Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з цельнокроенной стійкою і фігурними вытачками в горловині
Сукня з однотонної щільної вовняної або бавовняної тканини, прямого крою (розміри 44 - 54), типу сорочки, відрізне по лінії грудей. Нижня частина сукні настрочив широкої оздоблювальною строчкою на ліф.По лінії підріза на поличці оброблені кишені. По середині переднього полотнища спідниці проходить застібка та оздоблювальна строчка.Спинка присобрана за подрєзу, а застібкою на «блискавці». По талії продергивается широка гумка. Рукав цільнокроєна, короткий, нижня частина оторочена хутром. Комір - висока стійка з фігурними вытачками.

Плаття такого фасону рекомендується високим і худорлявим жінкам. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 176)

Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом і ластовицею.

 3аднее полотнище (рис. 176, а). Провести лінію від надсічки для ластовіци до низу. Бічний зріз від талії до підріза для ластовіци розділити навпіл і від крапки розподілу відкласти вгору 1,5 см. Від отриманої точки провести пряму до перетину з лінією середини спинки.Проведена лінія буде лінією відрізу спідниці від спинки. Щоб отримати висоту цельнокроенной стійки, від висоти паростка вгору відкласти 5 - 6 см, лінію середини спинки продовжити до рівня висоти стійки, тобто точки 5 - 6, і отримані точки з'єднати.Від точки перетину вниз відкласти 2 см і оформити лінію стійки, з'єднавши точки 5 - 6, 2 і продовживши цю лінію від точки 2 вліво на 1 див. Точку 1 з'єднати з серединою спинки.

 Переднє полотнище (рис 176, б). Висота стійки від вершини горловини 5 - 6 див Від глибини вирізу горловини вгору відкласти 6,5 див. Оформити виріз стійки, як показано на рис. 176, б. Для переміщення плечової виточки виріз горловини розділити навпіл, і точку поділу з'єднати з кінцем виточки і з підрізом від бічного зрізу. Від лінії талії по середині переду вгору відкласти 18 - 20 см, а від отриманої точки вправо - 6,5 - 7 см (відстань між кишенями). Лінія входу в кишеню дорівнює 8 - 10 див. Бічний зріз від підріза для ластовіци до лінії талії розділити навпіл і від крапки розподілу вгору відкласти 1,5 див.Точку 1,5 з'єднати допоміжною лінією з точкою 8 - 10. Отриману лінію розділити навпіл і вниз відкласти 1 див. Оформити плавною лінією лінію відрізу спідниці від полички, як показано на рис. 176, б.

Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 177) 

По нанесених лініях викрійку розрізати. 

 Спинка (рис. 177, а). Викроїти дві деталі за отриманою выкроике. Припуск на шви дати по нижньому зрізу спинки 4 см, по середині спинки 1,5 см, по плечовому і нижнього зрізів рукава 1,5 - 2 див. 

 3аднее полотнище спідниці (рис. 177, б). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки. По верхньому зрізу для обробки дати припуск 3 - 4 см, по боковому зрізу 2 - 3 см, для підшивки низу 5 - 6 див. 

 Поличка (рис. 177, в). Від вирізу стійки по нанесеній лінії зробити розріз до кінця плечової виточки, не дорізуючи 0,5 див. Половину її закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками в горловині. Залишок плечової виточки перенести в фасонную лінію відрізу спідниці.

При розкрої середину викрійки полички покласти до згину тканини по частковій нитки, по нижньому зрізу дати припуск 5 - 6 см, одночасно викроюючи мішковину кишені, довжина якої 10 - 12 см, на решті зрізах - припуск показаний на рис. 177, ст. Для обробки стійки спинки і полички зробити подкрой, шириною по плечового зрізу 8 - 10 см. До поличці подкроить обтачку для обробки стійки, коли виточки в горловині будуть застрочені. При сточуванні виточку вкоротити на 6 - 7 див. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 177, г). При розкрої до середини викрійки спідниці дати припуск для заходу застібки 2,5 см і для обробки застібки 5 - 6 див. 

Припуск на шви і запаси показаний на рис. 177.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину полички, спинки, переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом.

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Змітати і стачать фігурні виточки в горловині. 

4. Змітати і стачать спинку по середині, залишаючи незастроченными для вчативания замка «блискавка» 10 - 12 див. Втачать «блискавку». 

5. Змітати і стачать плечові шви, посаживая спинку по плечу.

6. Обробити горловину подкройной обтачкой. Стачать кінці обтачку паростки і горловини за плечового зрізу, шов заутюжте, приметать обтачку до горловини, прикладаючи лицьовою стороною всередину. Урівняти зрізи, прітачать швом шириною 0,7 см, заутюжте шов, відігнути обтачку в бік вивороту, випускаючи перекат з боку вироби на 0,1-0,2 см, і промітати. Нижній зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см, прострочити на 0,1 - 0,2 см від згину, приутюжить. Прикріпити обтачку до сукні по плечовим швах, середини переду і спинки.

7. Змітати і стачать бічний шов ліфа до підріза ластовіци. Змітати і стачать нижній шов рукава, посаживая зріз рукава спинки по лінії ліктя до підріза ластовіци. Обробити шов, запрасувати в бік полички. 

8. Вметать і втачать ластка з боку ліфа, зводячи сходинку в кінці підріза на 0,2 - 0,3 див. Шов заутюжте, потім шов сточування відігнути в сторону рукава, промітати і прокласти нитками в тон сукні оздоблювальну строчку з лицьової сторони на відстані 0,1 - 0,2 см від шва пришивання. 

9. Обробити петлі на верхньому полотнищі спідниці однією або двома обтачками.

10. Обробити застібку на передньому полотнищі спідниці. Припуск, даний при розкрої по лінії заходу застібки, відігнути в бік вивороту, зрізи підігнути, прострочити на 0,1 - 0,2 см від згину. Прокласти оздоблювальну строчку на правому полотнище шириною 1 - 1,5 см від згину. 

11. Змітати і стачать бічний шов спідниці. Шов сточування у виробі з грубошерстних тканин заутюжте, а з тонких - запрасувати в бік переднього полотнища.

12. Прокласти крайку або часткову обтачку шириною 0,7 - 1 см і довжиною, рівній верхнього зрізу спідниці. Крайку прокласти з боку вивороту впритул до силкам (вся кромка повинна розташовуватися в бік зрізів) і прітачать. Припуск, даний при розкрої для обробки верхнього зрізу, відігнути в бік вивороту, промітати і приутюжить. 

13. Накласти спідницю на ліф, поєднуючи силки, приметайте і прітачать оздоблювальною строчкою на ширину стрічки по середині переднього полотнища спідниці.

14. Для вдергивания гумки прітачать обтачку по лінії талії. Для цього на примірці уточнити лінію талії і прокласти нитку. З боку вивороту сукні докласти обтачку шириною 5 - 6 см (в готовому вигляді 4 - 5 см) так, щоб середина обтачку лягла на лінію талії, і приметать. Зрізи обтачку відігнути в бік вивороту на 0,7 - 1 см, приметайте до сукні, прітачать на 0,1 - 0,2 см від згину обтачку. Щоб строчка різко не виділялася з лицьової сторони сукні, необхідно в човник вставити шовкову нитку в тон сукні.

15. Обробити нижній зріз рукава поперечної обтачкой шириною 5 - 6 див. Докласти обтачку лицьовим боком до лицьового боку рукава, приметать, стачать кінці обтачек, шов заутюжте, прітачать обтачку і шов сточування заутюжте, відігнути її в бік вивороту рукави, випускаючи перекат з боку рукава на 0,1 - 0,2 див. Другий зріз обтачку підігнути на 0,7 - 1 см і підшити до рукаву потайними стібками, злегка приутюжить, видалити намітку і приутюжить до повного прилягання обтачку. 

16. Підшити низ сукні, попрасувати і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 903 | Рейтинг: 0.0/0