Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з фігурним клином і кишенями
Сукня з гладкофарбовані бавовняної тканини або штучного шовку (розміри 48 - 50). Переднє полотнище з підрізом нижче лінії грудей. Від підріза проходить розкльошений клин зі швом посередині і кишенями з фігурними цельнокроенными клапанами, пристібаються на три гудзики. Рукав цільнокроєна, короткий. Комір цільнокроєна. Виріз горловини мисом. 

Плаття такого фасону рекомендується повним жінкам, а також пропорційно складена. На худорляву фігуру можна одягати з нижньої накрохмаленій спідницею. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 173)

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 

 Заднє полотнище (рис. 173, а). Від висоти паростка по плечового зрізу вправо відкласти 6 див. Точку 6 з'єднати з кінцем талевої виточки. Від плечового зрізу, по проведеній лінії вниз відкласти 8 - 9 см і від точки 6 вправо - глибину виточки, тобто 1 див. Точку 1 з'єднати з точкою 8 - 9. Лінію низу расклешить від бічного зрізу вправо на 7 див. Отриману точку з'єднати з лінією стегон і оформити бічний зріз. Для расклеша клинів продовжити лінії талевої виточки до перетину з лінією низу.

Расклеш клинів можна збільшити або зменшити (за бажанням, а також у залежності від ширини тканини).

 Переднє полотнище (рис. 173, б). Від вершини горловини за плечового зрізу вліво відкласти 1,5 см і від глибини вирізу горловини вниз - 5 див. Точки 5, 1,5 з'єднати, продовживши лінію на 8 см (ширина вирізу паростка плюс 1 - 1,5 см).

Від точки 8 вправо під прямим кутом до проведеної лінії відкласти 7 - 8 див. Виріз горловини розділити навпіл і від крапки розподілу вправо відкласти 9 див. Отриману лінію розділити на три частини. Середину переду від глибини вирізу горловини до лінії талії розділити також на три частини. Першу точку поділу (від горловини) з'єднати з верхньою точкою поділу посередині переду, ніж оформиться виріз горловини - мис. Оформити отлетной частина коміра, з'єднавши точки 9, 7 - 8.

По лінії талії від середини переду вліво відкласти 1,5 см, тобто частина талевої виточки перемістити до середини переду. Для расклеша клинів з низу від середини переду вправо продовжити лінію на 5 - 7 див Отриману точку з'єднати з точкою 1,5 і з верхньою точкою поділу - серединою переду. Талевую виточку перемістити до бічного зрізу, для чого від цього зрізу по лінії талії вправо відкласти 8 див. Отримана точка є серединою виточки. Від точки 8 вправо і вліво відкласти половині залишилася талевої виточки, тобто по 1 див. Побудувати виточку, рівну по довжині першої талевої вытачке.

Для підріза по другій лінії талевої виточки вгору відкласти 7 - 8 см і від нижньої точки ділення по похилій лінії середини переду вгору відкласти 2 - 3 см, отриману точку з'єднати з точкою 7 - 8. Від кінця плечової виточки нанести лінію для переміщення виточки до подрєзу. Від першої лінії виточки по плечового зрізу вправо відкласти 2 см. Від точки 2 вниз провести лінію, паралельну лінії виточки, до лінії підріза (показано пунктиром). Для расклеша клинів продовжити лінії виточок вниз до перетину з лінією низу. Лінію низу расклешить від бічного зрізу вліво на 7 - 10 див.Отриману точку з'єднати з лінією стегон.

 Лінія входу в кишенюВід лінії талії по другій лінії виточки вниз відкласти 15 см. Від отриманої точки вліво під прямим кутом до проведеної лінії відкласти 4 - 5 см і від точки 4 - 5 вгору - 1 див. Точку 1 з'єднати з точкою 15, потім точку 1 - з талевої вытачкой. 

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 174) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Заднє полотнище (рис. 174, а, б). Щоб не порушити контурні лінії, перевести різцем або через тонку папір викрійки розкльошених клинів або вирізати по лінії расклеша зубцями, потім викроїти на тканини. Середину викрійки середнього клина (рис. 174, а) покласти до згину тканини по частковій нитки. Бічний клин (рис. 174, б) викроїти так само по частковій нитки дві деталі. 

 Поличка з боковим клином (рис. 174, в). Перевести різцем викрійки клинів так само, як і на задньому полотнищі. Для збірок на поличці (за подрєзу) викрійку по нанесених лініях розрізати від лінії підріза до плечової вытачке і плечового зрізу, не дорізуючи 0,5 див. Виточку закрити і відвести частини викрійки вправо з відстанню між ними по 3 - 4 див. По зрізу клина дати припуск для мішковини на 10 - 15 см довше лінії входу в кишеню, тобто від лінії талії вниз на 25 - 30 см. Ширина мішковини по низу також 10 - 15 див. Подкрой верхнього коміра показаний на малюнку штрихами. 

 Середній клин переднього полотнища (рис. 174, г) викроїти разом з клапаном кишені.Довжину входу в кишеню розділити на чотири частини, тобто нанести місце розташування петель (подкрой мішковини показаний на малюнку штрихами). Довжина і ширина мішковини від входу в кишеню дорівнює мішковині бічного клина. Викроїти дві деталі. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 174.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать середній клин спинки з боковими клинами, склавши лицьовою стороною всередину. Контрольні точки поєднати. Шов заутюжте, потім запрасувати в сторону середини спинки. 

4. Змітати і стачать середній клин переднього полотнища, шов заутюжте. 

5. Обробити петлі на клапанах кишень однією або двома обтачками.

6. Обробити клапан кишені подкройной обтачкой, скроєної разом з мішковиною, приклавши обтачку лицьовим боком до лицьового боку клапана. Прітачать подкрой від талії до надсічки в нижній частині кишені, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку клапана на 0,1 - 0,2 см, промітати і приутюжить. 

7. Стачать середину переду на ліфі стачного швом, шов заутюжте. 

8. Зібрати збірку по низу ліфа подвійний рідкісної рядком.

9. У середньому клині (деталь 4) припуск, даний при розкрої, підігнути на виворіт, верхній зріз до лінії талії і нижче входу в кишеню на 2 - 3 см і намітати на ліф і спідницю переказним швом (див. Сукню оригінального крою з драпіруванням від фігурного підріза). Потім стачать з вивороту внутрішнім швом, одночасно сточуючи мішковину кишені. У кутах, де не можна прострочити на машині, пришити з вивороту вручну. Шов сточування запрасувати в сторону середини переду.

10. Стачать нижній комір по середині. Зробити надсічки в кутах на ширину шва. Змітати плечові шви, вметать комір у росток, потім стачать плечові шви, втачивая одночасно комір в росток. Стачать верхній комір по середині, шов заутюжте. Накласти лицьовій сторонбй верхній комір на лицьовий бік нижнього, поєднуючи середину і відлітні частини. Приметать по верхньому коміру, утворивши невеликий наплив тканини в кутках коміра. Стачать по нижньому коміру. Зробити надсічки в кутку.Вивернути комір на лицьовий бік, випускаючи перекат з боку верхнього коміра на 0,1 - 0,2 см до вирізу горловини, а від вирізу горловини - з боку полички. Другий зріз верхнього коміра відігнути в бік вивороту на 0,7 - 1 см, прострочити на 0,1 - 0,2 см від згину, приутюжить, по паростку комір пришити ручними стібками за шов приточування, на поличці - прикріпити вручну в декількох місцях.

11. Обробити пройму подкройной обтачкой. 

12. Підшити низ сукні.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 932 | Рейтинг: 0.0/0