Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з круглим вирізом горловини і підрізом від плеча
Літнє плаття з шовку, тонкої вовняної чи бавовняної тканини однотонної або в дрібний малюнок (розміри 44 - 50), відрізне по лінії талії. 

Ліф прилягає з підрізом від плеча і легким драпіруванням в кінці підрізу. 

Поличка з застібкою спереду, закінчується по талії отлетным клапаном, який пристібається до поясу на два ґудзики. 

Спідниця двошовний, із зустрічною і двома односторонніми м'якими складками по середині переднього і заднього полотнищ. 

Рукав цільнокроєна, короткий. 

Круглий виріз горловини.

Оздоблення до сукні пояс з яскравої смугастої тканини, вовна плаття може бути з оксамиту або з тканини, що гармонує з кольором. 

Гудзики в тон пояса. 

Плаття такого фасону можна рекомендувати молодим або середнього віку високим жінкам, а також худорлявим. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 170) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 3аднее полотнище (рис. 170, а) Поглибити і розширити виріз паростка на 3 - 4 див. Лінія талії буде лінією відрізу спинки від спідниці. Для отримання расклешенной спідниці нанести лінії розрізу від кінця талевої виточки до низу.Відстань від талевої виточки до бічного зрізу розділити навпіл і нанести другу лінію розрізу паралельно першій. 

 Переднє полотнище (рис. 170, б). Поглибити і розширити виріз горловини на 3 - 4 див. плечового зрізу нанести ширину полукокетки, рівну ширині плеча полички плюс 1,5 - 2 див. Г1о першої і другої ліній виточки від плечового зрізу відкласти 12 см від вершини горловини вниз, паралельно лінії середини переду, - 16 див. Оформити лінію підріза полукокетки, з'єднавши точки 9 - 10, 12, 12 і 16, як показано на рис.170, б. Для отримання другої м'якою складки від точки 16 вниз продовжити лінію на довжину виточки і з'єднати кінець її з отриманою лінією.

До середини переду від глибини горловини і лінії талії дати припуск для заходу застібки 3 см, а для оформлення клапана від лінії талії відкласти вліво і вниз по 3 см Від точки 3 з лівої сторони відкласти вгору 6 - 8 см для підріза клапана. 

Для отримання расклешенной спідниці нанести лінії розрізу викрійки від кінця талевої виточки до низу паралельно середині переднього полотнища спідниці. Відстань від талевої виточки до бічного зрізу розділити навпіл і нанести другу лінію розрізу викрійки паралельно першій. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 171) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинку (рис. 171, а) викроїти з отриманої викрійці, поклавши середину викрійки до згину тканини. 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 171, б). Для отримання зустрічної складки середину викрійки відсунути від згину тканини на 10 см. Для расклеша викрійку по нанесених лініях розрізати. Талевую виточку закрити і розсунути викроєні деталі 2 і 3 з відстанню між ними по 8 - 10 см для отримання м'якої складки. По лінії низу деталі 3 і 4 розсунути на 5 см і від бічного зрізу додати також для расклеша 5 див.

 ПриміткаПри розкрої розкльошених спідниць зі складками потрібно нанести розташування складок, закласти і змітати їх, потім покласти отриману викрійку на тканину так, щоб розташування лінії складок на викрійці співпало з закладеними складками на тканини, після чого приступити до розкрою

 Поличка (рис. 171, в). Для обробки застібки і клапана дати припуск (якщо дозволяє ширина тканини) 7 см, тобто ширину клапана плюс 1 см на шов. На лівій поличці подкроить обтачку по частковій нитки шириною 7 см для обробки подзастежки і підріза на правій поличці. Від плечового зрізу по нанесеній лінії полукокетки зробити розріз. Закрити плечову виточку на полукокетке, продовживши підріз до точки 16, потім зробити підріз від кінця плечової виточки та залишок її розділити на дві м'які складки. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 171, г) викроїти так само, як і заднє. 

 Пояс викроїти з оздоблювальної тканини. Ширина його повинна бути дорівнює ширині підріза клапана плюс 2 см на шви (8 - 10 см), а довжина окружності талії плюс 5 - 6 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 171.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину всіх деталей прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Закласти м'які складки на поличці в кінці підріза полукокетки (підріз зробити посередині від сили). 

4. У поличці змітати лінію підрізу. Скласти лицьовим боком всередину зрізи полички з полукокеткой, поєднуючи силки, стачать внутрішнім швом, починаючи від плечових зрізів, в кінці підріза сходинку звести нанівець. Шов відігнути в бік полукокетки, потім прокласти з лицьової сторони оздоблювальну строчку шириною 0,5 см нитками в тон виробу.

5. Обробити петлі на правій поличці однією або двома обтачками (одну петлю в поперечному напрямку, дві на клапані в пайовому), змітати і стачать талевые виточки на спинці і поличці. 

6. Змітати і стачать плечові шви, шов заутюжте або запрасувати в сторону спинки. 

7. Обробити подзастежку на лівій поличці, скласти обтачку зі зрізом полички лицьовою стороною всередину, змітати і стачать.

8. Приметать подкройную обтачку для обробки вирізу горловини полички до припуск для обробки застібки правої полички. Для цього припуск, даний при розкрої, відігнути на лицьову сторону полички. Стачать обтачку з припуском і з обтачкой подзастежки лівої полички, шов заутюжте. Прітачать обтачку до вирізу горловини і паростку (шов обтачку повинен збігатися з плечовим швом).

9. Обробити клапан припуском, даним при розкрої, до підріза клапана. Від клапана зріз припуску для обробки правої полички підігнути на виворіт, відступивши 0,1 - 0,2 см від згину, і прострочити. Зайву тканину у куточках клапана зрізати, вивернути її на лицьовий бік, виправити шов, вимітати, відігнути обтачку горловини на лицьову сторону, випускаючи перекат з боку горловини і паростка, вимітати і приутюжить.Другий зріз обтачку підігнути на виворіт, прострочити, відступивши від згину на 0,1 - 0,2 см, потім підшити потайними стібками (клапан обробити після першої примірки, уточнивши довжину підріза для продергивания пояса).

10. Приметайте і прітачать підріз клапана на правій пол6чке до зрізу припуску для заходу застібки лівої полички. 

11. Змітати і стачать бічні шви. 

12. Обробити пройму подкройной обтачкой. 

13. Закласти зустрічні і односторонні складки на спідниці. 

14. Стачать бічні шви спідниці. 

15. Прітачать ліф до спідниці стачного швом. 

16. Підшити низ сукні.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1004 | Рейтинг: 0.0/0