Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з фігурними підрізами нижче лінії талії, перехідними в кишені
Сукня з напіввовняної, щільної вовняної або шовкової тканини (розміри 50 - 64), суцільнокроєна. 


Донизу це плаття злегка розширене. 


Нижче талії знаходяться фігурні підрізи, які вработаны кишені. 


Спинка цельнокроенная з підрізаній лінією талії і односторонніми складками. 


Рукав втачной. 


Комір - цельнокроенная шалька. 


На комірі і кишенях обробка з більш темної тканини, що гармонує з кольором сукні. 


Плаття такого фасону рекомендується для жінок з повною фігурою.


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 86) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні.

 Заднє полотнище (рис. 86, а) 

Від лінії талії відкласти вниз 1,5 см і нанести лінію розрізу викрійки до середини талевої виточки. Від кінця талевої виточки провести пряму до лінії низу паралельно лінії середини заднього полотнища сукні. 

 Переднє полотнище (рис. 86, б)

Від глибини вирізу горловини по лінії середини полички вниз відкласти 4 см. Від отриманої точки вправо відкласти 7 см і вліво 1 див. пункт 4 з'єднати з вершиною горловини, продовживши лінію на ширину вирізу паростка плюс 1,5 см, тобто на 7 - 8 см. Від отриманої точки під прямим кутом до проведеної лінії провести пряму, рівну 8 - 10 см, яка є шириною коміра. Від точки 8 - 10 вліво відкласти 1 см на розширення коміра по спинці.

Від глибини вирізу горловини вправо відкласти 7 - 8 см і отриману точку з'єднати з точкою 1. Довжину полички від глибини вирізу горловини до лінії талії розділити навпіл.Від отриманої точки вправо відкласти 2,5 см для заходу застібки. 

Оформити отлетной частина коміра, з'єднавши всі відкладені точки, як показано на рис. 86, б. Борт викроїти з клапаном. Для оформлення клапана відрізок від глибини вирізу горловини до точки 7 - 8 розділити на три частини і першу точку поділу з'єднати з точками 1, 7. 

 Лінія входу в кишеню 

По лінії бічного зрізу від лінії талії відкласти вниз 13 - 15 см і з'єднати точку 13 - 15 з другої лінією талевої виточки. Ширина клапана по лінії бічного зрізу 7 див. Точку 7 з'єднати з другої лінією виточки по талії плавною лінією. Для оформлення клапана від точки 7 по боковому зрізу відкласти 10 см вправо від точки 10 під прямим кутом до даної лінії провести пряму до перетинання з верхньою лінією. Отриману лінію розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти вправо 3 див. Оформити клапан.

Для отримання расклеша по лінії низу від кінця талевої виточки нанести лінію розрізу викрійки до низу переднього полотнища сукні, паралельну середині його. 

Для переміщення плечової виточки на лінію талії з'єднати кінець плечової виточки з кінцем талевої. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 87) 

 Заднє полотнище(рис. 87, а, б).При розкрої викрійку покласти серединою до згину тканини.По лінії розрізу від талії донизу дати припуск на половину глибини односторонньої складки (7 см) плюс 1 см на шов. Середину клина заднього полотнища спідниці (деталь 2) при розкрої покласти до згину тканини.До зрізу дати також припуск на половину ширини односторонньої складки (7 см) плюс 1 см на шов. 

 Переднє полотнище(рис. 87,). Від кінця талевої до плечової вытачке викрійку розрізати, не дорізуючи 0,5 див. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками, збільшена по лінії талії. Від лінії низу переднього полотнища сукні до кінця талевої виточки викрійку також розрізати, не дорізуючи 0,5 див. Талевую виточку закрити, за рахунок чого вийде расклеш сукні по лінії низу. 

До спідниці подкроить мішковину кишені за формою нижній бічній лінії деталі. Довжина мішковини повинна бути дорівнює ширині клапана (7 см) плюс 5 см, тобто 12 див.

Розкроювання дрібних деталей і припуски на шви і запаси показано на рис. 87, г, д, е, ж.Якщо тканина вузька, то бочок разом з мішковиною кишені можна викроїти окремо. Для цього необхідно нанести лінії фасону на викрійку переднього полотнища від середини пройми через виточку на лінію талії (фасонна лінія показана пунктиром на рис. 87,). При такому розкрої необхідно дати припуск на шви по відрізний фасонної лінії по 1,5 - 2 див. 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. По нанесеній лінії на задньому полотнищі сукні зробити розріз до середини талевої виточки, потім від кінця розрізу - надсечку до лінії талії, тобто на 1,5 см. Прітачать клин (деталь 2) за подрєзу по лінії талії. 

4. Заготовити хлястик. Прикласти його так, щоб середина лягла на шов приточування і приметать. Змітати виточку від кінця по спинці, вметывая одночасно хлястик і клин, тобто зрізи припуску для односторонньої складки. Стачать від кінця виточки до лінії низу.

5. Прітачать мішковину кишені до верхньої лінії підрізу. На мысике цельнокроенного клапана обробити обтачную петлю. Обшити цільнокроєна клапан подкройной обтачкой. До нижнього зрізу підріза приметать переказним швом оздоблювальну тканина. Стачать з вивороту, одночасно сточуючи оздоблювальну тканину кишені з обтачкой клапана. 

6. На лицьову сторону клапана та оздоблювальної тканини лицьовою стороною прикласти мішковину кишені і прітачать швом шириною 0,5 см, відігнути мішковину в бік вивороту, виправити і вимітати шов, випускаючи перекат з боку клапана та оздоблювальної тканини на 0,1 - 0,2 див.

7. Намітати оброблену лінію входу в кишеню на бочок, поєднуючи силки. Змітати і стачать талевую виточку, одночасно сточуючи мішковину кишені.

8. Стачать зрізи коміра по середині швом шириною 1 см, шов сточування заутюжте. Змітати плечові шви спинки і полички. Вметать нижній комір в росток. У кутах близько плечових зрізів зробити надсічки. Стачать плечові шви полички і спинки, одночасно втачивая нижній комір в росток. Втачивание нижнього коміра і сточування плечових швів виробляти по поличках і нижнього коміра. Рядок у кутах повинна проходити на відстані 0,2 см від кінців надсечек. Запрасувати шви в бік нижнього коміра.

9. Змітати бічні шви по спинці від пройми вниз, суміщаючи контрольні точки, потім стачать по поличках. 

10. Клапан на бортах обробити так само, як і клапани на кишенях (рис. 87, д). На лицьову сторону верхнього коміра (рис. 87, р) по силкам приметать оброблений клапан борту і стачать з вивороту обтачку клапана з верхнім коміром.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1313 | Рейтинг: 0.0/0