Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня з фігурним підрізом
Сукня з однотонної тканини або в дрібний малюнок (розміри 48 - 56), суцільнокроєна. На передньому полотнище нижче лінії грудей фігурний підріз, переходить на спідницю. По лінії підріза у верхній частині ліфа і нижче лінії талії драпірування (дрібні складки). Спинка цельнокроенная. Попереду застібка на два гудзики. Драпіровку в фігурному підріз сукні можна видозмінити, тобто укласти з однієї глибокої м'якою складці. Рукав цільнокроєна, тричетвертними. Комір - цельнокроенная стійка.
Плаття такого фасону рекомендується на всі фігури. Особливо добре для фігур з виступаючим животом.
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 98)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.
3аднее полотнище (рис. 98, а). Побудувати комір-стійку, як показано на рис. 98, а.
Переднє полотнище (рис. 98, б). Продовжити плечовий зріз в бік середини полички на 3 см. Від отриманої точки вгору відкласти 1 - 1,5 см. З'єднати точку 1 - 1,5 з плечовим зрізом.
Від глибини вирізу горловини відкласти вниз 8 - 10 см і оформити горловину, з'єднавши точки 1 - 1,5, 8 - 10. Довжину полички від глибини горловини до лінії талії розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти вниз 2 див. Талевую виточку перемістити на 2 см ближче до середини переду. Оформити лінію фігурного підріза, з'єднавши точку 2 з кінцем талевої виточки плавною лінією. Кінець бокової виточки перемістити до подрєзу, як показано на рис. 98, б.
Для отримання м'яких виточок ширину плеча і фігурний підріз на поличці розділити на три частини і нанести лінії розрізу викрійки від фігурного підрізу в сторону плеча. Від вирізу горловини до підріза додати 2 см до середини полички для заходу застібки. Від лінії талії вниз другу сторону талевої виточки розділити на три частини і нанести лінії розрізу викрійки від виточки в бік бічного зрізу.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 99)
3аднее полотнище викроїти з отриманої викройкою. Припуск на шви по бічних і плечових зрізів по 2 см, у паростку 0,5 см, по лінії низу 5 - 6 див.
Переднє полотнище (рис. 99). По нанесених лініях викрійку розрізати. Бічну виточку ліфа закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в підріз від середини полички.Для утворення м'яких складок викрійку по нанесених лініях від фігурного підрізу в бік плечового зрізу розрізати, не дорізуючи 0,5 см (щоб не порушити плечовий зріз), і деталі викрійок ліфа відвести вгору на 3 - 4 см. Для утворення м'яких складок на спідниці по нанесених лініях викрійку розрізати, не дорізуючи до бічного зрізу 0,5 см, і відвести вгору викрійку ліфа на 4 - 5 див.При розкрої переднього полотнища сукні середину викрійки покласти по частковій нитки до згину тканини.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 99.
Пошиття
1. Відзначити середину заднього і переднього полотнища сукні прокладним швом.Відзначити контрольні точки викрійок для поєднання зрізів.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Змітати і стачать виточки на спинці.
4. Припуск тканини, даний при розкрої для обробки фасонної лінії підріза на поличці, відігнути в бік вивороту і промітати. По нанесених лініях на ліфі і спідниці закласти м'які складки, з'єднати праву поличку з лівої по лінії застібки. Накласти нижню частина ліфа на верхню, поєднуючи силки та контрольні точки.
5. Змітати плечові і бокові шви спинки і полички, зробити примірку. На примірці уточнити місце і становище м'яких складок на ліфі.
6. Нижню частина ліфа прикріпити по лінії підріза до верхньої частини, забрати надлишок тканини по лінії талії в підріз і заколоти шпильками, після чого укласти м'які складки на спідниці.
7. Після примірки перенести всі виправлення з правої полички на ліву.
8. Обробити петлі на правій поличці однієї обтачкой.
9. На лицьовому боці спинки докласти лицьовою стороною обтачку стійки, приметайте і пристрочите на 0,5 см від верхнього зрізу стійки. До лицьовій стороні полички докласти лицьовою стороною подборта, приметайте і прітачать на 0,5 см від зрізу.
10. Змітати плечові шви ліфа, пріпосажівая спинку, одночасно змітати шви обтачку і подбортов. Стачать одним швом плечові шви обтачку і подборта, видалити намітку.Заутюжте шви обтачку з подборта і плечові, виправити шов. Вимітати край стійки, випускаючи перекат по стійці з боку спинки і полички. Другий зріз обтачку відігнути усередину на 0,5 см, прітачать на 0,2 см від згину і прикріпити до виробу.
11. Фасонную лінію підріза стачать з вивороту стачного машинним швом, в кутах ручним.
12. Змітати і стачать нижні шви рукава і бічні шви спинки і полички до контрольних точок.Вметать і втачать ластка, суміщаючи контрольні точки. Сточувати по спинці і поличці, не відриваючи нитки. У кутах подрєзов спинки і полички сходинку звести на нівець (на 0,2 - 0,3 см від шва). Ластовицею рекомендується перестрочить з лицьової сторони шовковою ниткою в тон виробу. Для цього шви ластовіци відігнути в сторону виробу, приутюжить, потім пристрочивши по лицьовій стороні виробу, відступивши 0,1 - 0,2 см від шва втачіванія ластовіци.
13. Обробити низ рукава подкройной обтачкой, розрізаний по частковій або поперечної нитки. Ширина обтачку 4 - 5 см, довжина її дорівнює ширині низу рукава плюс 2 см на шов.Стачать кінці обтачек, шов сточування заутюжте. Приметать обтачку лицьовим боком до лицьового боку низу рукава, зрівнюючи зрізи, і прітачать по обтачке швом шириною 0,5 див. Шов приточування заутюжте. Відігнути обтачку в бік вивороту рукави, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 див. Закріпити перекат косими стібками.Другий обрізний край обтачку відігнути в бік вивороту на 0,5 см і прітачать, відступивши від згину на 0,2 див. Обтачку прикріпити до рукаву потайними стібками. Злегка приутюжить її, видалити намітку і прасувати з боку обтачку до повного прилягання.
14. Підшити низ виробу, відпрасуйте.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1233
| Рейтинг: 0.0/0 |
|