Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з підрізом і вставкою на передньому полотнищі
Сукня з кольорового шовку або бавовняної тканини (розміри 48 - 60). 

Переднє полотнище суцільнокроєна зі вставкою, у верхній частині якої закладені м'які складки. 

Середина переду до підріза на спідниці із застібкою. 

Втачной клин злегка присобран. 

Заднє полотнище з трьох клинів. 

Бічні клини по лінії талії відрізні. 

На худорляву фігуру їх можна зібрати, а на повну заднє полотнище добре робити суцільнокроєна. 

Рукав втачной, тричетвертними. 

Комір - невелика цельнокроенная стійка. 

Плаття такого фасону можна рекомендувати пропорційно складених і повним жінкам.

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 130) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 3аднее полотнище (рис. 130, а). Побудувати суцільнокроєні стійку. Для цього від висоти паростка вгору відкласти 2,5 см, середину спинки продовжити до рівня з точкою 2,5, отримані точки з'єднати. Від точки перетину і ат точки 2,5 відкласти по 0,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 130, а.

Від ширини вирізу паростка по плечового зрізу вправо відкласти 6 см і отриману точку з'єднати з кінцем талевої виточки. Від точки 6 вправо відкласти ширину виточки (1 см) і від точки 6 вниз - довжину її (7 - 8 см). Точки 1, 7 - 8 з'єднати. Нанести лінії расклеша клинів, для чого лінії талевых виточок продовжити вниз до перетину з лінією низу. Лінія відрізу бічного клина проходить від бічного зрізу до талевої виточки.

 Примітка. Ширина клину по плечового зрізу може бути вже, т. е. 4 см (за бажанням). Щоб підкреслити лінію талії, фасонна лінія з плечового зрізу робиться ширше (тобто створюється видимість вузької талії)

 Переднє полотнище (рис. 130, б).Побудувати суцільнокроєні стійку. Плечовий зріз від вершини горловини вправо продовжити на 1 см, і від точки 1 вгору відкласти 2,5 див. Точку 2,5 з'єднати з плечовим зрізом, як показано на рис. 130, б.

Нанести лінію відрізу вставки. Для цього від лінії талії вгору по середині переду відкласти 16 см, вниз - 13 див. Потім від точки 16 провести лінію вліво під прямим кутом до середини переднього полотнища до перетину з лінією виточки. Від точок 16, 13 вправо відкласти 2 - 2,5 см для заходження на застібку. Отримані точки з'єднати. Оформити виріз горловини, з'єднавши точки 2,5 з заходом застібки.

Для отримання збірок (драпірування) на поличці нанести лінії розрізу від кінця плечової виточки до підрізу. Ширину плечового зрізу від першої лінії виточки до вершини горловини розділити навпіл і від крапки розподілу вниз паралельно першій лінії виточки провести лінію до підрізу. 

Для кращого облягання сукні побудувати другу виточку по лінії талії. Для цього талевую виточку розділити на дві глибиною по 2 див. Одну залишити на місці, другу перенести ближче до бічного зрізу.

Нанести лінії расклеша клинів на спідниці переднього полотнища сукні, продовживши лінії талевої виточки вниз до перетину з лінією низу. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 131) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. Щоб зберегти основні лінії викрійки, по лініях расклеша клинів розрізати її зубцями або зняти окремо кожен клин різцем, підклавши під викрійку чистий аркуш паперу. 

 3аднее полотнище(рис. 131, а, б, в) викроїти з отриманих деталей викрійки. До бічного клину спідниці (деталь 3) по лінії талії додати на складання 4 - 5 см в залежності від фігури. На повну фігуру замість надбавки на збірку можна злегка зробити посадку клину по талії або викроїти клин суцільнокроєні.Викроїти обтачку для обробки стійки спинки по частковій нитки (подкрой показаний штрихами). 

 Переднє полотнище (рис. 131, г, д, е). Для отримання драпірування (зборок) по лінії підріза (деталь 4) по нанесених лініях викрійку розрізати і розсунути на 6 - 8 см Для правильного з'єднання деталей нанести контрольні точки по лінії талії. В деталі 4 по лінії низу ліфа дати припуск на шви і запаси 3 - 4 см, щоб можна було на примірці підняти або опустити лінію підрізу. Для цієї ж мети додати більше на шви і деталі до 5.

Для отримання збірок по клину (деталь 6) від згину тканини викрійку відсунути на 8 - 10 см. Для більшого расклеша по лінії низу дати припуск 5 см і отриману точку з'єднати з верхньою лінією. 

Припуск на шви показаний на рис. 131. 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього полотнища і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. По лінії талії бічні клини до спинки зібрати в збірку (деталь 3), змітати і стачайте їх з бочками спинки (деталь 2 з деталлю 3) по лінії талії, складаючи лицьовою стороною всередину.

4. Змітати і стачать середній клин з бічними, починаючи від плечового зрізу до лінії низу, складаючи лицьовою стороною всередину.

5. Змітати і стачать плечові шви переднього і заднього полотнищ сукні, обметати зрізи, запрасувати шов в сторону спинки. В згині стійки плечовий шов помітьте і заутюжте.Змітати і стачать обтачку по плечовим швах, нижній зріз подкройной обтачку відігнути в бік вивороту на 0,7 - 1 см, обшити на 0,1 - 0,2 см від згину і приутюжить. Додати обтачку лицьовим боком до лицьового боку горловини, поєднуючи середину спинки і плечові шви, приметайте і прітачать швом шириною 0,7 див.Шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 см, вимітати, злегка приутюжить.Прикріпити обтачку в декількох місцях до сукні. Видалити намітку і відпрасуйте до повного прилягання обтачку.

6. Зібрати на складання нижній зріз полички (деталь 4) і верхній зріз середнього клина переду спідниці (деталь 6). 

7. Обробити петлі на вставці (деталь 5) однією або двома обтачками. 

8. Обробити застібку і подзастежку дольовими обтачками або припуском, даним при розкрої. 

9. Припуск, даний при розкрої по верхньому і нижньому зрізах вставки (деталь 5), відігнути в бік вивороту, промітати і приутюжить, накласти її на поличку і клин, поєднуючи силки, приметайте і прітачать з лицьової сторони швом шириною 0,7 - 1 см шовковою ниткою в тон виробу.

10. Змітати і стачать талевые виточки на передньому полотнище сукні. 

11. Змітати і стачать бічні частина переднього полотнища (деталь 4) зі вставкою і клином (деталь 5, 6) стачного швом. 

12. Змітати і стачать бічні шви переднього і заднього полотнищ спідниці. 

13. Стачать шви рукава, обробити низ рукава поперечної обтачкой шириною 4 - 5 див. 

14. Підшити низ сукні потайними стібками, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1133 | Рейтинг: 0.0/0