Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з фігурним відкритим вирізом горловини і двобортною застібкою, що переходить в кишеню
Сукня з штучного шовку (розміри 52 - 60), суцільнокроєна, з м'якими складками у горловини, прорізними кишенями з листочками. 

Спинка з однобічною складкою, від талевых виточок проходить пояс. 

Рукав втачной, короткий. 

Комір - цельнокроенная стійка. Оздоблення - кант з тканини світлих тонів і гудзики. 

Плаття такого фасону можна рекомендувати для повних жінок. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 101) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 

 Переднє полотнище. У зв'язку з тим, що сукня з двобортною застібкою, необхідно розробити фасон на викрійці в розгорнутому вигляді. Для переміщення плечової виточки виріз горловини,правої полички розділити на три частини, верхню точку поділу з'єднати з кінцем плечової виточки і на отриманої лінії від горловини вниз відкласти 8 см. Від глибини вирізу горловини по лінії середини переду вниз відкласти 9 див. Точки 8, 9 з'єднати, продовживши лінію до кінця плечової виточки на лівому полотнище сукні, потім провести пряму лінію талії, торкаючись глибини талевої виточки.На великі розміри, щоб листочка кишені не розширювала фігуру і кишеню не був великий, кінець виточки на спідниці відвести вправо до бічного зрізу на 2 див.

 Лінія входу в кишенюВід лінії талії до лінії виточки вниз відкласти 6 - 7 см і провести лінію до перетину з боковим зрізом.

 Ширина листочки кишеніВід точки 6 - 7 по лінії виточки відкласти вниз 5 см і провести лінію, паралельну верхньої лінії. 

На викрійку лівої полички фасонні лінії наносити так само, як і на правому полотнище сукні.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 102) 

 Заднє полотнище викроїти з основної викройкою без змін. 

 Переднє полотнище (рис. 102, а, б). По нанесених лініях викрійку розрізати.

Для переміщення плечової виточки від точки 8 зробити розріз, не дорізуючи до кінця виточки 0,5 см, закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині для м'якої складки. Відзначити ширину плеча, побудувати суцільнокроєні стійку. Для цього першу лінію виточки в горловині (рис. 102, а) продовжити довільно вгору, а другу - до рівня лінії плеча, потім плечовий зріз також продовжити і від точки перетину вліво до початку плечового зрізу відкриється невелика витачками. Окреслити її контури паралельно першій (правою) лінії.

Лінія пришива стійки до паростку пройде вгору на 8 - 9 см, паралельно першій правій лінії її. Висота стійки виходить довільно (8 см).Ширину стійки розділити навпіл. Отримана лінія буде згином стійки, що переходить в м'які складки. По вирізу горловини в м'якій складці зробити надсечку на половину глибини складки, закласти її, за рахунок чого вийде запас для підшивки стійки коміра. У дрібній вытачке від плечового зрізу зробити надсечку на половині глибини її і припуску на шов. 

При розкрої по лінії кишені з лівої сторони додати 3 см для запасу. 

 Лінію входу в кишеню нанести на першій примірці. 

 Листочку викроїти (рис. 102, в) за отриманою викрійці (деталь 3) на удвічі складеної тканини по частковій або поперечної нитки. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 102. 

Пошиття 

1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища сукні прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Заготовити пояс для заднього полотнища сукні.Ширина його в готовому вигляді має бути 3 см, а довжина дорівнює відстані між вытачками плюс 3 - 4 см на шов.

4. Пришити пояс, прикладаючи його на середину лінію талії. Зрізи пояса покласти до середини виточки, змітати і стачать талевые виточки, втачивая одночасно пояс. 

5. Обробити обтачные петлі на правому полотнище сукні однією або двома обтачками. 

6. По вирізу горловини прокласти обробний кант шириною 3 - 4 см у розкрої і довжиною, рівній лінії вирізу горловини.Стачать зрізи канта по лінії заходу поличок, виверніть на лицьову сторону, промітати кант по згину, приутюжить.

7. Приметать обробний кант до вирізу горловини, прикладаючи так, щоб згин канта розташовувався донизу. Урівняти зрізи. Зверху накласти лицьовою стороною обтачку для обробки горловини і лінії заходу поличок, урівняти зрізи і прітачать швом шириною 0,7 див. Обтачку притачивать до надсічки по середині м'якою складки. Відігнути обтачку в бік вивороту, другий зріз обтачку відігнути на 0,7 - 1 см, прокласти строчку, потім прикріпити ручними стібками в декількох місцях.

8. Обробити правий прорізний кишеню. По лінії згину перегнути листочку, складаючи лицьовою стороною всередину, стачать бічні зрізи листочки, вивернути її на лицьовий бік, промітати і приутюжить. Верхню деталь мішковини кишені докласти лицьовим боком до лицьового боку сукні так, щоб вся мішковина розташовувалася в бік лінії талії, а нижній зріз її заходив за верхню лінію на 0,5 см. Приметать заготовлену листочку, складаючи лицьовим боком до лицьового боку кишені, щоб вся листочка розташовувалася донизу, а зрізи її заходили за нижню лінію кишені на 0,5 см.Зверху листочки накласти другу частину мішковини кишені, зрівнюючи зрізи зі зрізами листочки, приметайте і прітачать верхню і нижню частини мішковини кишені, закріплюючи рядки в кінці кишені зворотного рядком.

Розрізати вхід у кишеню з боку вивороту. В кінці кишені позначте тканину у кутах, утворюючи куточки, вивернути мішковину в бік вивороту, виправити шви, промітати і приутюжить. Стачать мішковину кишені, закріплюючи куточки подвійною строчкою.Листочку з лицьової сторони від лінії бічного зрізу прикріпити до сукні вручну.Розташування мішковини кишені і листочки показано на рис. 102, р. Змітати і стачать виточку на правому полотнище сукні, одночасно втачивая листочку.

9. Обробити ліву кишеню. Листочку зрізами прикласти до зрізу кишені, зверху покласти лицьовою стороною мішковину з підкладкової тканини, прітачать, відігнути мішковину всередину лівої полички. Стачать талевую виточку. По лінії застібки стачать залишок виточки, одночасно втачивая листочку. Стачать мішковину кишені з боку вивороту. 

10. Змітати і стачать плечові шви і запрасувати їх в сторону спинки. 

11. Стачать шви стійки по середині і заутюжте. 

12. Закріпити м'яку виточку від плеча рядком шириною 2 - 3 см. Вметать і втачать комір-стійку в росток.

13. Закріпити поперечної рядком виточку в горловині. Другий зріз стійки відігнути на 0,7 см, прострочити і прикріпити по паростку або пришити за шов приточування. 

14. Стачать бічні шви і заутюжте.

15. Змітати і стачать шви рукава, обробити низ. Для цього кінці обробної обтачку стачать, склавши їх удвічі. Додати оздоблювальну обтачку до рукаву лицьовою стороною всередину, зрівнюючи зрізи, зверху накласти обтачку, стачать всі чотири шари рядком шириною 0,7 см, шов заутюжте. Потім обтачку відігнути в бік вивороту, другий зріз обтачку відігнути на 0,7 - 1 сл, приметайте до рукаву і підшити потайними стібками.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1322 | Рейтинг: 0.0/0