Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з клапанами в горловині
Сукня з штучного шовку (розміри 48 - 56), суцільнокроєна, що прилягає, без рукавів, з відкритим вирізом горловини - типу «човники» і цельнокроенными клапанами, пристебнутими до м'яко падає складці. Відворот «човники» з тканини в тон сукні. Нижня частина спідниці (відрізний волан) закладена в складку, попереду бантовими складка оброблена гудзиками. Спинка пряма, по низу також закладені складки. 

Плаття такого фасону рекомендується жінкам високого зросту. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 253) 

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом.

 Переднє полотнище (рис. 253). Плечову виточку перемістити на 3 см ліворуч, ближче до проймі, для цього від другої лінії плечової виточки вліво відкласти 3 см і від кінця виточки вліво також 3 див. Отримані точки з'єднати. Вкоротити довжину рукава на 4 - 5 див. 

Довжину спідниці по боковому зрізу від лінії талії розділити на три частини і нижню точку поділу з'єднати з серединою переду. Від середини переду по проведеній лінії відкласти половину ширини бантова складки, тобто 4 см, потім відстань між складками по 2 див. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 254) 

 Заднє полотнище викроїти з отриманої викрійці без змін. Оформлення паростка показано на рис. 254. Обтачку для вирізу паростка подкроить з основної тканини. 

 Переднє полотнище (рис. 254, б). По нанесених лініях викрійку розрізати, плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється витачками ближче до проймі.

Цільнокроєна клапан побудувати на глибині виточки. Від першої лінії виточки вниз відкласти 6 - 7 см, тобто ширину клапана, по другій лінії - 3 - 4 див. Точки 3 - 4 та 6 - 7 з'єднати прямою лінією, а точку 3 - 4 і початок першої лінії виточки - опуклою. Для одвороту вирізу «човники» від глибини горловини вгору відкласти 10 див. Точку 10 з'єднати з першою лінією виточки, за рахунок чого вийде цільнокроєна відворот з клапанами. Талевую виточку збільшити на 1 см і розподілити її в дві виточки. Перша витачками глибиною 3 см, друга - 2 см, відстань між вытачками 4 див.За фасоном друга витачками коротше першою на 2 див.

Для облягання вирізу горловини «човники» в глибині її зробити виточку на 1,5 см. При розкрої по вирізу «човники» і клапану дати припуск на шви по 1 див. 

Подкрой для обробки «човники» і цільнокроєна клапанів можна дати з оздоблювальної тканини. 

Довжина рукава за бажанням. На підшивку складок внизу додати 4 см і вгорі 2 див. В сукню в нижній частині спідниці для підгину шва додати 2 - 3 см (деталь 1). 

Розподіл складок дано на рис. 254, б. У задньому полотнищі складки утворюють зустрічну складку. При розкрої необхідно виміряти нижню частину спідниці і розрахунок зробити з отриманої ширині її.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища сукні прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Замітати і застрочити талевые виточки на задньому і передньому полотнищах. Видалити намітку, приутюжить виточки. 

4. Обробити петлі на клапанах. 

5. Приметать і пристрочите обтачку по вирізу «човники» і клапана. Відігнути обтачку на виворіт, в клапанах випустити перекат з боку верху клапана, вилогах «човники» з боку оздоблювальної тканини. Злегка приутюжить, видалити намітку, потім приутюжить до повного прилягання.

6. Стачать плечові шви (втачать шматочок тканини під клапаном). 

7. Пристрочите обтачку до вирізу в спинці, відігнути обтачку на виворіт, вимітати шов, випускаючи перекат з боку виробу. 

8. Закріпити м'яку виточку від клапана, вимітати петлю з боку вивороту. Пришити гудзики. 

9. Стачать бічні шви, заутюжте. Нижній зріз сукні підігнути на 2 см, приметайте і приутюжить. 

10. Підшити рукава. 

11. Підшити нижню частину спідниці (деталь 1). Закласти складки, приутюжить. Стачать шов (обробка складок дана тут).

12. Приметать плаття до нижньої.частини спідниці, закладеної в складку. Пристрочите швом шириною 1,5 - 2 див. Відпрасуйте плаття і пришити оздоблювальні ґудзики на бантова складці.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 713 | Рейтинг: 0.0/0