Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Сукня відрізна вище лінії талії з цельнокроенной планкою
Сукня зі смугастої напіввовняної або щільною шовкової тканини (розміри 46 - 56). Нижче лінії грудей кілька м'яких складок. Від планки на спідниці зустрічна складка. Планка прикріпляється до плаття гудзиками. Спинка пряма, відрізна вище лінії талії. Виріз горловини «човником». Рукав короткий, цільнокроєна.
Плаття такого фасону можна рекомендувати на всі фігури. Для жінок з маленьким бюстом підріз полички робити вище, тобто на лінії грудей, а з сильно розвинутим бюстом навпаки - нижче лінії грудей на 5 - 7 див
Нанесення фасонних ліній на викрійку (рис. 336)
Фасон розроблений за викройкою креслення ліфа з суцільнокроєним рукавом.
Спинка (рис. 336, а). Бічний зріз від глибини пройми до талії розділити на п'ять частин. Від верхньої точки ділення провести лінію, паралельну лінії талії до середини спинки. Для оформлення вирізу горловини «човником» від глибини паростка вгору відкласти 1 см і від висоти паростка по плечового зрізу вправо - 5 - 6 див. Точки 1, 5 - 6 з'єднати.
Поличка (рис. 336, б). Бічний зріз від глибини пройми до лінії талії розділити на п'ять частин. Від верхньої точки ділення провести лінію до середини переду. Для переміщення плечової виточки з'єднати кінець її з лінією кокетки. Щоб збільшити складки, нанести лінію розрізу, як показано на рис. 336, б. Для оформлення планки довжину спідниці від лінії талії до низу розділити на чотири частини. Від нижньої точки ділення вгору відкласти 3 см і від точки 3 ліворуч - 2,5 см. Оформити мис планки, як показано на рис. 336, б. Від точки 3 вправо відкласти 5 - 6 см на половину глибини складки.Від точки 2,5 вгору провести лінію, паралельну середини переду до лінії відрізу полички, ніж оформиться планка.
Деталі викрійки пронумерувати і показати напрямок частковій нитки.
Отримання видозміненій викрійки і розкрій (рис. 337)
По нанесених лініях викрійку розрізати.
Спинка (рис. 337, а). Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки і викроїти з отриманої викрійці без змін. По вирізу паростка для обробки дати припуск 3 - 4 див.
Заднє полотнище спідниці викроїти з отриманої викройкою. Середину викрійки покласти до згину тканини по частковій нитки.Додати на шви по верхньому зрізу 2 см, по боковому зрізу - 2 - 3 см, по лінії низу - 4 - 6 див.
Поличку (рис. 337, б) викроїти разом з планкою. Для отримання м'яких складок зробити розріз від нижнього зрізу полички до кінця плечової виточки. Виточку закрити, за рахунок чого відкриється нова витачками по лінії розрізу. По нанесеній лінії зробити підріз до кінця плечового зрізу, не дорізуючи 0,5 см, і відвести викрійку вліво на 3 см. При розкрої тканина скласти вдвічі косинкою. Викрійку покласти так, щоб напрямок частковій нитки на викрійці співпало з часткової ниткою на тканини. Для економного розкрою планку можна дотачать нижче лінії відрізу полички на 4 - 5 див.Для обробки планки подкроить обтачку за формою планки по поперечної нитки. Для оформлення горловини відкласти від вершини її за плечового зрізу вліво 5 см. Від глибини вирізу горловини точки 5, 5 з'єднати. Для обробки горловини дати припуск 3 - 4 см або подкроить обтачку по частковій або поперечної нитки.
Переднє полотнище сукні (рис. 337, в) викроїти отриманої викрійці, зберігаючи середину переднього полотнища. Від середини переду додати на шов 1 - 1,5 см.
Вставка для складки (рис. 337, г). Викроїти вставку довжиною, рівній довжині переднього полотнища від мису до низу, тобто 27 - 28 см, шириною в два рази більше половини глибини складки, тобто 12 див.
Припуск на шви і запаси показаний на рис. 337.
Пошиття
1. Відзначити середину всіх деталей прокладним швом.
2. Прокласти силки за основним і фасонним лініях викрійки.
3. Змітати і стачать талевые виточки на задньому і передньому полотнищах спідниці.
4. Нижній зріз спинки прострочити подвійний рідкісної рядком, відступивши від лінії пастки на 0,5 см (стягнути нижні нитки). Розподілити збірку рівномірно по спинці. Закласти м'які складки на поличці, укладаючи з однієї складки глибиною 2 см з однієї й іншої сторони планки. Обробити планку, склавши її з обтачкой лицьовою стороною всередину (намітити по планці, стачать по обтачке), підрізати зрізи в кутах полички. У планки зробити надсічки в глиб складочки, вивернути планку на лицьову сторону, вимітати, випускаючи перекат з боку верхньої планки, відпрасуйте.
5. Змітати і стачать середній шов на передньому полотнищі спідниці до зустрічної складки, заутюжте, одночасно запрасувати в бік вивороту припуски, дані на складку. Прітачать вставку для зустрічної складки, запрасувати шви.
6. Змітати і стачать бічні зрізи спинки, полички і бічні зрізи переднього і заднього полотнищ спідниці, суміщаючи контрольні точки. Обробити зрізи з вивороту, запрасувати шов в сторону середини переду.
7. Верхній зріз спідниці відігнути в бік вивороту на ширину припуску, даного при розкрої, приметайте і приутюжить.
8. Накласти спідницю на ліф, поєднуючи силки (відгинаючи при цьому планку на ліф), приметать, прітачать з боку вивороту, одночасно притачивая обтачку планки.
9. Обробити виріз горловини подкройной обтачкой або припуском, даним при розкрої.Якщо горловина обробляється припуском, необхідно до вивороті припуску впритул до згину прітачать крайку шириною 0,7 см, довжиною, що дорівнює ширині вирізу горловини, для запобігання від розтягування горловини.
10. Обробити пройму подкройной обтачкой, підшити низ сукні, пришити гудзики.
|
Категорія: Сто фасонів жіночого сукні | Додано: (12.04.2016)
|
Переглядів: 1125
| Рейтинг: 0.0/0 |
|