Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з цельнокроенной стійкою, що переходить в клапан, і з підрізом в горловині
Плаття з легкої однотонної або кольорової тканини (розміри 44 - 52), відрізне по лінії талії з прилеглим ліфом. 


Перед ліфа з м'якими складками біля горловини. 


Спідниця пряма, кругом в складку. 


Таку спідницю можна заплиссировать або зібрати в збірку. 


Рукав цільнокроєна, короткий. 


Комір - стійка з застібкою на один гудзик. 


Сукню можна освіжити комірцем або шарфиком, продернув його під застібку. 


Плаття такого фасону рекомендується пропорційно складену фігуру. 


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 146)


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 


 Спинка (рис. 146, а). Від висоти паростка для стійки відкласти вгору 2 - 3 см, лінію середини спинки продовжити до рівня висоти стійки.Отримані точки з'єднати і від точки перетину вниз відкласти 1 см, а від точки 2 - 3 - 0,5 див. Оформити стійку, як показано на рис. 146, а. 


 Поличка (рис. 146, б) . Продовжити плечовий зріз в бік середини переду на 1 см, від отриманої точки вгору відкласти 2 - 3 см, середину полички від глибини вирізу горловини продовжити на 2 см, а від точки 2 вниз відкласти 6 див. Отриманий відрізок розділити навпіл і від крапки розподілу вправо відкласти 3 см для заходу застібки.Оформити клапан застібки і горловину, як показано на рис. 146, б.


Першу лінію плечової виточки розділити на три частини і нижню точку поділу з'єднати з точкою 6. По другій лінії виточки відкласти відрізок, рівний від плечового зрізу до нижньої точки ділення, і від отриманої точки провести лінію розрізу паралельно плечового зрізу до бічного зрізу. Для переміщення половини талевої виточки з'єднати кінець з кінцем плечової виточки. 


Деталі пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 147) 


 Спинка (див. рис. 146, а). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки і викроїти без змін. 


 Поличка (рис. 147). По нанесених лініях викрійку розрізати від середини полички до бічного зрізу і від кінця плечової виточки, не дорізуючи з 0,5 см. Верхню частину плечової виточки від підріза закрити, а залишок спожити на складання. Для збільшення збірок половину талевої виточки перенести в підріз і середину викрійки відсунути від згину тканини на 2 - 3 см, не розширюючи при цьому поличку по лінії талії (рис. 147).


Викроїти підкрійні обтачку для обробки паростка, горловини і пройми (показано на малюнку штрихами). 


Припуск на шви і запаси показаний на рис. 147. 

 Розкрій спідниці (рис. 148). Для розкрою спідниці потрібні наступні мірки (см): 

Повна окружність талії .......... 76 
Повна окружність стегон ......... 104 


На вільне облягання додати 3 - 4 см плюс 20 - 30 см на запас при закладанні складок. 


Для спідниці тканини потрібно: по ширині три повних кола стегон, так як 2/3 цього матеріалу піде на складки (104 + 4 = 108 см - повна окружність стегон з надбавкою на вільне облягання): 108 Х 3 = 324 див. По довжині - довжина спідниці по мірці плюс 6 - 8 см на підшивання низу і з'єднання ліфа з спідницею.


Для визначення кількості складок необхідно мірку окружності стегон розділити на бажане відстань між складками. Наприклад, відстань між складками 4 см: 108 : 4 = 27 складок. 


Для визначення глибини кожної складки необхідно від загальної ширини тканини відняти зняту мірку окружності стегон разом з надбавкою на вільне облягання: 324 - 108 = 216 див. Залишилася ширину тканини розділити на кількість складок: 216 : 27 = 8 см (глибина кожної складки). 


Відстань між складками по лінії низу збільшити на 1 - 3 см, в залежності від фасону, тобто спідниця пряма або розкльошена.


Надлишки ширини спідниці по лінії талії забрати в складки до лінії стегон. 


 ПриміткаОдносторонніми складками називаються складки, згини яких спрямовані в одну сторону


Пошиття 

1. Відзначити середину спинки і полички прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать талевые виточки на спинці і поличці. 

4. Зібрати збірку по нижній частині підріза або закласти м'які складки. Змітати і стачать підріз, відступивши від середини полички вправо і вліво по 6 - 8 див. (Правильність розподілу складок або збірок уточнити на фігурі при примірці).

5. Змітати плечові шви. 

6. Обробити на верхньому клапані коміра обтачную петлю після першої примірки. 

7. Обробити горловину. Обтачку прикласти до паростку лицьовою стороною всередину, приметайте і прітачать швом шириною 0,5 см. 

Для обробки горловини лівої і правої поличок обтачку докласти лицьовою стороною всередину і прітачать від вершини за лінію середини полички по подрєзу на 6 - 8 див. На поличці залишок підріза для застібки обробити окремо подкройной обтачкой, склавши її лицьовою стороною всередину, і прітачать. Кінці обтачек горловини і підріза для застібки стачать, шви сточування заутюжте.

8. Стачать одним швом плечові шви і шви обтачку спинки і полички, видалити намітку, заутюжте і виправити шви. Вимітати край стійки, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1 - 0,2 див. Другий зріз обтачку підігнути всередину на 0,5 см від згину і прикріпити до ліфа. 

9. Змітати і стачать бічні шви ліфа. 

10. Обробити пройму подкройной обтачкой.

11. Заготовити спідницю. Размечая складки, потрібно стежити за тим, щоб шви з'єднання полотнищ проходили по внутрішньому згину складок. Якщо шви не потрапляють у внутрішній згин складок, їх потрібно перемістити і надлишок тканини від шва відрізати.Стачать все полотнища тканини, крім останнього шва, підмітати і підшити низ, не дошивая до країв 15 див. Складки закласти справа наліво по нанесених лініях і скріпити по ширині косими стібками. Заметанные складки приутюжить, видалити намітку і відпрасуйте остаточно з лицьової і виворітної сторін через зволожену лляну тканину.Стачать останній шов і закінчити підшивання низу спідниці.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 948 | Рейтинг: 0.0/0