці від підріза (див. кольоровий малюнок 1).
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 107)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.
Спинка (рис. 107, а). Побудувати суцільнокроєні стійку. Від висоти паростка вгору відкласти висоту стійки, тобто 3 див. Лінію середини спинки продовжити до рівня з точкою 3, з'єднати отримані лінії, від точки перетину вниз відкласти 1 см і від точки 3 вправо - 0,5 див.
Оформити стійку, як показано на рис. 107, а.
Переднє полотнище (рис. 107, б). Плечовий зріз від вершини горловини продовжити на висоту стійки, тобто на 3 см, і вгору під прямим кутом до отриманої лінії - 1 див. Оформити стійку, як показано на рис. 107, б. Точку 1 з'єднати з кінцем талевої виточки.Другу лінію талевої виточки від кінця до лінії талії розділити на три частини і першу точку поділу з'єднати з кінцем плечової виточки, а другу - з плечовим зрізом. Для оформлення підріза на лівій поличці від лінії талії по боковому зрізу вниз відкласти 15 - 16 див. По другій лінії виточки від лінії талії вниз відкласти 7 - 8 див.Точки 15 - 16, 7 - 8 з'єднати прямою лінією, продовживши її від точки 7 - 8 вліво на 3 див. Точку 3 з'єднати з першою лінією талевої виточки для оформлення підрізу. Лінію підріза від точки 3 до точки 15 - 16 розділити навпіл і одну половину розділити на три частини і точок ділення провести прямі, паралельні середини переду, до лінії низу. Для заходу лівої полички лінію підріза від точки 3 продовжити до талевої виточки правого полотнища, побудувати стійку так само, як на правому полотнище, і вищу точку стійки з'єднати з кінцем другий талевої виточки.Для прямого сукні по лінії низу прибрати расклеш, тобто від лінії стегон провести пряму до лінії низу.
Деталі пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 108)
Заднє полотнище викроїти по викрійці сукні з суцільнокроєним трехчетвертным рукавом і ластовицею.
Переднє полотнище (рис. 108, а, б, в). Щоб не порушити контури викрійки, перенести різцем або через тонку папір викрійку лівої полички (показана пунктирною лінією) і вирізати її. Для переміщення плечової виточки зробити розріз від точки ділення на талевої вытачке до кінця плечової, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова для м'якої складки. Для отримання другої складки розрізати викрійку по фасонної лінії, не дорізуючи до плечового зрізу 0,5 см, і відвести вгору на 10 - 12 див. Розрізані частини викрійки спідниці відвести вправо на 6 - 8 і 8 - 10 см для м'яких складок.Для односторонньої складки дати припуск на половину глибини складки на правому полотнище і бічній деталі 3 (рис. 108, в) по 6 - 8 см і на шов по 1 5 див.
У лівій поличці (рис. 108, б) плечову виточку перенести на лінію талії. Для цього зробити підріз від кінця талевої виточки до кінця плечової, закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками (для глибокої м'якою складки).
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 108.
Пошиття
1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ сукні.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. По середині талевої виточки на лівій поличці зробити розріз на 15 - 16 см для втачіванія драпірування на правій поличці.
4. Приметайте і прітачать до переднього полотнища (деталь 1) бічну деталь 3 спідниці (рис.108, в) по зрізах припуску для односторонньої складки.
Укласти драпіровку на правій поличці і спідниці.
5. Припуск, даний при розкрої, за фасонному подрєзу низу лівої полички відігнути в бік вивороту і промітати.
6. Покласти праву поличку в підріз лівої, змітати з вытачке з боку вивороту, накласти підігнутий зріз лівої полички на спідницю, поєднуючи сильця, і приметать переказним швом.
7. Змітати плечові і бокові шви полички і спинки, нижній шов рукава і зробити примірку сукні. Якщо плаття виявилося широким по талії, то надлишок тканини забрати з боку задрапірованому правої полички в підріз по вытачке на лівій поличці до хорошого облягання. Напрям, місце драпірування і глибину складок уточнити на першій примірці.
8. Після примірки розпороти бокові шви. Стачать плечові шви, обробити горловину подкройной обтачкой. Стачать обтачку за плечового зрізу, шов заутюжте. Додати обтачку лицьовим боком до лицьового боку ліфа, приметайте і прітачать, шов приточування заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку сукні на 0,1 - 0,2 см, промітати, приутюжить. Другий зріз обтачку відігнути в бік вивороту на 0,7 см, прострочити і прикріпити вручну 5 - 6 стібками через 5 - 6 див. Стачать талевую виточку на правому полотнище.Стачать талевую виточку лівої полички разом зі зрізом правої полички, закріплюючи вгорі складку поперечної рядком.
9. Стачать з вивороту ліву поличку з спідницею, довівши сходинку до кута фасонної лінії наскільки дозволить підійти машина. Куточок підшити потайними стібками вручну.
10. Змітати і стачать бічні шви, а також нижній шов рукава.
11. Вметать і втачать ластка, втачивая її за ліфа.
12. Обробити нижній зріз рукава поперечної обтачкой, ширина якої 5 - 6 див. Обтачку докласти лицьовим боком до лицьового боку рукава, приметать, стачать кінці обтачку, шов заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту, виправити шов, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 см, промітати, другий зріз обтачку відігнути в бік вивороту на 0,5 - 0,7 см і підшити вручну потайними стібками.
13. Підшити низ, відпрасуйте сукню, пришити гудзики.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1333
| Рейтинг: 0.0/0 |
|