Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з клешевой спідницею оригінального покрою
Сукня з шовку або тонкої вовняної тканини (розміри 46 - 52), відрізне вище лінії талії. Спідниця без талевых виточок, пишна із закладеними спереду і ззаду зустрічними складками. Спідниця попереду настрочується на ліф широкої оздоблювальною строчкою. Складки закріплені закрепками. Рукава втачного або цілокроєні, що закінчуються манжетами.
Комір - цельнокроенная стійка.
Плаття такого фасону рекомендується молодим худорлявим жінкам.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 64)
Фасон розроблений за викройкою основного кресленнясукні.
Заднє полотнище (рис. 64, а). Від висоти паростка вгору відкласти 2,5 див. Середину спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто точки 2,5, отримані точки з'єднати і від точки перетину вниз відкласти 1 см, а від точки 2,5 вліво 0,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 64, а.
Талевую виточку перенести до середини заднього полотнища і побудувати її глибиною 3 см, а залишок виточки, тобто 1 см, зняти по боковому зрізу. Від лінії талії по середині заднього полотнища відкласти вгору 6 см, бічний зріз від пройми до талії розділити навпіл і отриману точку з'єднати з точкою 6 плавною лінією - це буде лінія відрізу ліфа від спідниці. Ширину викрійки спідниці по лінії талії і лінії низу розділити на три частини і точки ділення з'єднати.
Переднє полотнище (рис. 64, б). Плечовий зріз продовжити вправо на 1 см і від цієї точки вгору відкласти 2,5 см. Від глибини вирізу горловини вгору середину полички продовжити на 8 см і оформити стійку, як показано на рис. 64, б. Бічний зріз від пройми і середину полички від вирізу горловини до лінії талії розділити навпіл і отримані точки з'єднати плавною лінією, потім перемістити на неї плечову виточку.
Від середини полички по плавної лінії відкласти вліво 2 см і отриману точку з'єднати з лінією талії. Нанести лінії розрізу від кінця талевої виточки до низу спідниці і від глибини її до бічного зрізу.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій(рис. 65)
По нанесених лініях викрійку розрізати. Спинку (рис. 65, а) викроїти з отриманої викройкою.
3аднее полотнище спідниці (рис. 65, б).Викрійку розрізати, починаючи від лінії низу до бічного зрізу, не дорізуючи 0,5 див. Тканина перегнути з кута на кут (як хустка), причому згин її повинен пройти по косій нитці. Викрійку по лініях розрізу відсунути від згину ткачі вправо до кромки з однаковою відстанню між частинами викрійки. Щоб розтрощити цю спідницю, потрібна тканина шириною не менше 110 див.
Поличку (рис. 65, в) викроїти з отриманої викройкою.
Переднє полотнище спідниці (рис. 65, р). Викрійку розрізати, починаючи від лінії низу до бічного зрізу, не дорізуючи 0,5 див. Щоб розкроїти переднє полотнище спідниці, тканина перегнути і викрійку розкласти так само, як і для заднього полотнища. Талевую виточку вище лінії талії закрити. Середину пояса прикласти до згину тканини, в результаті чого вийде расклеш по лінії низу на зустрічну складку (15 - 18 см). Бічну деталь спідниці відвести в сторону до краю тканини і розкроїти. Довжину спідниці при розкрої перевірити від лінії талії. Для обробки коміра стійки до поличці і спинці подкроить обтачку.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 65.
Пошиття
1. Відзначити середину спинки, полички переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним та фасонних ліній.
3. Змітати і стачать виточки, плечові і бокові шви.
4. Горловину обробити подкройной обтачкой без шва по середині полички чи зі швом.Якщо обтачке зі швом, частини її стачать посередині від низу до кінця розрізу. Шов заутюжте.
5. Стачать плечові шви обтачек, паростка і горловини, складаючи їх лицьовою стороною всередину, шов заутюжте, потім обтачку прикласти до горловини лицьовою стороною всередину і прітачать з боку вивороту вироби, роблячи поворот на 1 - 2 уколу голки в кінці розрізу. Ширина шва 0,5 див. Шов приточування в кінці розрізу помітьте, не дорізуючи до рядка 0,1 див. Обтачку відігнути в бік вивороту, шви пришивання розправити і замітати.
Другий зріз обтачек відігнути в бік вивороту на 0,5 см, прострочити на 0,1 см від згину і прикріпити до виробу вручну.
6. Закласти складки на передньому та задньому полотнищах спідниці, зводячи глибину їх до лінії талії на немає. Змітати і стачать бічні шви.
7. Переднє полотнище спідниці по лінії середини переду розрізати зверху вниз, не дорізуючи до лінії талії 4 - 5 см. Фігурний виріз обробити подкройной обтачкой.
Намітати спідницю на ліф переказним швом, поєднуючи силки.
Заднє і переднє полотнище спідниці вище лінії талії до складки прітачать до ліфа внутрішнім швом, а попереду від складки настрочити широкої оздоблювальною строчкою шириною 2 - 2,5 см. Кінці складок по лінії талії скріпити закрепками.
З виворітного боку приметать шматок підкладкової тканини, нанести контури закріпки шовкової або гарусной ниткою, потім перший прокол голкою зробити з вивороту від вершини закріпки.Виведену на лицьову сторону нитку прокласти по стороні трикутника, заповнюючи його. Нитки потрібно укладати щільно одну біля іншої, з однаковим натягом. Закріпки застосовуються для прикраси, закріплення прорізів, кишень, шліц і кінців складок. Спосіб виконання закріпки показаний на рис. 66.
8. Обробити низ рукава з обтачками і зробити відкладні манжети. Заготовити манжету, склавши верхню і нижню частини лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, і пристрочите. Вивернути її на лицьовий бік, виправити куточки, шви і приутюжить. Кінці обтачек стачать швом шириною 1 див Шов заутюжте. Заготовлені манжети накласти на лицьову сторону низу рукава і зверху приметать обтачку, потім скачайте всі чотири шари, шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту. Другий зріз обтачку підшити вручну до рукава.
9. Заготовлений рукав вметать і втачать в пройму.
10. Підшити низ виробу, відпрасуйте.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1413
| Рейтинг: 0.0/0 |
|