Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з глибоким вирізом горловини і вставкою
Фасон 68 (див. кольоровий малюнок зліва) 

Плаття з однотонної щільної тканини (розміри 46 - 54), суцільнокроєна, пряме, полуприлегающее, без бічних швів. З середини переду зустрічна складка нижче лінії талії, у шов вработаны поздовжні кишені з двома гудзиками. Спинка з однобічною складкою. Рукав втачной короткий.Глибокий виріз горловини закритий вставкою, яку можна змінювати в поєднанні з кольором сукні. Комір цільнокроєна, відкладний, закінчується пристегивающимся бантом. 

Плаття такого фасону рекомендується для пропорційно складених фігур. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис.238) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Переднє полотнище (рис. 238). Побудувати цільнокроєна комір. Глибину вирізу горловини з'єднати з вершиною її, продовжуючи лінію на ширину паростка плюс 1 см, тобто на 8 см. Від отриманої точки під прямим кутом відкласти ширину коміра, рівну 8 - 11 см. Від глибини вирізу горловини вправо відкласти 7 см, проведену лінію розділити на три частини, від точки 7 відкласти вгору 2 див. Точки 2, 8 - 11 з'єднати.Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вправо відкласти 1 див.

Середину полички від лінії грудей до лінії талії розділити навпіл і точку поділу з'єднати прямою з точкою 7. Оформити отлетной частина коміра, з'єднавши всі отримані точки, як показано на рис. 238. 

По проймі від плечового зрізу вниз відкласти 5 див. Точку 5 з'єднати з другої лінією талевої виточки, продовжуючи її до низу. Від кінця плечової виточки нанести лінію переміщення її в розріз від пройми. 

 Лінія входу в кишенюВід лінії талії, з другої лінії виточки вниз відкласти 5 див. Потім намітити вхід в кишеню (12 - 14 см).

Деталі викрійки пронумерувати, показати напрямок частковій нитки і поставити контрольні точки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 239) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Заднє полотнище (рис. 239, а) викроїти по викрійці основного креслення сукні разом з бічної деталлю переднього полотнища (деталь 1). Для цього скласти тканину вдвоє лицьовим боком всередину, середину викрійки заднього полотнища відсунути від згину тканини або кромок на половину ширини односторонньої складки, тобто 6 см, потім прикласти бічну деталь переднього полотнища, поєднуючи бічні зрізи, контрольні точки і лінії стегон. Бічні зрізи по лінії талії розширити за 1 см, як показано на рис. 239, а.

Перевірити ширину сукні по лінії стегон від середини до заднього середини переднього полотнищ, яка повинна бути дорівнює міркою півкола стегон плюс 4 - 5 см, не враховуючи припуск на складки (для облягаючого покрою ширина сукні по лінії стегон дорівнює півкола стегон плюс 2 см). 

До бічної деталі переднього полотнища від лінії талії додати 7 см на половину односторонньої складки і розширити мішковину кишені по лінії стегон на 2 см, подовживши її на 4 див. Оформити мішковину, як показано на рис. 239, а. 

 Переднє полотнище сукні (рис. 239, б). По нанесеній лінії до кінця плечової виточки зробити надсечку. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в розрізі від пройми. Від лінії талії додати 7 см на полскладки, розширити і подовжити мішковину кишені так само, як і на задньому полотнищі. 

При нестачі тканини по лінії розрізу деталей 1 і 2 замість припуску на складки зробити стачной шов.

До середини переднього полотнища від точки ділення додати на зустрічну складку 10 див. Верхній комір викроїти за формою нижнього. Ширина подкроя за плечового зрізу дорівнює 4 см, талії - 5 див. Подкрой коміра показаний штрихами. 

 Рукав можна викроїти короткий, довжиною 20 - 25 см, тричетвертними або довгий. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 239.
 

Пошиття 

1. Відзначити лінію талії і середину заднього полотнища прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. На задньому полотнищі стачать складку, не застрачивая до лінії низу 25 - 30 см, і в кінці закріпити її поперечної рядком. По лінії талії застрочити складку глибше на 1 див. 

4. Змітати і стачать бічні виточку.

5. Обробити кишеню в складці переднього полотнища. По згину складки (деталь 2) по лінії входу в кишеню прокласти крайку або часткову смужку тканини для запобігання кишені від розтягування. Довжина кромки дорівнює довжині входу в кишеню плюс 2 см, ширина 1 - 1,5 см. 

6. Обробити обтачные петлі на кишенях. 

7. Змітати і стачать переднє полотнище сукні (деталь 2) з бічної деталлю 1, поєднуючи лінію талії і контрольні точки. Продовжити рядок за мішковині кишені, закріплюючи її в кінці кишені потрійний зворотного рядком, потім продовжити рядок по шву складки.

8. Змітати і стачать складку по середині переднього полотнища сукні від кінця коміра вниз на 15 - 30 див. В кінці складку перестрочить поперек і запрасувати її до низу. 

9. Змітати і стачать плечові шви і обробити комір. 

10. Змітати і втачать рукава в пройму. 

11. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 770 | Рейтинг: 0.0/0