Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з м'якими складками у горловині і оздоблювальною строчкою
Сукня з вовняної або напіввовняної однотонної тканини (розміри 46 - 52), відрізне по лінії талії. Ліф прилеглий.Поличка з настрочені бочками, в горловині дві м'які складки. Спинка зі швом посередині. 

Спідниця розкльошена, по середині заднього полотнища одностороння складка. Переднє полотнище з прорізними кишенями і отлетными клапанами. Від кишень вниз розташовані односторонні складки. Рукав цільнокроєна, тричетвертними, звужений донизу. Комір пришивной. 

Комір, бочок, клапани кишень оброблені широкої рядком шовковими нитками в тон виробу.

Плаття такого фасону рекомендується для пропорційно складених фігур. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 52) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.

 Заднє полотнище (рис. 52, а). Нанести лінію відрізу ліфа по лінії талії. Для отримання расклешенной спідниці нанести лінію розрізу від кінця талевої виточки до лінії низу. 

 Переднє полотнище (рис. 52, б). Виріз горловини розділити на три частини. Нанести лінію розрізу від нижньої точки ділення горловини до кінця плечової виточки. Від глибини вирізу горловини по лінії середини переду вниз відкласти 22 див. Від точки 22 вліво відкласти 9 див. З'єднати точку 9 з серединою фронту по лінії талії, як показано на рис. 52, б. 

Бічний зріз до лінії талії розділити на три частини. Верхню точку поділу з'єднати з точкою 9.Лінія талії є лінією відрізу ліфа від спідниці. 

 Лінія входу в кишеню. Від лінії талії вниз по вытачке відкласти 6 см, і від точки 6 вліво - 13 см, а вниз - 4 див. Точки 4, 6 з'єднати, отриману лінію розділити навпіл і вниз відкласти 1 див. Оформити вхід в кишеню плавною лінією. 

 Ширина клапана кишеніВід точок 4, 6 вниз відкласти 5 см, подовжити клапан по лінії низу від точки 5 вліво на 1 см і від точки 5 вправо на 2,5 см. Оформити лінію низу клапана, як показано на рис. 52, б (деталь 7). 

Для отримання складки і расклеша спідниці від точки 4 до низу провести лінію розрізу, паралельну лінії середини переднього полотнища. 

 Бант (рис. 52, в). Довжина банта 17 см, ширина - 5 см. З кожної сторони лінії низу зняти за 2 див. 

 Комір (рис. 52, г). Довжина коміра 20 див. Вона дорівнює лінії пришива по горловині і паростка плюс на захід застібки 2,5 см або ПОШ + 2 = 20 см. Ширина 10 - 12 см (у розгорнутому вигляді). 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 53) 

 Спинка (рис. 53, а). Спинку викроїти заготовленої за викройкою. До середини спинки дати припуск для заходу застібки 2 див. Для обробки низу рукава викроїти обтачку (подкрой обтачку показаний штрихами). 

 3аднее полотнище спідниці (рис. 53, б). До середини викрійки дати припуск на односторонню складку 6 - 7 див. По нанесеній лінії викрійку розрізати, талевую виточку закрити, за рахунок чого вийде расклеш. По лінії низу від бічного зрізу дати припуск для расклеша 5 - 6 см (за бажанням). 

 Поличка (рис. 53, в, г). По нанесених лініях викрійку розрізати. Від горловини до кінця плечової виточки зробити розріз, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині. Для обробки клапана, що виходить від виточки, додати від гирла вгору 8 - 10 см. Від точки 8 - 10 вліво відкласти 4 - 5 см, а на половині знову відкритої виточки зробити розріз для продергивания банта довжиною, рівній ширині його, тобто 3 - 4 см. 

Для обробки верхнього зрізу деталі 4 подкроить обтачку по частковій нитки шириною 4 - 5 см (рис. 53, м), 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 53, д). По нанесених лініях викрійку розрізати. Потім з викрійки перевести різцем або через тонку папір клапан, а до середини переднього полотнища (деталь 5) додати на односторонню складку 7 - 8 см. 

До внутрішнього зрізу (деталь 5) дати припуск на мішковину кишені і на половину ширини односторонньої складки 6 - 7 см. Для подкроя мішковини обмеловать на тканини деталь 5, потім перевернути викрійку на ліву сторону і обвести вдруге лінію входу в кишеню.Довжина мішковини 11 - 12 см (за бажанням).

До внутрішнього зрізу бічній деталі (рис. 53, е) переднього полотнища спідниці додати на половину ширини складки 6 - 7 см, на расклеш по лінії низу - 4 см і до бічного зрізу - 6 див.

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 53.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину полички, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Стачать спинку по середині до застібки, змітати і стачать виточки на спинці і бічній деталі полички. 

4. Замітати в горловині на поличці м'які складки. Для продергивания банта у глибині складки від горловини вниз зробити розріз на 3 - 4 см, т, е. на ширину банта. Зрізи обметати петлі.

5. Обробити верхній зріз бочка (деталь 4) подкройной обтачкой шириною 4 - 5 див. Прокласти оздоблювальну строчку, намітати і настрочити бочок на поличку (рядок прокласти після першої примірки, уточнивши місце розташування та ширину її). 

6. Зрізи застібки окантувати обтачкой з тонкої тканини. Застібка може бути на гудзиках, кнопках і на гачках.

7. Змітати і стачать плечові і бокові шви. Зріз рукава і бічний зріз стачать до надсічки, вметать і втачать ластовицею втачивая її на поличці і спинці одним прийомом, зводячи сходинку в кінцях подрєзов на поличці і спинці на 0,2 - 0,3 см від зрізу. Для міцності в шкарпетці ластовицею рекомендується перестрочить з лицьової сторони шовковою ниткою в тон виробу. Для цього зрізи її відігнути в сторону виробу, промітати по шву пришивання з лицьового боку, потім прокласти строчку на 0,1 - 0,2 см від шва втачіванія ластовіци.

8. Стачать кінці коміра для застібки по спинці, виверніть на лицьову сторону, виправити шви, приутюжить. Скласти комір вдвічі, виворотом всередину, зрівнюючи зрізи, і промітати по згину і зрізах. З боку вивороту отлетной частина коміра відтягнути праскою для кращого облягання. Прокласти оздоблювальну строчку по коміру. 

9. М'які складки в горловині закріпити поперечної рядком від кінця розрізу петлі на 2 - 3 см.

10. На задньому полотнищі спідниці змітати і стачать односторонню складку так, щоб шов сточування збігся зі швом на спинці ліфа.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1276 | Рейтинг: 0.0/0