Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з підрізним клапаном від бічного шва
Плаття з тонкої вовняної або бавовняної тканини однотонної або в дрібний малюнок (розміри 48 - 64), суцільнокроєна, з підрізами від бокового шва і цельнокроенными клапанами, пристебнутими до м'якої складці. Попереду одностороння складка. Спинка пряма.Рукав втачной, тричетвертними. Комір цільнокроєна, застібка на три гудзики.

Плаття такого фасону можна рекомендувати для майбутньої матері, а також на повну фігуру. Для майбутньої матері, воно зручно тим, що по мірі повноти за рахунок глибокої складки клапан можна застібати. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 264)

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Переднє полотнище (рис. 264). Для побудови цельнокроенного коміра глибину вирізу горловини з'єднати з вершиною її, продовживши лінію на 8 см, тобто на ширину вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см. Від точки 8 під прямим кутом відкласти ширину коміра, тобто 8 - 9 см, і вліво 1 см. Від вершини горловини вправо відкласти ширину отлетной частини коміра (12 - 15 см), а від глибини вирізу горловини вниз - 6 см. Для заходу застібки від точки 6 вправо відкласти 2 см, а для вирізу горловини вліво - 2 див. Оформити комір, як показано на рис. 264.

Для оформлення фігурного підріза від глибини пройми вниз відкласти 4 см і точку 4 з'єднати з серединою талевої виточки. На проведеній лінії вліво відкласти 6 см, а від точки 6 вниз - 8 див. Точку 8 з'єднати також з серединою талевої виточки. Для отримання м'яких складок в підріз від клапана провести лінію розрізу викрійки до низу. 

Для переміщення плечової виточки на лінію талії з'єднати кінець з кінцем талевої виточки. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 265) 

 3аднее полотнище викроїти по викрійці основного креслення сукні без змін. 

 Переднє полотнище (рис. 265). По нанесених лініях викрійку розрізати від точки 4 по боковому зрізу до середини виточки, потім до точки 8 і до лінії низу, не дорізуючи 0,5 див. Зробити розріз від кінця талевої виточки, не дорізуючи до кінця плечової 0,5 див. Плечову виточку закрити (прикладаючи частину викрійки б до а), за рахунок чого відкриється нова збільшена витачками на лінії талії.

Для м'якої складки в підріз від клапана відвести бічну частину викрійки з лінії розрізу на 5 - 6 см вліво. При розкрої вийде одна деталь. Подкроить обтачку для обробки клапана (показано штрихами). 

На односторонню складку до середини переднього полотнища дати припуск 6 - 7 см, а по лінії низу на підшивку - 5 див.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину переднього і заднього полотнищ сукні прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать виточки по спинці, запрасувати їх до середини заднього полотнища.

4. На передньому полотнище сукні з фасонної лінії розрізу не робити до обробки клапана.Обробити петлю на цельнокроенном клапані, потім скласти подкройную обтачку і клапан лицьовою стороною всередину, змітати і стачать з боку вивороту по силкам. Після цього по нанесеній фасонної лінії розрізати, відступивши від шва сточування на 0,5 см, вивернути клапан на лицьову сторону, виправити шов. Таким чином можна отримати цільнокроєна клапан за рахунок глибини виточки, а під клапаном випад тканини на основній деталі сукні.Для зручності обробки вирівняти лінію зрізу, для чого шматочок тканини з вирізаною формі клапана з припуском на шви по 1 - 1,5 см викроїти з тієї ж нитки. Підігніть зріз на сукню, приметайте до шматочка тканини простим швом, прітачать. Припуск, даний при розкрої по нижньому зрізу деталі, відігнути в бік вивороту, приметать переказним швом на поличку, поєднуючи сильця, і прітачать внутрішнім швом, одночасно сточуючи подкрой клапана зі зрізом шматочка тканини. Закласти м'які складки і прикріпити їх під клапаном.Гудзик пришити після другої примірки.

5. Обробити петлі на передньому полотнище сукні. Перша петля повинна бути розташована на 1,5 см від вирізу горловини і краю полузаноса, відстань між петлями по 6 див. 

6. Змітати і стачать нижній комір по середині, шов заутюжте. Вметать комір у росток, змітати і стачать плечові шви полички і спинки, одночасно втачивая комір в росток.

7. Розрізати переднє полотнище по згину складки на 18 - 20 см вниз для застібки. Припуск відігнути на лицьову сторону по згину полузаноса, приметать залишок тканини до нижнього зрізу коміра і прітачать. Приметать верхній комір нижнім, в куточках комір посадити. Пристрочите одночасно з полузаносом. На лівій поличці обробити застібку підкладкової тканиною. 

Другий зріз верхнього коміра у паростку підшити ручними стібками за шов приточування. 

8. Змітати і стачать бічні шви і заутюжте. 

9. Вметать і втачать рукава в пройму. 

10. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 835 | Рейтинг: 0.0/0