Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з фігурною завищеною лінією талії
Сукня з однотонної вовняної чи шовкової тканини (розміри 48 - 56). 


Відрізний ліф вище лінії талії з невеликим заходом поличок в глибині вирізу горловини. 


Замість талевых виточок закладені м'які складки. 


Спинка може бути відрізна по лінії талії чи цельнокроенная. 


Спідниця з завищеною лінією талії і однобічною складкою на передньому полотнищі від фігурного підрізу. 


Рукав втачной, тричетвертними. 


Комір цільнокроєна. 


Дане плаття можна скроїти з завищеною лінією талії на передньому та задньому полотнищах, полуприлегающее без пояса.


Плаття такого фасону рекомендується як повним, так і пропорційно складених фігур. 


Жінкам, що мають коротку шию, слід робити відкладний комір. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 80) 


Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 


Талевую виточку перенести до бічного зрізу на 8 см і від точки 8 в одну й іншу сторону відкласти половині глибини виточки, тобто по 2 див. Побудувати виточку.


Бічний зріз від пройми до лінії талії розділити на три частини і нижню точку поділу з'єднати з кінцем талевої виточки. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 0,5 см, оформити плавною лінією завищену лінію талії. Від середини переду по лінії талії вправо відкласти 3 див. Кінець талевої виточки з'єднати з точкою 3, продовжуючи лінію на спідниці на 8 см. Від точки 8 провести лінію, паралельну середини переду, до низу.


Для лівої полички точку перетину на лінії середини переду з'єднати з кінцем талевої виточки і нижньою точкою розподілу бокового зрізу. Оформити лінію відрізу спідниці так само, як і на правій частині переднього полотнища. 


Від точки перетину лінії середини переду для заходу поличок відкласти 2 см, від глибини горловини вниз - 10 див. Точки 10, 2 з'єднати, як показано на рис. 80. 


 Комір. Від глибини горловини з середини переду вниз відкласти 3 див. Отриману точку з'єднати з вершиною горловини, продовживши цю лінію на ширину паростка плюс 1 - 1,5 см, тобто 7,5 - 8 см. Ширина стійки під прямим кутом 4 см. Від точки 4 провести пряму, паралельну нижньої лінії коміра до рівня вершини горловини. Ширина отлетной частини коміра від вершини горловини вправо 10 див. Точки 10 з середини переду і з отлетной частини коміра з'єднати, продовживши вгору від отлетной частини коміра на 2 див. Оформити комір, як показано на рис. 80.


Для отримання м'якої складки нижче лінії грудей нанести лінію переміщення плечової виточки, з'єднуючи кінці плечової і талевої виточок. 


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 81) 


 3аднее полотнище викроїти з основної викройкою без змін. 


 Поличка (рис. 81, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. Плечову виточку перенести в підріз від лінії талії. Для отримання більшої глибини складки викрійку відвести вліво на 3 див. 


 Переднє полотнище спідниці (рис. 81, б).По нанесеній лінії викрійку розрізати і розсунути на тканини для односторонньої складки, тобто на 18 див. Припуск на шви і запаси по верхньому зрізу спідниці дати по 0,7 см, у глибині підріза деталі - на половину ширини складки, по бічних зрізах - 2 - 3 см, для підшивки низу - 4 - 5 див. 


Пошиття 

1. Відзначити середину спинки, полички, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Закласти м'які складки на ліфі, змітати і стачать талевые виточки, закласти односторонню складки на спідниці, змітати плечові і бокові шви ліфа і спідниці, намітати спідницю на ліф і зробити примірку. Уточнити під час примірки висоту лінії підріза, розташування м'яких складок на ліфі, після чого приступити до пошиття.

4. Змітати і стачать середину нижнього коміра, шов заутюжте. Змітати плечові шви, вметать комір, стачать плечові шви, одночасно втачивая комір в росток. Прітачать подкрой коміра, приклавши лицьовою стороною верхній комір на лицьовій стороні нижнього, роблячи посадку в отлетной частини з боку верхнього коміра. Шви заутюжте, вивернути комір на лицьовий бік, випускаючи перекат з боку верхнього коміра. Нижній зріз верхнього коміра підігніть в бік вивороту на 0,7 - 1 см, обшити і підшити до поличці вручну. По паростку верхній комір пришити до шва пришивання.

5. Обробити петлі на спідниці однією або двома обтачками. 

6. Стачать виточки на спідниці, запрасувати в бік переднього і заднього полотнищ спідниці.

7. Обробити подкройной обтачкой верхній зріз спідниці. Ширина обтачку 3 - 4 див. Скласти обтачку і спідницю лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, обшиті швом шириною 0,7 див. Надлишки тканини в кутах зрізати. Заутюжте шов, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку спідниці на 0,1 - 0,2 див. Обметати шов, приутюжить.

8. Закласти складки на спідниці і стачать внутрішнім швом від верхнього зрізу, не дострачивая до лінії низу 25 - 30 см В кінці складку закріпити поперечної рядком. 

9. Намітати спідницю на ліф і прітачать оздоблювальною строчкою з лицьової сторони швом шириною 1 см або внутрішнім стачного швом. 

10. Змітати і стачать бічні шви спідниці. Шви заутюжте або відігнути в бік переднього полотнища спідниці. 

11. Обробити нижній зріз рукава подкройной обтачкой шириною 6 - 7 див. Вметать і втачать рукав в пройму. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1754 | Рейтинг: 0.0/0