Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з цельнокроенной планкою і м'якими складками на грудях
Сукня з набивної або однотонної бавовняної або шовкової тканини (розміри 44 - 58), відрізне по лінії талії з цельнокроенной планкою з середини переду, з-під якої на грудях закладена драпірування. 


Планка і горловина оздоблені кантом з оздоблювальної тканини в тон сукні. 


Планка прикріплена до сукні на гудзиках. 


Спідниця пряма, на передньому полотнище вставлений заплиссированный клин. 


Рукав цільнокроєна, короткий. 


Плаття такого фасону рекомендується всім жінкам. 


Для маленького росту сукню можна виконати не відрізне по лінії талії, зберігаючи фасонні лінії.


Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 143) 


Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом. 


 Поличка (рис. 143). Ширина вирізу горловини за плечового зрізу повинна бути дорівнює 5 см. Для цього плечову виточку перемістити ближче до лінії пройми на 1 см. Від глибини горловини з середини переду вниз відкласти 10 - 12 см Від точки 10 - 12 вправо і вліво відкласти по половині ширини планки, тобто по 2,5 см. Від глибини вирізу горловини вниз відкласти 4 см, оформити виріз горловини, з'єднавши точки 1, 4 і 2,5. Від лінії талії вниз відкласти 16 - 18 см і від отриманої точки вправо і вліво - по 2,5 див. Оформити довжину планки, з'єднавши точки 2,5 в горловині і на спідниці. Від точки 4 вправо відкласти 7,5 див. Точки 2,5 7,5 з'єднати плавною лінією паралельно першій, продовживши лінію вгору на 1,5 см.Щоб отримати драпіровку, кінець плечової виточки з'єднати з серединою фронту, як показано на рис. 143. Для додаткової драпірування провести лінію розрізу від середини переду до лінії пройми. Ширина випущеної бейки з-під планки повинна бути дорівнює 1 див. Для цього від довжини планки вправо відкласти 1 см і провести пунктирну лінію, паралельну лінії планки. Так як ширина заплиссированной деталі спідниці проходить за фасоном на рівні обробної бейки з-під планки, то від пунктирною лінії ширини бейки провести пряму, паралельну лінії середини переду спідниці, до лінії низу.


Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.


Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 144) 


 Спинку викроїти з отриманої викройкою. За плечового зрізу розширити виріз паростка на 5 див.


 Поличка (рис. 144, а). По нанесеній лінії планки від лінії талії зробити підріз до кінця фасонної лінії (точки 1,5), потім розрізати викрійку до кінця плечової виточки. Закрити її, за рахунок чого відкриється нова витачками по середині полички для драпірування. Для збільшення м'яких складок зробити другий підріз по нанесеній лінії від середини полички і розсунути частини викрійки на 8 - 10 см. При розкрої викрійку полички покласти на тканину так, щоб середина планки проходила по частковій нитки. Ліву поличку викроїти з заготовленої викрійці, але довжина планки від глибини горловини повинна бути 15 див.Подкроить обтачку для обробки горловини на 3 - 4 см нижче першої гудзики.


 Спідниця (рис. 144, б, в). Відрізати деталь 3 спідниці для плісировки на 3 - 4 см вище довжини планки. Тканини для плісированою вставки необхідно в три рази більше самої деталі 3. Деталь 2 при розкрої покласти до згину тканини. Обтачку для планки викроїти дві деталі по косій нитці з оздоблювальної тканини шириною 3 - 3,5 см і довжиною, рівній довжині планки. 


Припуск на шви показаний на рис. 144. 


Пошиття 

1. Відзначити середину спинки переднього і заднього полотнищ спідниці прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.

3. Змітати і стачать талевые виточки і укласти драпіровку в глибині підріза полички. 

4. Змітати і стачать плечові шви і запрасувати в сторону спинки. 

5. Скласти оздоблювальну бейку вдвічі, виворотом усередину, змітати шви, приутюжить бейку. Шви планки відігнути на 0,7 - 1 см в бік вивороту, промітати, приутюжить, не витягаючи косі лінії під праскою, накласти планку на оздоблювальну бейку і намітати. Подкрой для обробки горловини і паростка стачать по плечовим швах, шов заутюжте, нижній зріз обтачек відігнути в бік вивороту на 0,7 - 1 см, прокласти строчку.

6. Накласти заготовлений подкрой для обробки горловини на сукню, поєднуючи плечові шви, приметайте і прітачать швом шириною 0,7 см (відгинаючи при цьому оздоблювальну бейку у бік планки). Відігнути обтачку в бік вивороту сукні і підшити вручну. Прокласти строчку з лицьового боку на 0,1 см від шва пришивання бейки. 

7. Накласти праву поличку на ліву, поєднуючи середину переду, і приметать. 

8. Приметать заплиссированную деталь до переднього полотнища спідниці і втачать.

9. Змітати і стачать бічні шви ліфа і спідниці. З'єднати ліфа з спідницею, поєднуючи бічні шви і виточки.

10. Настрочити планку на поличку і спідницю, прокладаючи строчку в шов пришивання обробної бейки. 

11. Обробити пройму подкройной обтачкой. 

12. Підшити низ потайними стібками, відпрасуйте плаття і пришити гудзики.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1018 | Рейтинг: 0.0/0