Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з підрізними бочками і пластроном
Сукня з кольоровою бавовняної тканини (розміри 48 - 60). 

Переднє полотнище з підрізом від бокового шва до горловини і м'якими складками замість виточок. 

Від пластрона і підріза на спідниці закладені односторонні складки. 

Заднє полотнище з подовженою лінією талії, підрізними бочками і односторонніми складками. 

Рукав втачной, тричетвертними, донизу злегка звужений. 

Виріз горловини мисом. 

Обробка мису, низу рукава і бант з тканини в тон сукні. 


Плаття такого фасону рекомендується пропорційно складених і повним жінкам.


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 127)


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


 3аднее полотнище (рис. 127, а). Продовжити лінію виточки спідниці до низу, для расклеша клинів по боковому зрізу від лінії талії вниз відкласти 5 - 6 см, з другої лінії виточки - 8 - 10 див. Отримані точки з'єднати плавною лінією.Довжину підріза по боковому зрізу і від лінії талії зробити за бажанням, тобто в залежності від фігури його можна оформити на 1 - 2 см вище або нижче. 


 Переднє полотнище (рис. 127, б). Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 8 - 10 см і вліво 2,5 див. Вершину горловини з'єднати з точкою 2,5. Від кінця плечової виточки відкласти вниз 3 - 5 див. Бічний зріз полички від пройми до талії розділити навпіл і оформити лінію підріза, з'єднавши точку поділу з пунктами 3 - 5 і 2,5 плавною лінією, як показано на рис. 127, б.


Для отримання двох м'яких складок по плечового зрізу від першої лінії виточки вправо відкласти 3 см, потім отриману точку і кінець плечової виточки з'єднати з лінією підрізу. На викрійці нанести лінії расклеша клинів, для чого продовжити лінії виточки спідниці до низу так само, як і на задньому полотнищі (расклеш клинів робиться за бажанням, можна збільшити його і від бічного зрізу). Потім нанести лінії підріза так само, як і на спинці.


Для односторонньої складки по подрєзу на передньому полотнищі спідниці відкласти вліво 6 - 7 см. Від отриманої точки провести вниз лінію до низу, паралельну середини переду. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 128) 

Щоб зберегти основні лінії викрійки, по лініях расклеша клинів розрізати її зубцями або форму клинів зняти різцем, підклавши під викрійку чистий аркуш паперу. 

 Заднє полотнище (рис. 128, а, б). Спинку викроїти з отриманої викройкою. Для односторонньої складки до пластрону і до двох бокових клинам дати припуск на полскладки, тобто 7 див. 

 Переднє полотнище (рис. 128, в, г, д). Для отримання двох м'яких складок у верхній частині ліфа (деталь 3) по нанесених лініях зробити розрізи, не дорізуючи до плечового зрізу 0,5 см, і викрійку розсунути по першому і другому розрізу на 5 см (можна викроїти і без шва по середині, поклавши деталь до згину тканини) . В деталі 4 (рис. 128, д) від вирізу горловини вгору додати 4 - 6 см для обробки клапана (верхнього зрізу) або подкроить обтачку по клапану (подкрой обтачку показаний штрихами). 

Для отримання односторонніх складок на передньому полотнищі спідниці деталі 4, 6, 7 розсунути на 10 - 12 див. 

 Примітка. На тканини спочатку можна закласти складки, змітати, з'єднати деталі викрійки, накласти на тканину, після чого приступити до розкрою

Якщо ширина тканини не дозволяє викроїти ціле полотнище, можна по середині внутрішнього згину складки зробити шов. 

 Рукав звужений донизу викроїти по викрійці основного креслення. 

 Бант викроїти з двох частин. 

Припуск на шви показаний на рис. 128.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища сукні прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Зробити надсечку на задньому полотнищі на ширину припуску для складки. Приметать бічній клин (деталь 2) до заднього полотнища, поєднуючи зрізи припуску на полскладки, швом шириною 0,7 - 1 див. 

4. Змітати талевые виточки на спинці, потім стачать, одночасно сточуючи зрізи припуску для складки. 

5. Стачать верхню частину полички по середині деталі 3, шов заутюжте, потім закласти м'які складки (згин складки повинен бути в сторону середини переду).

6. Приметайте і прітачать бочок (деталь 5) до пластрону переднього полотнища, поєднуючи силки і складаючи лицьовою стороною всередину. 

7. Припуск, даний при розкрої по верхньому зрізу бочка і пластрона, відігнути в бік вивороту, накласти на верхню частину полички (деталь 3), поєднуючи силки, приметать переказним швом, потім прітачать з боку вивороту. 

8. Закласти складки на передньому полотнищі спідниці (згин складки повинен бути в бік бічного зрізу). 

9. Змітати і стачать бічний шов спинки і полички, шов заутюжте.

10. Змітати і стачать бічні шви переднього і заднього полотнищ спідниці, шов запрасувати в сторону середини переду. 

11. Припуск, даний при розкрої, за подрєзу полички і спинки відігнути в бік вивороту, промітати і приутюжить, при цьому праска ставити поперек, щоб не розтягнути зріз. 

12. Накласти ліф сукні на бічні спідниці клини, поєднуючи основні лінії викрійки, приметать переказним швом і прітачать з боку вивороту (див. Сукню оригінального крою з драпіруванням від фігурного підріза). 

13. Змітати і стачать плечові шви полички і спинки, шов запрасувати в сторону спинки.

14. Обробити горловину і росток подкройной обтачкой. Стачать кінці обтачек по плечу, шов заутюжте. Скласти обтачку з горловиною лицьовою стороною всередину, приметайте і прітачать швом шириною 0,7 см, зробити надсічки в горловині, шов заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 див. Другий зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см, прострочити, потім прикріпити ручними стібками до виробу.

15. Стачать шов рукава, запрасувати шов сточування в бік передньої частини, обробити низ подкройной обтачкой шириною 4 - 5 див.

16. Вметать і втачать рукав в пройму. 

17. Підшити низ сукні потайними стібками, відпрасуйте. 

18. Для обробки горловини взяти смужку оздоблювальної тканини, викроєні по косій нитці, рівну лінії пришива паростка і горловини плюс 5 - 6 см, шириною 5 - 6 см, перегнути навпіл, зрівнюючи зрізи, обробити їх косими стібками або скласти лицьовим боком всередину, стачать і виверніть на лицьову сторону, запрасувати навпіл і тимчасово прикріпити до горловини.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1172 | Рейтинг: 0.0/0