Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Сто фасонів жіночого сукні

Сукня з бочком, перехідним в баску
Сукню можна виконати з бавовняної або шовкової тканини в дрібний малюнок або однотонної (розміри 46 - 54). 

Ліф по лінії талії прилеглий. Перед ліфа з підрізом від пройми (тобто плечова витачками перенесена на лінію пройми), триваючим нижче лінії талії. Підріз закінчується баскою, що переходить в клапан, який пристібається до спідниці на гудзик. Спинка цельнокроенная зі швом посередині. У виточки втачен хлястик, що застібається на один гудзик. Рукав втачной, тричетвертними. Комір із закругленими кінцями, злегка відстає від шиї. Оздоблення - бант і гудзики.

Плаття такого фасону особливо підходить жінкам з вузькими стегнами, так як отлетная баска-клапан візуально збільшує стегна. 

Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 46) 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні

 3аднее полотнище (рис, 46, а). Розширити виріз паростка по плечового зрізу на 3 см (за бажанням).Частина виточки перенести до середини заднього полотнища. Для цього по лінії талії вправо відкласти 1 см і виточку зменшити на 1 див. Лінію низу від середини заднього полотнища розширити на 2 - 3 см, точку 1 з'єднати з вирізом паростка, потім з расклешем по лінії низу. Від бічного зрізу по лінії низу відкласти для расклеша вправо 3 - 4 див. 

 Хлястик. Від лінії талії вгору і вниз відкласти по 2,5 см. Від точок 2,5 провести лінії, паралельні лінії талії, до середини виточки і за лінію талії на 2,5 см, оформити мисик довжиною 2,5 див. 

 Переднє полотнище (рис. 46, б). Розширити виріз горловини за плечового зрізу на 3 см. Для перенесення плечової виточки в пройму розділити її на три частини і від верхньої точки ділення до кінця плечової виточки провести лінію. Для виїмки по лінії талії від середини переднього полотнища відкласти вліво на 1,5 см і по лінії низу вправо 3 - 4 див. Точки 1,5, 3 - 4 і виріз горловини з'єднати. Для заходу застібки від глибини вирізу горловини вниз відкласти 6 - 8 см, праворуч 3 - 4 див. З'єднати точки, як показано на рис. 46, б. 

Виточку по лінії талії зменшити на 1,5 см. Кінці плечової і талевої виточок з'єднати.

 Оформлення бочка з клапаном (деталь III). Від лінії талії по боковому зрізу і за вытачке вниз відкласти 9 див. Відрізок від бічного зрізу до талевої виточки розділити навпіл, потім від крапки розподілу вниз відкласти 15 см, Точки 15, 9 з'єднати, як показано на рис. 46, б.Для расклеша по лінії низу відкласти вліво 5 см, Точки 5, 9 з'єднати. 

 Комір (рис. 47, в) Для побудови коміра виміряти лінію пришива (виріз по паростку і горловині). Побудувати прямокутник довжиною, рівній лінії пришива, тобто 25 см, шириною 10 див Від верхнього правого кута вниз відкласти 2 див. Точки 2, 10 з'єднати плавною лінією. 

Деталі пронумерувати і показати напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 47) 

 3аднее полотнище (див. рис. 46, а) викроїти з отриманої викройкою. Спинку можна робити зі швом і без шва. 

 Переднє полотнище (рис. 47, а). По нанесених лініях викрійку розрізати. Плечову виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії пройми. Частина плечової виточки перенести на бічний зріз. Для цього розрізати викрійку від бічного зрізу до кінця плечової виточки. 

Для відділення клапана бочка від переднього полотнища спідниці під викрійку підкласти чистий аркуш паперу і перевести різцем, потім викроїти на тканини. 

Для правильного з'єднання деталей поставити контрольні точки. 

 Бочок з клапаном (рис. 47, б) викроїти з отриманої викройкою. Для обробки клапана подкроить обтачку (показано пунктиром).

 Комір (рис. 47, в). Верхній і нижній комір викроїти по косій нитці. 

 Хлястик (рис. 47, г) перевести різцем з викрійки. Для цього підкласти під неї чистий аркуш паперу і потім викроїти хлястик на тканини. 

Припуск на шви показаний на рис. 47.
 

Пошиття 

1. Відзначити середину клапана, коміра і лінію талії прокладним швом. 

2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки. 

3. Обробити петлі на хлястике і клапанах (див. тут). 

4. Змітати і стачать талевые виточки і середину заднього полотнища, втачивая одночасно пояс (хлястик), ширина якого в готовому вигляді повинна бути 4 - 5 див. 

5. Обробити клапан бочка подкройной обтачкой, склавши їх лицьовою стороною всередину, стачать, зробити надсечку в кутку, вивернути. Виправити шов, випускаючи перекат з основної деталі на 0,1 - 0,2 см, і приутюжить.

6. Змітати і стачать переднє полотнище з бочком внутрішнім швом. Нижче лінії талії бочок втачать у виточку спідниці, для чого по середині виточки зробити розріз, рівний лінії пришива. 

7. Змітати і стачать середину переднього полотнища сукні. 

8. Обробити застібку, для цього припуск, даний для заходу застібки, відігнути на виворіт і прикріпити вручну. 

9. Змітати і стачать плечові і бокові шви. Плечові шви запрасувати в сторону заднього полотнища, бічні - в бік переднього полотнища або заутюжте. 

10. Вметать і втачать комір в горловину (комір ушивати з косою обтачкой).

11. Змітати і стачать шов рукава, обробити низ рукава. 

12. Вметать і втачать рукава в пройму. 

13. Підшити низ сукні. Відпрасуйте сукню, пришити гудзики і прикріпити обробний бант.

Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
Переглядів: 1603 | Рейтинг: 0.0/0