Асиметричне плаття з однотонної тканини (розміри 48 - 60), відрізне по лінії талії. У нижній частині ліфа закладені м'які складки замість плечової і талевої виточок. На правій поличці фігурна планка, нижня частина якої закріплена в м'які складки.Планка пристібається на три гудзики. Спинка по лінії талії присобрана. На передній частині спідниці планка, що утворює кишеню, втачена в бічний зріз і пропущена в прорізну петлю.
Комір - цельнокроенная стійка. Рукав втачной, довжиною сім восьмих.
Даний фасон можна виконати також з тканини в дрібну клітку.При цьому планку на ліфі і спідниці викроїти з косим розташуванням клітин.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 55)
Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.
Спинка (рис. 55, а). Від висоти паростка вгору відкласти 2,5 - 3 див. Середину спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто точки 2,5 - 3, отримані точки з'єднати. Від точки перетину вниз відкласти 0,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 55, а.
Права поличка (рис. 55, б). Від вершини горловини продовжити плечовий зріз вправо на 1 см, потім вгору відкласти висоту стійки, тобто 2,5 - 3 див. Отриману точку з'єднати з глибиною вирізу горловини плавною лінією. Лінію середини полички від глибини горловини до лінії талії розділити на чотири частини. Від першої точки ділення (зверху вниз) вправо відкласти 1,5 см, від другої точки - 2 див. Отримані точки з'єднати, як показано на рис. 55, б.
Для побудови планки від глибини вирізу горловини вправо відкласти 8 см, а вгору від точки 8 - 2 см. Від точок 1,5, 2 і третьої точки ділення середини полички вправо відкласти 8 див. Лінію талії вправо продовжити на 5 см і всі нанесені точки з'єднати плавною лінією. Від нижньої точки 8 по отриманої лінії вниз відкласти 2 див. Точку 2 з'єднати з кінцями талевої і плечовий виточок для перенесення їх в фасонную лінію.
Переднє полотнище спідниці (рис. 55, б).Відрізок від талевої виточки до бічного зрізу розділити навпіл і побудувати виточку на спідниці глибиною в 2 див. Залишок виточки 2 см зняти по боковому зрізу.
Кишеня (деталь 3). По другій лінії талевої виточки вниз відкласти 4 см, а по боковому зрізу від лінії талії вниз - 9 см, точки 4, 9 з'єднати. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу вниз відкласти 3 див. Точки 4, 3, 9 з'єднати, як показано на рис. 55, б. Від лінії талії по середині переднього полотнища спідниці вниз відкласти 10 см, а від точки 10 вліво - 7 див. Точки 7, 4 з'єднати, оформивши довжину розрізу петлі для клапана. Від точки 3 вниз відкласти ширину клапана, тобто 8 см, а від точки 9 по боковому зрізу також 8 см, отримані точки з'єднати, як показано на рисунку.
Ліва поличка (рис. 55, в). Суцільнокроєні стійку побудувати так само, як і на правій поличці. Для переміщення плечової виточки нанести лінію розрізу від кінця виточки до середини полички.
Манжета (рис. 55, м). Побудувати прямокутник довжиною 32 - 34 см (довжина манжети), шириною 8 см (ширина манжети).Від точок 32 - 34 вниз відкласти 2 см і оформити верхню лінію манжети. Від 8 точок всередину прямокутника відкласти по 4 см і точки 4 з'єднати з точками 2. Виїмка манжети по лінії низу 1,5 див. Оформити лінію пришива манжети, як показано на рис. 55, р.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 56)
Спинку викроїти по викрійці основного сукні.Для обробки стійки по спинці подкроить обтачку ширше стійки на 3 - 4 см (див. рис.55, а).
3аднее полотнище спідниці. Середину викрійки заднього полотнища покласти, відступивши від згину тканини на односторонню складку (6 - 8 см). Дати припуск на шви і запаси по лінії низу 4 - 5 см, по боковому зрізу 2 - 3 см, по лінії талії 1,5 див.
Права поличка (рис. 56, а). По нанесених лініях на викрійці від середини полички зробити розріз до кінця талевої і плечовий виточок, не дорізуючи 0,5 див. Виточки закрити, за рахунок чого відкриються нові по середині полички для м'яких складок.
Ліва поличка (рис. 56, б). По нанесеній лінії від середини переду зробити розріз до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова по середині полички.
До кишені викроїти дві деталі планки.
З викрійки полички перенести різцем (або через тонку папір) форму клапана і вирізати його (рис. 56, в).
При розкрої планки (рис. 56, м) до правій поличці викрійку приколоти на лицьову сторону тканини. Прокладочні тканину подкроить на 0,5 см. Обтачку до стійки, полички подкроить, як показано на рис. 56, р.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 56.
Пошиття
1. Відзначити середину спинки, полички, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Приметать по вивороту планки прокладочні тканину так, щоб часткова нитка цієї тканини проходила по довжині петлі.
4. Обробити обтачные петлі на планці однією або двома обтачками.
5. Приметать планку до полички, пріпосажівая овальний зріз, прикладаючи планку лицьовою стороною до вивороті полички. Пристрочите, починаючи від надсічки в горловині, відігнути планку, шов приточування також відігнути в сторону планки і приутюжить. Другий зріз планки підігніть в бік вивороту на 1 см, приметать, приутюжить і підшити з лицьової сторони потайними стібками.
6. Закласти нижній зріз планки в м'яку виточку на правій поличці, змітати виточку і стачать, закріпивши м'яку складку на рівні ширини планки поперечної рядком. Змітати і стачать виточки на лівій поличці, запрасувати верхню виточку вниз, талевую - до середини полички.
7. Змітати і стачать плечові шви полички і спинки, в згині стійки шов розсікти і заутюжте.
8. Стачать обтачку для обробки стійки в плечових швах, шов заутюжте, приметать обтачку до стійки, складаючи лицьовою стороною всередину, поєднуючи плечові шви.Пристрочите, шов заутюжте, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку сукні на 0,1 - 0,2 див. Приметать, злегка приутюжить, видалити намітку, потім приутюжить до повного прилягання обтачку. Другий зріз обтачку підшити на машині і прикріпити до сукні в декількох місцях.
|